Meble z palet – nie uwierzysz, co można z nich zrobić!

21 lutego 2013, dodał: majowa
Artykuł zewnętrzny

Mimo, że pogoda za oknem na to nie wskazuje, powoli, acz nieubłaganie zbliża się wiosna. Aby nadążyć za odradzającą się, rozkwitającą na nowo przyrodą wiele z nas decyduje się na radykalne zmiany, dotyczące zarówno nas samych, jak i naszego otoczenia. Nowa fryzura, zakupy, czy  wizyta u kosmetyczki mogą zaspokoić naszą potrzebę zmian w jedno popołudnie, ale czy wiedziałaś, że w równie krótkim czasie i za porównywalne pieniądze możesz całkowicie zmienić wygląd mieszkania? Brzmi nieprawdopodobnie, jednak jest realne za sprawą przedmiotu bardzo rozpowszechnionego w transporcie, budownictwie, handlu i wielu innych dziedzinach, jednak kompletnie niedocenionego w wyposażeniu wnętrz – palety. Zastanawiasz się pewnie, jak ta prosta konstrukcja z desek mogłaby posłużyć za ozdobny i funkcjonalny element wystroju mieszkania? Oto kilka przykładów, jak z tego niepozornego przedmiotu wykonać cuda, które odmienią wnętrze i nadadzą mu charakteru. Nie zwlekaj więc, zaopatrz się w skrzynkę narzędziową i papier ścierny lub poproś znajomego majsterkowicza o pomoc, i do dzieła!

Kanapa

Paradoksalnie, tak duży mebel i ważny element wystroju wnętrz, jest niesamowicie prosty w wykonaniu. Potrzebujesz tylko 2 palety połączone ze sobą oraz materac i gotowe! Możesz dowolnie modyfikować wysokość takiej kanapy, na przykład dodając jeszcze jedną warstwę palet, lub nóżki na dole. W doborze obicia na materac-siedzisko, czy poduchy ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, więc możesz dowolnie szaleć z kolorowymi i wzorzystymi tkaninami.  Kanapa z palet jest doskonałym wyjściem dla osób, które cenią sobie oryginalność i nie mogą znaleźć w sklepach nic, co spełniałoby ich oczekiwania. Poza tym, w porównaniu do innych mebli jest wprost śmiesznie tania, sprawdzi się więc w mieszkaniach studentów i młodych ludzi.

kanapa2

 

kanapa

 

Stolik

Jeżeli nie chcesz zmieniać radykalnie wyglądu całego salonu, ale ciągnie Cię do eksperymentów, spróbuj sama zrobić paletowy stolik. Jest jeszcze prostszy w wykonaniu niż kanapa, a nadaje wnętrzom niepowtarzalnego, rustykalnego charakteru. Aby zrobić taki mebel potrzebujesz dobrze wyszlifowanej papierem ściernym palety (aby nie zrobić sobie krzywdy podczas użytkowania) z dokręconymi kółkami. Taki stolik możesz od razu wstawić do salonu, lub pomalować bejcą albo specjalną farbą do drewna na wybrany kolor (lub kilka), jeżeli natomiast przeszkadzają Ci szpary pomiędzy deskami, umieść tam taflę szyby.

 stolik

 stolik2

Ozdoby ścienne

W tej kategorii dozwolone jest dosłownie wszystko- deski z palet są bardzo wdzięcznym materiałem do artystycznych eksperymentów. Możemy po nich dowolnie malować, a z powodu nieregularności drewna, z których są zbudowane, wystarczy prosty napis, aby wyglądały świetnie. Żeby stworzyć takie paletowe „płótno”, musimy rozebrać paletę, przyciąć deski do odpowiedniego rozmiaru i połączyć je ze sobą. V’oila!

ściana  ściana2

 ściana4

 

Zagłówek

Uwierzcie lub nie, ale zagłówek z surowego drewna świetnie komponuje się z romantyczną lub nowoczesną sypialnią. Aby wykonać taki dodatek, wystarczy zbić ze sobą deski z palety, wyszlifować je papierem ściernym i ozdobić wedle uznania. Wszystkie chwyty dozwolone!

zagłówek3

zagłówek2

 

Półka

Kolejnym prostym sposobem na odświeżenie wnętrza jest wykonanie paletowej półki. Czasem wystarczy powiesić na ścianie paletę spodem na zewnątrz i gotowe! Możesz jednak  dowolnie przycinać i eksperymentować z paletą, aby uzyskać pożądany efekt.

półka3

półka

Palety w ogrodzie

Przydomowy ogródek daje ogrom możliwości wykorzystania paletowego surowca- możemy wykonywać z niego regały z kwiatami, obudowy doniczek, stoliki, świetnie sprawdzą się tam także kanapy. Paletami możemy obudować taras lub wykonać dróżkę, słowem- do wyboru do koloru. Poniżej przedstawiamy kilka prostych inspiracji.

ogród2

ogród

ogród3

Więcej inspiracji szukajcie na:

http://pinterest.com/search/pins/?q=pallets

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz