Loki na skarpetę – domowy sposób na piękne fale! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Loki na skarpetę – domowy sposób na piękne fale!

21 grudnia 2023, dodał: wiktoria3199
Artykuł zewnętrzny

Nie od dziś wiadomo, że częste używanie lokówki i prostownicy niszczy nasze włosy, jednak mamy dobrą nowinę dla wszystkich fanek loków i fal! Coraz popularniejszy stał się sposób na „loki na skarpetkę”, który nie wymaga użycia ciepła a jedynie pięciu minut i jednej lub dwóch skarpetek.

piękne loki

Nowy trend

Nie wiadomo kto zapoczątkował ten trend, jednak wiadomo, że jak każdy inny szybko zdobył popularność na tik toku i każdy próbuje go odtworzyć! Loki i fale potrafią niczym biżuteria dopełnić nasze stylizacje. Tym razem nie potrzebujemy wydawać pieniędzy na różne wałki i inne akcesoria do włosów, które zazwyczaj utrudniają nam położenie się w wygodnej pozycji w nocy, a wszystko, co będzie nam potrzebne, znajdziemy w naszym domu. Włosy są delikatnie podtrzymywane na skarpetkach, co eliminuje konieczność niezdrowego ściskania głowy.

loki na skarpetkę

Jak to zrobić?

Co ważne możemy spróbować tego sposobu na dopiero umytych włosach, ale także, jeśli nie mamy ochoty ich myć tego dnia, ponieważ loki z pewnością odświeżą naszą fryzurę. Aby zakręcić włosy na skarpetkę, należy je spryskać wodą i dokładnie przeczesać, a następnie podzielić na dwie części. Skarpetkę na głowie można zabezpieczyć spinką. Z obu stron należy nawinąć na każdą stronę pasma, zaczynając od tych najbliżej twarzy. Kiedy skończą nam się włosy z każdej strony, zawiązujemy gumkę, aby się nie zsunęły. W ten sposób idziemy spać, a rano możemy cieszyć się pięknymi falami. Alternatywną opcją może być użycie dwóch skarpet, jeśli mamy długie i gęste włosy. Postępujemy w bardzo podobny sposób. Skarpetki zabezpieczamy spinkami i zakręcamy włosy wokół nich, a na koniec możemy odpiąć spinki, ponieważ w tej chwili włosy same podtrzymują skarpetkę na głowie.

naturalne loki

Wiele stylizacji

W zależności od tego, jak ciasno zawiniemy włosy na skarpetkę lub jak duże kosmyki wybierzemy, to otrzymamy inny efekt! Luźno zwinięte większe pasma dadzą nam miękkie fale, a zawijając ciasno cienkie kosmyki, obudzimy się z głową pełną małych loczków z wyraźniejszym efektem skrętu. Rano należy zdjąć gumki i delikatnie odplątać włosy ze skarpetki, aby ich nie ciągnąć i nie narażać na uszkodzenia mechaniczne. Później włosy można przeczesać grzebieniem lub po prostu palcami dla zachowania jak najbardziej naturalnego efektu. Na sam koniec możemy użyć utrwalającego spreju, jeśli nasze włosy nie mają tendencji do utrzymania fal. Co ważne nie musimy się ograniczać po użyciu tej metody do rozpuszczonych włosów. Również pięknie będzie wyglądać kok lub włosy spięte w klamrę, ponieważ loki dodadzą więcej objętości do tych fryzur. Taki wygląd jest świetnym uzupełnieniem casualowych i eleganckich stylizacji, dodając im lekkości i świeżości.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...