Makijaż na wesele – poradnik panny młodej

28 lutego 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Makijaż to jeden z najważniejszych elementów codziennego looku większości współczesnych kobiet. Jego rola staje się tym bardziej istotna, jeśli danego dnia bierzemy udział w ważnych wydarzeniach, w tym szczególne we własnym ślubie. Prawidłowo wykonany makijaż na wesele jest w stanie w subtelny lecz także widoczny sposób podkreślić urodę noszącej go kobiety, przetrwać całą noc oraz sprostać wszystkim emocjom, których zdecydowanie nie brakuje w najważniejszym dniu w naszym życiu! Sprawdźmy, jak prawidłowo się do niego przygotować!

Makijaż na wesele

Próbny makijaż ślubny. Kiedy się na niego umówić?

Ślub i wesele to jedno z tych wydarzeń w życiu, do których trzeba się odpowiednio przygotować. Ślubne preparacje to nie tylko rezerwacja wszystkich usług ślubno-weselnych, jakie chcemy, aby miały miejsce w trakcie wydarzenia, ale także wcześniejsze przetestowanie wybranych z nich. Obok próbnej fryzury weselnej, wykonuje się także próbny makijaż ślubny. Dlaczego warto się na niego zdecydować i jakie korzyści dzięki temu osiągniemy?

Próbny makijaż ślubny zwykle wykonuje się na kilka tygodni przed uroczystością. W tym celu przyszła panna młoda udaje się do makijażystki, która wykona jeden lub kilka różnych makijaży. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możemy w praktyce sprawdzić jakość makijażu, przetestować jego trwałość oraz ocenić, jak prezentujemy się w nim w różnym świetle. W przypadku wykonania kilku makijaży, możemy także podjąć właściwą decyzję odnośnie wyboru jednego z nich na dzień naszego ślubu.

Idealny makijaż na wesele – jaki powinien być?

Makijaż na wesele powinien charakteryzować się kilkoma cechami – powinien być dopasowany do urody panny młodej, pasować do charakteru wesela oraz być trwały. Inny makijaż podkreśli urodę brunetki, inny będzie pasował do delikatniejszej kolorystyki blondynki, a jeszcze inny sprawdzi się w przypadku rudowłosej panny młodej. Makijaż dobiera się także do stylistyki wesela i sukni ślubnej. Każdy z nich powinien być jednak wykonany wysokiej jakości kosmetykami, które będą trwałe i sprostają wszelkim wyzwaniom, jakie przed panną młodą stawia dzień jej ślubu i wesela.

W celu wykonania profesjonalnego makijażu na wesele warto skorzystać z usług makijażystki, która specjalizuje się w makijażach okolicznościowych. Taka osoba będzie bowiem w stanie dopasować makijaż do naszej urody, wykonać go w prawidłowy sposób, wykorzystując do tego celu sprawdzone kosmetyki, a także doradzić, jeśli mamy wątpliwości, który z proponowanych makijaży wybrać na swój wielki dzień.

Warto także pamiętać, że dobry makijaż na wesele to nie maska! Jego zadaniem nie jest bowiem całkowita zmiana rysów naszej twarzy czy przemienienie nas w zupełnie inną osobę, lecz subtelne podkreślenie naturalnych atutów urody i dyskretne ukrycie ewentualnych mankamentów. Prawidłowo wykonany makijaż ślubny sprawi, że poczujemy się jak prawdziwe gwiazdy, nadal pozostając jednak sobą!

makijaż ślubny

Makijaż ślubny – kilka podstawowych porad

Umawiając się na makijaż próbny, warto tego dnia ubrać się na biało lub założyć bluzkę w odcieniu zbliżonym do koloru naszej sukni ślubnej. Dzięki temu ocenimy, jak nasza twarz będzie prezentowała się w dniu ślubu. Na próbny makijaż warto umówić się w godzinach przedpołudniowych i po wykonanej usłudze nosić go przez cały dzień, wykonując wszystkie czynności i nie oszczędzając się. Pozwoli to sprawdzić w praktyce trwałość makijażu oraz zyskać pewność, że bez problemu wytrzyma on cały intensywny dzień bez utraty swoich walorów. Jeśli make up spełnił nasze oczekiwania, możemy od ręki umówić się na właściwy makijaż w dniu swojego ślubu!

Większość profesjonalnych makijażystek dojeżdża do domu klientki i na miejscu wykonuje makijaż ślubny o uzgodnionej godzinie. Jest to jeden z najważniejszych elementów ślubnych przygotowań, które odbywają się w godzinach bezpośrednio poprzedzających uroczystość. Z tego powodu warto zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu, aby makijażystka mogła w spokoju wykonać swoją pracę, a my mogłyśmy już wkrótce cieszyć się jej znakomitymi rezultatami!

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz