Czy zdecydować się na makijaż permanentny?

8 marca 2012, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

8 Marca to Światowy Dzień Makijażu Permanentnego. Makijaż permanentny jest idealną opcją dla tych z nas, którym spędzanie codziennie wielu godzin przed lustrem  wydaje się stratą czasu.

Po co robić makijaż permanentny?

Współczesne kobiety cenią sobie  makijaż, który nie spływa w słoneczne, letnie dni i nie rozmazuje się w deszczową pogodę. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy czuć się wspaniale  i wyglądać atrakcyjnie w każdej sytuacji: tuż po przebudzeniu, po całonocnej imprezie, na basenie i na plaży. To również idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą pochwalić się zdolnościami wizażu.

O zabiegu

Jest  on niemal  całkowicie bezbolesny, jednak można  dla komfortu zastosować znieczulenie. Przy wyborze gabinetu powinno się zwrócić  uwagę na kilka ważnych szczegółów tj. doświadczenie specjalisty, sprzęt, którym dysponuje dany salon, czy zdolności kosmetyczki.

Przed wykonaniem właściwego zabiegu możliwe jest sprawdzenie  efektu i naniesienie ewentualnych poprawek. Kosmetyczka robi wybrany makijaż za pomocą wodoodpornych flamastrów.  Zobaczysz wówczas zarys i wybierzesz barwniki z bogatej palety kolorów.

Trwały makijaż  utrzymuje się przez około 3 lata, w zależności od indywidualnej kondycji skóry. Kiedy zaczyna blaknąć ( najszybciej dzieje się to u osób z grupą krwi „0”) zabieg należy powtórzyć. Kolory biały i czarny są najtrwalsze i nie znikają do końca.

Co daje nam trwały makijaż?

Za sprawą makijażu permanentnego możemy skorygować to czym obdarzyła nas natura. Podkreślić usta, powiększyć oko, skorygować kontur brwi .Perfekcyjnie dobrany kształt brwi za pomocą makijażu Conture Make-Up podkreśla charakter spojrzenia, wyrównuje ewentualne asymetrie, wypełnia braki we włoskach, gwarantuje perfekcyjny łuk każdego dnia. Można także  osiągnąć efekt optycznego zagęszczenia rzęs poprzez mikropigmentację naniesioną u ich nasady.

Czego można oczekiwać po wykonaniu?
Na efekty zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni. Tuż po wykonaniu jest on bardzo intensywny. Skóra może być zaczerwieniona lub łuszczyć się. Po około 5-6 dniach kolor osiąga planowane nasycenie. Po 28 dniach wymagane jest jego poprawienie utrwalające ostateczny efekt.

Kiedy zrezygnować z takiej opcji?

Lepiej nie decydować się na makijaż podczas miesiączki, gdyż  jesteśmy wówczas bardziej podatne na ból. Możemy także skonsultować nasze zamiary z lekarzem. Ewentualnymi przeciwskazaniami mogą być  ciąża, choroby skóry, ciężkie alergie, infekcje. Specjaliści radzą by przed zabiegiem stosować antywirusowy Heviran, ponieważ większość z nas nosi wirus opryszczki w sobie.

Jak wysokie są koszty?

Obrys konturu ust: 500-700zł

Kreska na powiekach dolnych lub górnych: 450-850zł

Brwi w zależności od techniki: 700-1400zł

Zobacz również:

  1. Dyskusja na forum – przyłącz się
  2. Ćwiczenia mięśni twarzy – krok do urody
  3. Przedłużanie i zagęszczanie włosów – nowe metody
  4. Makijaż natryskowy nowy trend

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Czy zdecydować się na makijaż permanentny?

  1. avatar Iwona pisze:

    Ja jestem po makijażu permanentnym brwi w Łodzi i uważam, że to świetny zabieg, godny polecenia.

Dodaj komentarz