URODA I ZDROWIE

Marokański olejek arganowy – sposób na piękno

27 listopada 2013, dodał: Joanna Marmurowicz

W Polsce coraz więcej kobiecych serc zdobywa tak zwany olejek arganowy pochodzący ze słonecznego Maroka. Olejek tłoczony jest z ziarenek drzewa arganii. Wytwarza się go najczęściej w procesie ręcznego tłoczenia a do wyprodukowania 1l wykorzystuje się ok 30 kg owoców, dlatego też olejek jest dość drogi.

olejek

 

Kobiety w Polsce przekonują się jakie zbawienne zastosowanie ma dany specyfik w branży kosmetycznej. Teraz, gdy niebawem pojawi się za naszymi oknami wiosna warto w niego zainwestować chociażby po to, aby zregenerować skórę całego ciała oraz włosy, które uległy wysuszeniu. Olej arganowy pomoże odżywić włosy i przywrócić im blask. Wystarczy raz w tygodniu wmasować niewielką ilość specyfiku w skórę głowy i włosy, przykryć foliowym czepkiem, który wytworzy ciepło pomagające lepiej wchłonąć składniki odżywcze i pozostawić na pół do całej godziny a następnie zmyć. Bardzo dobre rezultaty uzyska się także nakładając olejek na noc. Dla ciała jest to jedno z najlepszych rozwiązań, doskonale regeneruje skórę. Dzięki zawartości dużej ilości witaminy E jest źródłem antyoksydantów opóźniających proces starzenia się skóry w tym także powstawania zmarszczek. Antyoksydanty pomagają także chronić skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wiele osób zauważa także poprawę w wyglądzie cery, gdyż olej arganowy przyspiesza proces gojenia ran w tym także atopowego zapalenia skóry. Sprawdza się także przy oparzeniach działając przeciwzapalnie i łagodząco. Oprócz pielęgnacji włosów, skóry całego ciała a także cery, olej przeciwdziała również rozdwajaniu się paznokci ponieważ wzmacnia płytkę paznokcia.

Olej arganowy szybko się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Kupując go należy uważać na produkty podrobione i z dodatkami substancji chemicznych. Dlatego też występują duże różnice w cenie olejku. Oryginalny produkt powinien być potwierdzony certyfikatem ekologicznym ECOCERT.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!