Marokański olejek arganowy – sposób na piękno

27 listopada 2013, dodał: Joanna Marmurowicz

W Polsce coraz więcej kobiecych serc zdobywa tak zwany olejek arganowy pochodzący ze słonecznego Maroka. Olejek tłoczony jest z ziarenek drzewa arganii. Wytwarza się go najczęściej w procesie ręcznego tłoczenia a do wyprodukowania 1l wykorzystuje się ok 30 kg owoców, dlatego też olejek jest dość drogi.

olejek

 

Kobiety w Polsce przekonują się jakie zbawienne zastosowanie ma dany specyfik w branży kosmetycznej. Teraz, gdy niebawem pojawi się za naszymi oknami wiosna warto w niego zainwestować chociażby po to, aby zregenerować skórę całego ciała oraz włosy, które uległy wysuszeniu. Olej arganowy pomoże odżywić włosy i przywrócić im blask. Wystarczy raz w tygodniu wmasować niewielką ilość specyfiku w skórę głowy i włosy, przykryć foliowym czepkiem, który wytworzy ciepło pomagające lepiej wchłonąć składniki odżywcze i pozostawić na pół do całej godziny a następnie zmyć. Bardzo dobre rezultaty uzyska się także nakładając olejek na noc. Dla ciała jest to jedno z najlepszych rozwiązań, doskonale regeneruje skórę. Dzięki zawartości dużej ilości witaminy E jest źródłem antyoksydantów opóźniających proces starzenia się skóry w tym także powstawania zmarszczek. Antyoksydanty pomagają także chronić skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wiele osób zauważa także poprawę w wyglądzie cery, gdyż olej arganowy przyspiesza proces gojenia ran w tym także atopowego zapalenia skóry. Sprawdza się także przy oparzeniach działając przeciwzapalnie i łagodząco. Oprócz pielęgnacji włosów, skóry całego ciała a także cery, olej przeciwdziała również rozdwajaniu się paznokci ponieważ wzmacnia płytkę paznokcia.

Olej arganowy szybko się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Kupując go należy uważać na produkty podrobione i z dodatkami substancji chemicznych. Dlatego też występują duże różnice w cenie olejku. Oryginalny produkt powinien być potwierdzony certyfikatem ekologicznym ECOCERT.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Prezent na Ślub i Wesele - Voucher …
Macie pamiątkowe prezenty w stylu fotoksiązek, poduszki ze zdjęciem, ramek, obrazów na ścianę...
Kamienie migdałkowe
Czesc przypadkowo natknelam sie na twoj profil wyszukujac wiadomosci migdalkach. Twoj poczatkowy post...
Sinial - co sądzicie??
ja na pewno kupowałam przez internet, ale nawet nie sprawdzałam, żadnych sklepów takich stacjonarnych....
Diety diety i jeszcze raz diety
Przy każdej diecie trzeba unikać cukru oraz przetworzonej żywności