NNW szkolne – ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?

24 września 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Twoje dziecko chodzi już do szkoły? Z pewnością zostało przez Ciebie wyposażone we wszystkie najważniejsze przedmioty, takie jak książki, zeszyty i przybory, ale czy pamiętałeś o wszystkim? O ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków także?

NNW szkolne – ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?

Na pewno spotkałeś się z tym, że szkoła oferuje tego typu ubezpieczenie. Pytanie, czy ta oferta rzeczywiście zapewnia Twojemu dziecku kompleksową ochronę? Nie każda polisa ma taki sam zakres. W jaki sposób wybrać najlepszy produkt, który spełni Twoje oczekiwania?

NNW szkolne – gdzie możesz szukać informacji o pełnym zakresie ochrony polisy? 

Najlepszym źródłem informacji na ten temat jest zazwyczaj OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to dokument, z którym zawsze możesz się zapoznać przed dokonaniem zakupu. Znajdziesz w nim m.in.:

 • Warunki ochrony,
 • Rodzaje zdarzeń objętych ochroną,
 • Wysokość odszkodowania za uszkodzenie jednego procenta ciała ubezpieczonego.

O OWU możesz poprosić agenta ubezpieczeniowego i na spokojnie zapoznać się z jego zawartością przed podjęciem decyzji o zakupie. Ubezpieczenie NNW możesz także zakupić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Znajdziesz je na przykład na portalu Chronie.pl, skąd pobierzesz także wszystkie dokumenty o produkcie, takie jak Karta Produktu czy Tabela Urazów i oczywiście wspomniane wcześniej OWU.

Czy NNW szkolne jest obowiązkowe?

NNW szkolne nie jest obowiązkowe. Niestety bardzo często, np. w szkole, spotkasz się z opinią, że posiadanie ubezpieczenia przez dziecko jest niezbędne. W wielu przypadkach przekazywanie takich informacji wynika z niewiedzy personelu.

Są jednak wyjątki od tej reguły. Bardzo często wymagają go trenerzy prowadzący zajęcia sportowe. O okazanie polisy może też upomnieć się organizator zawodów sportowych. W tych przypadkach wszyscy oczywiście kierują się bezpieczeństwem i dobrem dziecka.

Mimo wszystko, nawet jeśli nikt nie wymaga od Ciebie ubezpieczenia NNW, warto dziecko w nie wyposażyć. Jeśli przytrafi mu się jakiś wypadek i leczenie będzie wymagało od Ciebie dodatkowych nakładów finansowych, ponieważ NFZ nie zawsze pokrywa wszystkie koszty, to możesz mieć pewność, że w zależności od wybranego pakietu, w znacznej części lub nawet w całości, pokryje je towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jeśli na przykład Twoje dziecko złamie rękę, w ramach NFZ macie do dyspozycji tylko tradycyjny gips – do gipsu syntetycznego (który jest znacznie lżejszy i wygodniejszy) musicie dopłacić. Z ubezpieczeniem NNW możesz liczyć na zwrot kosztów za takie „udogodnienie”.

NNW szkolne – jaką ochronę otrzyma Twoje dziecko? 

Jak postępujesz, kupując samochód? Oglądasz go jedynie z zewnątrz czy sprawdzasz również specyfikację techniczną? Z pewnością dokładnie sprawdzasz i analizujesz każdy element swojego nowego auta.

Tak samo należy postępować z zakupem ubezpieczenia. Najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym agentem ubezpieczeniowym i wspólne wybrać polisę spełniającą Twoje oczekiwania.

Jeśli jednak wiesz, czego potrzebujesz i wolisz samodzielne zakupy, umożliwi Ci to portal Chronie.pl Znajdziesz tam ubezpieczenie NNW zarówno dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym, szkolnym, jak i dla studentów do 26 roku życia.

Pamiętaj o tym, żeby ubezpieczenie miało odpowiednio szeroki zakres ochrony. Zwróć uwagę czy gwarantuje ochronę z zakresu:

 • Złamania, zwichnięcia lub skręcenia stawu;
 • Oparzenia lub odmrożenia;
 • Poniesionych ran;
 • Pogryzienia i pokąsania przez owady lub zwierzęta;
 • Porażenia prądem lub piorunem;
 • Zdiagnozowania boreliozy;
 • Poważnego zachorowania.

Jeszcze jednym bardzo ważnym elementem zakresu ochrony ubezpieczenia jest Assistance Szkolny, czyli pakiet świadczeń, w których skład wchodzi, m.in.:

 • Refundacja wizyty pielęgniarki,
 • Organizacja i refundacja korepetycji,
 • Dostawa leków do domu.

Im tańsza polisa tym zakres odpowiedzialności oraz wysokość świadczeń wypłacanych przez ubezpieczyciela będzie mniejszy. Miej to na uwadze, gdy będziesz wybierać polisę dla dziecka.

Ile kosztuje NNW szkolne?

Koszt zakupu ubezpieczenia szkolnego jest uzależniony od pakietu, jaki Cię interesuje. Chronie.pl umożliwia Ci wybór spośród trzech wariantów ubezpieczenia:

 • Ubezpieczenie NNW szkolne –Pakiet Podstawowy,
 • Ubezpieczenie NNW szkolne – Pakiet Plus,
 • Ubezpieczenie NNW szkolne – Pakiet Premium.

Im wyższy pakiet, tym naturalnie, większa suma ubezpieczenia oraz wyższa kwota wypłacanego odszkodowania.

Czy wiesz, że…

Twój agent ubezpieczeniowy może dać Ci kod rabatowy, dzięki któremu zyskasz 10% zniżki, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości sumy ubezpieczenia oraz wypłacanego odszkodowania.

Jak samodzielnie wykupić NNW szkolne swojemu dziecku? 

Chcesz sam zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy? Wystarczy wejść na Chronie.pl. Portal oferuje produkt, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Do tego opracowano łatwą i przejrzystą ścieżkę zakupu.

Do dyspozycji masz 3 rodzaje pakietów, z różnymi wysokościami składek. Każdy z nich zapewni Twojemu dziecku 12-to miesięczną ochronę, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu – bez względu na to, czy Twoje dziecko przebywa w żłobku, przedszkolu, szkole, czy na uczelni. Zyskaj pewność, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku otrzymacie stosowną pomoc.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...