URODA I ZDROWIE

Magia pierwszego Elementarza – Disney Uczy

20 września 2019, dodał: pinkmause

Czytanie to jedna z najprzydatniejszych umiejętności w życiu człowieka. Ważne, aby już na samym początku nie zniechęcić dziecka, a wręcz przeciwnie – pokazać mu, że czynność ta może być prawdziwą przyjemnością. Książki przeznaczone do nauki czytania powinny być łatwe do zrozumienia dla malucha, a zarazem pobudzające i rozwijające jego wyobraźnię. Warto więc wcześniej poświęcić część wspólnego czasu dziecka z rodzicem na zabawy z czytaniem.

Oczywiście dziecko musi przejawiać chęć i zainteresowanie tą aktywnością. Często samo daje nam sygnał, że możemy zaczynać naukę, dopytując co jest napisane na szyldzie przy ulicy lub w ulubionej książeczce. Jeśli nasza pociecha nie jest w ogóle zainteresowana czytaniem, można spróbować ją delikatnie zachęcić pokazując książeczki z ulubionymi bohaterami z bajek. Warto też pamiętać, że dzieci najbardziej ciekawi to, co robią dorośli. Jeśli widok rodzica czytającego z zaciekawieniem książkę lub gazetę nie należy do rzadkości, to i dziecko będzie chciało wcześniej się nauczyć czytać. Codzienne wspólne czytanie bajek też znakomicie wpływa na rozbudzenie zainteresowania dziecka światem liter. Czytając dziecku bajkę dobrze jest trzymać je na kolanach i palcem wskazywać miejsce, w którym czytamy, aby dziecko zapamiętało, że tekst zaczyna się od lewego, górnego rogu i musi być czytany linijka po linijce. Gdy już cel zostanie osiągnięty, to możemy zaczynać zabawę w czytanie.

Elementarz z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET to idealna książka dla najmłodszych dzieci, które chcą nauczyć się czytać. Metoda sylabowa jest uznawana za najskuteczniejszą i najszybszą, która pozwala na bezproblemową naukę. Umożliwia uniknięcie długotrwałego literowania wyrazów i czytania bez zrozumienia. Nauczyciele podkreślają, że obecnie jest to najprostsza, najskuteczniejsza, najszybsza i najbardziej efektywna metoda nauki czytania. Rozwija funkcje poznawcze, przynosi szybkie efekty, co jest dodatkowym bodźcem motywacyjnym. Świetnie sprawdza się jako alternatywna nauka czytania dla uczniów, ale i jest bardzo dobrze odbierana przez małe dzieci.

Nauka czytania to jedno z większych wyzwań z jakim musi zmierzyć się dziecko. Opanowywanie płynnego czytania jest długotrwałym procesem, a umiejętność czytania ze zrozumieniem w dużym stopniu przekłada się na sukcesy szkolne dziecka. Obecnie w księgarniach znajdziemy już duży wybór specjalnie przygotowanych książeczek do nauki czytania sylabowego. My polecamy pięknie ilustrowany Elementarz z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET.

Kluczem do nauczenia małych dzieci czytania, są częste i krótkie treningi. Ćwiczymy, gdy dziecko jest wypoczęte, najedzone, w dobrym humorze. Można wykorzystać do treningu długą podróż samochodem lub czas wolny w domu. Nauka czytania jest więc niezwykle istotna, a jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod tej nauki jest metoda sylabowa. Stosowanie jej w krótkim czasie znacznie usprawnia technikę i płynność czytania. Proste i zabawne, a także bogato ilustrowane teksty Elementarza z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET pomogą nie tylko w nauce czytania, ale będą też wspaniałą rozrywką dla dzieci. Następnie możemy przejść do kolejnego etapu czyli czytania globalnego.

Cechy, które towarzyszą idealnemu elementarzowi, za który uznajemy Elementarz z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET to: czytelna czcionka, estetyka i przejrzystość wydania, teksty i ilustracje pobudzające wyobraźnię. Elementarz prezentuje literki, sylaby, wyrazy i zdania – w odpowiedniej, wzrastającej skali trudności. Dzięki temu dzieci rozwijają i utrwalają swoje umiejętności. Ciekawe i zabawne ilustracje, którymi wypełniona jest książka, sprawiają, że dzieci wprost nie mogą się od niej oderwać.

Uzupełnieniem Elementarza z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET jest Elementarz ćwiczenia z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem. Przy każdej literce mamy tu wolną linijkę do samodzielnego jej zapisania. Zaczynamy więc naukę pisania. Znajdziemy tu również sylaby z daną literą, kilka słów, krótkie zdania i wierszyki i mnóstwo zabaw z literkami i sylabami. Im dalej, tym więcej tekstu do czytania i staje się on coraz trudniejszy. Możemy ćwiczyć czytanie i pisanie liter, a także fantastycznie się bawić.

Książeczki zostały przygotowane z najwyższą starannością metodyczną i są znakomicie przemyślane. Czytanki są ciekawe i stopniowane od łatwiejszych do dłuższych i trudniejszych. Kolorowe i zabawne ilustracje nie rozpraszają uwagii i bardzo podobają się i dzieciom i dorosłym. Kto bowiem nie uwielbia bohaterów filmów Disneya. Nauka czytania jest bardzo ważna w rozwoju każdego dziecka, ale czytanie i chęć poznawania liter powinno kojarzyć się z przyjemnością, a nie obowiązkiem. Dzieciństwo to czas na zabawę, jednak są dzieci, które bardzo wcześnie zaczynają się interesować światem liter i nie powinniśmy im tego zabraniać, ale wspólnie spędzać czas nad książką.

Wydawnictwo AMEET regularnie wydaje także tematyczne elementarze dla najmłodszych, które przekazują mnóstwo wiedzy w bardzo przystępny sposób i poprzez zabawę pozwala poznawać wiele ciekawostek. Elementarz i Elementarz ćwiczenia z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem polecamy każdemu dziecku, które chce nauczyć się czytać, ale również i tym, które mają z nauką czytania kłopot.

Nauka czytania może być naprawdę fascynującą przygodą, o ile tylko pokażemy dziecku, ile radości przynosi budowanie wyrazów z liter, składanie wyrazów w zdania, nie mówiąc już o czytaniu pierwszych opowiastek, a następnie książeczek, wierszy czy bajek. Pamiętajmy, że to od postawy rodzica wiele zależy, od jego cierpliwości, pomysłowości a także nastroju, jaki stwarza wokół dziecka w procesie nauki. I nie zapominajmy o fantastycznych książeczkach, które w tym pomagają. My rekomendujemy, że aby naukę umilić, warto sięgnąć po książeczki Elementarz i Elementarz ćwiczenia z serii Disney Uczy. Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET. Seria ta proponuje różnorodne rodzaje ćwiczeń, które stanowią dobry trening w nabywaniu umiejętności czytania. Dzięki Elementarzom dziecko będzie czytać coraz płynniej i swobodniej i jednocześnie zacznie odkrywać piękno słowa pisanego.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Badania wzroku dzieci
Fundacja ZobaczyćJutro prowadzi kampanię na rzecz wdrożenia programu przesiewowych badań wzroku dzieci na terenie...
Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam