Makijaż permanentny porady – opinie i jak wygląda zabieg? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Makijaż permanentny porady – opinie i jak wygląda zabieg?

13 marca 2012, dodał: ataga105
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares
mp1

Pragniemy być piękne nie zależnie od pory dnia i nocy, lecz nie zawsze udaje nam się w ekspresowym porannym makijażu uchwycić walory urody tak, aby cały dzień wyglądać nieskazitelnie.

Makijaż permanentny narodził się w Chinach ponad 2000 lat temu. Skąpo owłosieni Chińczycy próbowali tuszować brak brwi, rzęs i brody rysując kreski na skórze i wprowadzając w nią roślinny barwnik za pomocą mikroskopijnej igiełki, oprawionej w bambusową pałeczkę. Makijaż permanentny, a właściwie contur make up, pojawił się po raz pierwszy w roku 1984 na kongresie kosmetycznym w Nowym Jorku. Dzisiaj makijaż permanentny jest już i w Polsce bardzo znaną usługą kosmetyczną. Za jego pomocą można poprawić kształt brwi, ust czy oczu. Profesjonalnie wykonany wygląda bardzo naturalnie, podkreśla jedynie naturalną piękność lub koryguje drobne wady urody i harmonizuje z naturalnym wizerunkiem.
Makijaż permanentny jest to rodzaj tatuażu, tylko nie wykonuje się go barwnikami chemicznymi, lecz ziołowymi odpowiednio dobranymi do koloru skóry i wprowadza się je znacznie płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu (tylko do drugiej-trzeciej warstwy naskórka, do przestrzeni międzykomórkowych). Barwniki są pochodzenia naturalnego nie posiadają środków konserwujących i zapachowych, domieszek oraz stabilizatorów. Nie powodują żadnych działań ubocznych. Ponadto są hipoalergiczne i są poddane testom dermatologicznym oftalmologicznym. Pigmenty wprowadzane są za pomocą specjalnego aparatu cieniutką igłą, która poprzez szybkie drgania wprowadza barwnik w naskórek. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym  znieczuleniu. Makijaż permanentny wykonywany jest przy zastosowaniu najnowszych urządzeń, jest bezkrwawy i prawie bezbolesny. Zabieg jest sterylny dzięki użyciu higienicznych modułów jednorazowego użytku.
mp6
Celem makijażu permanentnego jest w sposób naturalny podkreślić piękno. Zabieg makijażu trwałego pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu (kreski na dolnej i/lub górnej powiece). Makijaż permanentny stosuje się także przy likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry, np. plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia. Makijaż permanentny jest luksusem dla każdego, a w szczególności dla osób, które rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście, wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo, noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu, starszych, mających problemy ze wzrokiem, są uczulone na kosmetyki kolorowe, mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta, które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody, pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii.
1) Kreski na powiece górnej i dolnej – rysowane pomiędzy rzęsami optycznie pogrubiają, podkreślając kształt oka. Dodają spojrzeniu głębię i uwodzicielskiego czaru.
2) Pogrubienie kresek – dodatkowo pogrubione i wydłużone, są podstawą bardziej dekoracyjnego makijażu, silniej podkreślają oko.
3) Usta – nadają idealny obrys ust likwidujemy ich asymetrię, korygując kształt, powiększając lub pomniejszając. Wypełniając całe usta kolorem wyrównujemy nierówności pigmentacyjne. Możemy uzyskać efekt delikatnych, naturalnych, świeżych ust lub intensywnie zarysowanych z wyraźnym konturem.
4) Lip Ligot – dodatkowe rozświetlenie ponad górną wargą powiększy optycznie zbyt płaskie usta.
5) Brwi – stanowią najważniejszy punkt twarzy i ramę oka. Perfekcyjnie dobrany kształt brwi za pomocą makijażu Conture make-up podkreśla charakter twarzy, wyrównuje ewentualne asymetrie, wypełnia braki we włoskach, gwarantuje perfekcyjny łuk każdego dnia.
6) Brwi metodą włoskową – najnowsza technika makijażu trwałego opracowana przez niemieckich wizażystów Long Time Liner dla osób pozbawionych brwi, bądź pragnących uzyskać naturalny efekt zagęszczenia włosków.
Dobry gabinet ma do wyboru około 20 odcieni barwników do ust. Najkorzystniej wygląda makijaż ust w kolorze zbliżonym do własnego, naturalnego (o 2-3 tony ciemniejszy). Często na usta nakłada się dwa kolory – kontur zaznacza się o ton ciemniejszym, resztę wypełnia się jaśniejszym. Kreski na powiekach najczęściej maluje się kolorem czarnym albo czarnym łączonym z brązem, zaś brwi – różnymi odcieniami szarości lub brązu.
mp3 mp5 mp4
Przed makijażem trwałym wykonuje się zwykły makijaż „na brudno”. Taka przymiarka pozwala sprawdzić, jak będziemy wyglądać w nowym makijażu. Potem specjalistka starannie zmywa zwykły makijaż, dokładnie dezynfekuje skórę i wykonuje taki sam – trwały.
W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.
Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny – linergistkę. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium. Utrzymanie idealnego kształtu brwi po trwałej pigmentacji jest bardzo proste: usuwamy pincetą tylko włoski wyrastające poza obszar utrwalony pigmentem. Oczy oraz usta  nie wymagają żadnych zabiegów. Prawidłowo wykonany zabieg nie daje żadnych powikłań i jest całkowicie bezpieczny.
Makijaż permanentny po pewnym czasie zaczyna blednąć. Utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 3 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek. Makijaż trwały jednak nie zastępuje całkowicie makijażu wykonanego kosmetykami. Dlatego zawsze jeszcze warto pociągnąć tuszem rzęsy, nałożyć podkład, róż i puder, a usta pokryć np. błyszczykiem.
Makijażu trwałego nie powinny wykonywać osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie jest też wskazany dla osób z nadwrażliwością na ból. Muszą również z niego zrezygnować (do momentu całkowitego wyzdrowienia) osoby z aktywną opryszczką i cierpiące z powodu infekcji.
Makijaż permanentny to przede wszystkim dążenie do doskonałości, wielka wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, a co najważniejsze widoczny efekt. Piękny wygląd o poranku, po wyjściu z basenu, przez całą dobę, wspaniale wpływa na samopoczucie i niewątpliwie uszczęśliwia coraz bardziej aktywną, nowoczesną kobietę.
mp2

Zobacz również:

  1. Czy zdecydować się na makijaż permanentny?
  2. Czy warto zainwestować w makijaż permanentny?
  3. Fakty i mity o makijażu permanentnym
  4. Masz dość spływającego makijażu?

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

36 komentarzy do Makijaż permanentny porady – opinie i jak wygląda zabieg?

  1. avatar Biotekpolska pisze:

    Makijaż permanentny jeżeli jest odpowiednio wykonany może trzymać się naprawdę długo.

Dodaj komentarz