Meble w sklepie z ekologiczną żywnością

2 sierpnia 2018, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nasza dieta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego zdrowa żywność to najlepszy dobry wybór. Liczne badania naukowe przeprowadzone na świecie w ciągu ostatnich kilkunastu lat dowodzą, że spożywanie naturalnej, zdrowej, odpowiednio dobranej i sprzedawanej we właściwy sposób żywności może mieć uzdrawiający wpływ na organizm człowieka i może uchronić go od następstw wielu chorób cywilizacyjnych. Zdrowe, racjonalne odżywianie to bezdyskusyjna inwestycja w przyszłość swoją i swoich najbliższych.

Żywność ekologiczna to żywność wysokiej jakości uzyskiwana z produktów roślinnych lub zwierzęcych, które wytwarzane są w systemie gospodarstwa ekologicznego, tzn. takiego, w którym unika się stosowania nawozów sztucznych, pestycydów, regulatorów wzrostu i dodatków żywnościowych. To produkty bezpieczne, bogate w substancje odżywcze, zawierające więcej witamin, minerałów i innych cennych składników. Nie dostarczają żadnych toksycznych substancji chemicznych i są gwarantem dobrego, naturalnego smaku, pozbawionego takich dodatków, jak np. wzmacniacze smaku czy konserwanty. Najważniejszą i najczęściej wymienianą zasadą eko-produkcji jest stosowanie środków naturalnych, nie przetworzonych technologicznie. W produkcji eko-żywności niedopuszczalne jest stosowanie genetycznych modyfikacji, a w produkcji zwierzęcej pasz przemysłowych, antybiotyków czy stymulatorów wzrostu. Gleby, na których rosną ekologiczne uprawy nawożone są nawozami zielonymi, kompostem, obornikiem i innymi minerałami pochodzącymi z przyrody.

Głównym celem producentów ekologicznych produktów spożywczych jest wytwarzanie żywności z zachowaniem najwyższej jakości biologicznej surowców pochodzących z gospodarstw działających w oparciu o ściśle określone standardy, położonych w terenach niezanieczyszczonych i stale monitorowanych. Na dzień dzisiejszy największy wybór ekologicznych artykułów spożywczych jest w małych sklepach ze zdrową żywnością. Sklepy specjalistyczne uzupełnią stoiska w sieciach handlowych. W sklepach niezmiernie ważne jest odpowiednie wyeksponowanie żywności ekologicznej, a także jej odpowiednie przechowywanie. Takie produkty wymagają wyróżnienia i odpowiedniej oprawy. Sklep ze zdrową żywnością musi mieć odpowiednią atmosferę i wystrój, a towary powinny być odpowiednio wyeksponowane, tak by zachęcić jak najwięcej klientów. Sklep musi posiadać odpowiednie wyposażenie, regały, meble sklepowe i chłodnicze.

Na wyposażenie sklepu ekologicznego składają się najczęściej solidne regały przyścienne oraz wolnostojące. Wyróżnia je rodzaj zastosowanej obudowy oraz system identyfikacji wizualnej – kolorystyka, nadruki, oznaczenie alejek zakupowych lub samych półek. W sklepach wykorzystuje się regały w kolorze białym lub antracytowym. Mode są obudowy z płyty laminowanej w kolorystyce – naturalne drewno, drewno stylizowane na styl skandynawski, prowansalski lub stare drewno, kolorowe obudowy przywodzące na myśl świeże produkty wprost z ogródka. To rozwiązania ponadczasowe, które zawsze wyglądają dobrze i są świetnym tłem dla produktów. Regały metalowe uzupełnione są regałami branżowymi. Regały można ze sobą zestawiać, tworząc ciągi potrzebne długości. Elementy dodatkowe to lada na produkty impulsowe – zdrowe przekąski, suplementy, czy literaturę branżową, stojaki sklepowe na produkty promocyjne, miejsca do odpoczynku ze stolikami i wygodnymi siedziskami.

Urządzenie jasnego, przestronnego i wygodnego wnętrza sklepu z żywnością ekologiczną to trudne zadanie. Dlatego warto odwołać się do pomocy profesjonalistów. Firma ABM właścicielom sklepów i stoisk z ekologiczną żywnością proponuje konkretne rozwiązania dostosowane do potrzeb tej specyficznej i wymagającej branży. Profesjonaliści ABM tworzą jednocześnie koncepty sklepów od podstaw, projektują logotypy, dobierają płyty meblowe o dowolnych wzorach.
ABM oferuje regały metalowe przyścienne i gondole o standardowej kolorystyce z dostępną obudową z płyty lub drewna, które pozwalają kreować funkcjonalne i ciekawe wnętrza, oryginalnie przystosowane do ekspozycji żywności ekologicznej i organicznej. Oferuje również meble piekarnicze wykonane z drewna lub płyty, z szufladami i zamykanymi pojemnikami odpowiednio przystosowane do przechowywania i ekspozycji pieczywa ekologicznego świeżego oraz pakowanego i produktów cukierniczych. Oferta zawiera także regały na warzywa i owoce w kolorach naturalnego drewna lub w kolorze zielonym z odpowiednio przystosowanym oświetleniem, które pozwalają na piękną aranżację wnętrza oraz elegancką ekspozycję produktów z gospodarstw ekologicznych. Niezbędne w sklepach z ekologiczną żywnością są również urządzenia chłodnicze zapewniające przechowywanie żywności w określonych standardach z wykorzystaniem najlepszych technologii. ABM zapewnia również wózki i koszyki sklepowe w różnych modelach, lady sklepowe i systemy prowadzenia klienta, wagi i krajalnice czy również meble magazynowe. Wszystkie meble ABM posiadają certyfikaty wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania.

Klienci kupują wzrokiem. Dobry wygląd przestrzeni sklepowej to klucz do sukcesu. Wygląd sklepu decyduje o tym, jak postrzegają go klienci. Sklep z ekologiczną żywnością to kaskada odpowiedniego wystroju sklepu, ustawienia regałów i rozmieszczenia produktów we wnętrzu lokalu w celu stworzenia wygodnej a jednocześnie efektywnej drogi klienta od wejścia do kasy. Kosze plastikowe stosowane ze względów higienicznych w marketach tu zastępowane są koszami z wikliny i drewnianymi skrzynkami, które znacznie lepiej się prezentują. Wystrój sklepu powinien być jasny i przyjazny. Kolejną kwestią jest poprawne i estetyczne ustawienie towarów, najlepiej według pokrewieństwa asortymentowego w obrębie konkretnych stref sprzedaży. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie przestrzeni z odpowiednio dobranymi meblami i wyposażeniem. Do dobrze wyposażonego sklepu z ekologiczną żywnością klient na pewno będzie wracał po kolejne zakupy.

 

Interesują Cię eleganckie meble do sklepu ekologicznego? Koniecznie odwiedź: www.abm.com.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co to jest szczęście?
To coś, do czego dąży się przez całe życie - no bo zawsze...
Stomatologia dziecięca
Szkoda że czekaliście z tym tak długo, taniej i łatwiej jest prostować zęby...
Tanie rozwiązania w domu
Racja, warto pomyśleć jak dać rzeczom drugie życie, zamiast je tak od razu wyrzucać...
Chcę się wyprowadzić od mojego face…
Jak kobieta ma swoje pieniądze to nie ma powodu żeby oszczędzać mieszkając...