Maseczki algowe – czemu powinniśmy je stosować?

24 września 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Po całym tygodniu pracy marzymy o odprężeniu w zaciszu własnego domu. Jest na to wiele sposobów, ale jednym z ciekawszych opcji na domowe spa może być maseczka z alg. Zwykle o takich zabiegach słyszymy jedynie w gabinetach urody. Okazuje się jednak, że z powodzeniem możemy zafundować sobie taki zabieg także we własnym domu.

maska algowa biała

Algi są nazywane inaczej “wodnymi warzywami” i występują głównie w morzach i oceanach. Mogą być z powodzeniem jedzone przez człowieka i są szeroko stosowane w kuchni azjatyckiej. Jednak jak wiemy idealnie sprawdzają się także w kosmetyce dzięki zawartych w nich wielu składnikach odżywczych. Zawierają bardzo dużo składników mineralnych jak cynk, fluor, fosfor, magnez czy miedź. Są też bogate w jod, aminokwasy i liczne witaminy.

maseczka algowa

Maski algowe dzięki tak bogatemu składowi mogą świetnie działać na naszą skórę. Po pierwsze zapobiegają starzeniu się twarzy i pomagają w jej ujędrnieniu. Mogą także pozytywnie działać na nawilżenie twarzy i pomóc odbudować warstwę hydrolipidową. Poza tym algi wspomagają detoksykacje skóry i zwężają pory. Te wszystkie właściwości przemawiają zdecydowanie za używaniem maseczek algowych. Co więcej ich przygotowanie jest dziecinnie proste.

Na początek należy wyposażyć się w gotowe, zmielone algi. Warto się zastanowić czym taka mieszanka powinna być wzbogacona. Dla cer suchych najlepsze będą takie, które zawierają substancje nawilżające, na przykład kwas hialuronowy. Cery tłuste i problematyczne powinny postawić na substancje zwężające pory i ściągające. Będą to między innymi zielona glinka, zielona herbata lub witamina B3. Natomiast dla cer naczynkowych i bardzo delikatnych najlepsze będą takie z kolagenem, żurawiną czy złotem.

Gdy już wyposażymy się w mieszankę do przygotowania maseczki, możemy zacząć cały proces. Na początku dokładnie oczyszczamy twarz lub jeśli chcemy robimy peeling. Następnie tak przygotowaną twarz pokrywamy dosyć obficie ulubionym serum lub kremem. Maska algowa działa na zasadzie okluzji, czyli okrywa naszą twarz powłoką i pozwala lepiej wchłonąć składniki aktywne z wcześniej nałożonego specyfiku. Jeśli przygotowaliśmy już twarz pora na przygotowanie maski. Mieszamy dwie miarki maski i jedną miarkę wody. Konsystencja musi przypominać gęstą śmietanę, aby nie spływała nam z twarzy.

zielona maska na twarz

 

Następnie nakładamy ją od razu po przygotowaniu. Maski algowe bardzo szybo tężeją i stają się gumowe, dlatego powinniśmy nałożyć ją sprawnie i położyć w miarę grubą warstwą. Jeśli chcemy i mamy kogoś do pomocy możemy także nałożyć maskę na usta oraz oczy, pozostawiając nietknięte otwory nosowe, aby swobodnie oddychać. Po około 20 minutach maska powinna już zupełnie stężeć, a my być w stanie ściągnąć ją w całości. Nie myjemy już twarzy po tym zabiegu, aby nie pozbywać się dobroczynnych składników dostarczonych skórze. Możemy jedynie domyć mokrym wacikiem pozostałości po masce. Jak widać przygotowanie i stosowanie masek algowych może być dziecinnie proste. Teraz wystarczy tylko spróbować i cieszyć się piękną, gładką oraz odżywioną skórą!

zobacz również:

Najważniejsze informacje na temat lakierów hybrydowych

Thermocut, czyli idealne końcówki włosów od zaraz!

Wcierki do skóry głowy – efekty stosowania

Jak pielęgnować łokcie?

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz