Magia roślin – skuteczne rytuały, zaklęcia, eliksiry – recenzja

22 maja 2022, dodał: Isia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Rośliny od wieków służą ludziom jako pożywienie, lekarstwa oraz do magicznych rytuałów. W dzisiejszym świecie również mają wielką moc, którą możemy odkryć, jeśli tylko zagłębimy się w świat przyrody i pozwolimy sobie na bliski kontakt z nią. Wiosna szczególnie temu sprzyja – właśnie teraz natura budzi się po zimowej stagnacji i rozkwita tak bujnie, że nawet w dużych miastach można cieszyć się jej piękną, soczystą zielenią. by rozpocząć przygodę z rytuałami opartymi na magii roślin warto poznać 200 ich najpotężniejszych gatunków, które opisuje Juliet Diaz w swoim najnowszym poradniku. Swoją wiedzę czerpie z wieloletniego doświadczenia w zakresie zielarstwa i naturalnego uzdrawiania, a także na tradycji przekazywanej przez przodków. Pora więc na podróż w głąb serca natury, do świata czarów i zaklęć, które mają moc zmieniania rzeczywistości.

Magia roślin – skuteczne rytuały, zaklęcia, eliksiry książka

Aby znaleźć rośliny o właściwościach magicznych, na początek warto rozejrzeć się po własnym mieszkaniu. Okazuje się, że na pozór zwyczajne kaktusy posiadają moc wspierającą uzdrawianie i rozwój osobisty, zielistka Sternberga zapowiada obfitość, a draceny pozytywnie wpływają na koncentrację i skuteczną realizację planów. Mając je w swoim otoczeniu już wzmacniamy swój magiczny potencjał. W bezpośrednim otoczeniu także możemy spotkać rośliny tak popularne, jak brzoza, bluszcz pospolity, czarny bez czy malwa – każda z nich emanuje inną energią i może przydać się do innych rytuałów.

Autorka podzieliła książkę na trzy części. W pierwszej przybliża tajniki magii roślin i wskazuje na to, jak obudzić w sobie „roślinną wiedźmę”, by umiejętnie korzystać z mocy natury dla osiągnięcia swoich celów. Pierwszym krokiem do tego jest wzbudzenie w sobie poczucia jedności z Ziemią i życie zgodne z prawami natury, a więc np. zmiennością pór roku, szacunek dla przyrody i uświadomienie sobie, że rośliny to stworzenia czujące tak samo jak my i potrafiące się porozumiewać w swoim specyficznym języku, przystosowują się do zmiennych warunków otoczenia i gdy chcą rosnąć, nie ma dla nich żadnych ograniczeń. W części drugiej autorka uświadamia nam, że warto wejść w pozytywną relację z nimi poprzez obserwację przyrody, leśne kąpiele itp., a tworząc taką więź, będziemy mogli do woli czerpać z ich mocy. Szczególnie interesującą metodą stworzenia takiej relacji jest roślinna medytacja – polecam wypróbowanie jej w dogodnym dla Was momencie.

Takie rozumienie praw przyrody i naszego miejsca wśród niej daje przyzwolenie na korzystanie z olbrzymiego potencjału magicznych roślin. Autorka dzieli się z nami wiedzą na temat leczniczych i ezoterycznych właściwości wielu roślin, z których cżęść była mi dotąd nieznana, jednak wiele spotykam dość często na swojej drodze. Wiele osób jednak traktuje je jak chwasty, które należy usunąć, żeby otoczenie zyskało na estetyce. Np. swojskie dziewanny, które wyjątkowo chętnie rosną w pobliżu budynków, a nie każdy wie, że mają dużą moc ochronną. Magia wszystkich roślin jest nierozerwalnie związana z magią Słonca i Księżyca, a nów i pełnia to czas przełomowy i najlepszy dla wykonania wielu rytuałów.

Wybierając rośliny do naszych rytuałów musimy znać ich właściwości. To na nich skupia się najobszerniejsza część tej publikacji: Kompendium roślin”. każdty z gtunków polecanych przez Juliet Diaz do magicznych praktyk został tu dokładnie opisany, a jego walory zostały odniesione do konkretnych celów, do jakich może służyć, abyśmy mogli od razu sprawdzić, czy utożsamiamy swoje oczekiwania z daną rośliną. Dodatkową zaletą tej publikacji jest zilustrowanie tych mniej znanych roślin rysunkami – pomaga to w identyfikacji gatunków w naturze bez konieczności szukania ich zdjęć w innych źródłach. Motywy roślinne pojawiają się także jako ornamenty w tekście, podnosząc estetykę tej pięknie wydanej książki, o okładce utrzymanej w kolorze głębokiej zieleni i złota.

Opisy magicznych roślin są przeplatane podpowiedziami, jak można je wykorzystać w celach magicznych. Warto np. stworzyć miłosne pudełko, w którym oprócz zdjęć obojga partnerów powinny znaleźć się określone rośliny i kryształy, a także inne przedmioty służące umocnieniu uczucia lub naprawie zerwanej więżi. Bananowy napój kreatywności o pysznym składzie pozwoli uwolnić twórcze moce i dokonać czegoś niezwykłego, a ziemia wzbogacona o owoce jałowca rozprawi się ze złymi mocami. Uzbrojeni w całą tę wiedzę możemy już śmiało wyruszać w podróż, by znaleźć rośliny, które wprowadzą do naszego życia radość, szczęście i miłość, a odstraszą wszystko to, co może nam zaszkodzić. Zapraszam w tę magiczną wędrówkę razem z Juliet Diaz!

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu Studio Astropsychologii za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ

Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz