URODA I ZDROWIE

Liczysz kalorie? Nie musisz rezygnować z kawy!

9 czerwca 2021, dodał: Alfa i Omega

Kawa to znakomity napój dosłownie na każdą okazję. Nie tylko poprawia humor i działa pobudzająco, lecz także może wspomóc odchudzanie. Jaką kawę poleca się pić osobom dbającym o linię oraz kiedy najlepiej ją spożywać? Sprawdź.

KAWA O PORANKU

Dobroczynne właściwości kawy

Kofeina jest naturalną substancją zawartą w ziarnach kawy, która pobudza ośrodkowy układ nerwowy, poprawiając nastrój, koncentrację i refleks. Daje doskonały zastrzyk energii o poranku oraz przed treningiem. Dodatkowo kofeina zawiera wiele minerałów, witamin i polifenoli, wykazujących silne działanie przeciwutleniające. Należy pamiętać, że działanie kofeiny utrzymuje się w organizmie ok. 4 godzin, a jej najwyższe stężenie we krwi występuje po 40-60 minutach od spożycia.

Czy kawa wpływa na odchudzanie?

Będąc na diecie redukcyjnej, często zastanawiamy się, które czynniki wpływają na spalanie. Czy kawa, np. ristretto, jest jednym z nich? Kofeina zawarta w czarnym napoju może wspomóc proces odchudzania aż na cztery sposoby. Przede wszystkim pobudza metabolizm, a więc przyspiesza przemianę materii. Oprócz tego kofeina może poprawić wyniki sportowe dzięki zwiększeniu wydajności organizmu. Jej kolejną właściwością jest pobudzanie układu nerwowego do produkcji adrenaliny, co aktywuje komórki do intensywniejszego spalania. Warto też wspomnieć, że kofeina może wspomóc odchudzanie dzięki zachodzącemu procesowi termogenezy – organizm stymulowany do wytwarzania ciepła musi spalić więcej kalorii, aby ogrzać ciało.

Jaką kawę pić, żeby utrzymać linię?

Nie bez znaczenia jest rodzaj spożywanej kawy. Powinna ona zostać przygotowana z wysokiej jakości ziaren. Nie musimy jednak szukać w sklepach specjalnych kaw z hasłami na temat odchudzania. Wystarczy postawić na ziarna dobre gatunkowo i jakościowo – doskonałym wyborem będzie kawa w kapsułkach od Nespresso.

Aby odczuć pozytywne właściwości kawy, warto przede wszystkim zrezygnować ze słodkich dodatków w postaci śmietanki, tłustego mleka czy syropów. Najlepsza na odchudzanie jest mała czarna lub z dodatkiem chudego mleka. A ile kalorii ma kawa? Okazuje się, że ten napój bez żadnych dodatków nie ma w ogóle kalorii! Warto więc spróbować zrezygnować ze słodzenia oraz ograniczyć dodawanie syropów czy śmietanki. To drobne zmiany, które z pewnością zaprocentują i pomogą utrzymać wypracowaną ćwiczeniami lub dietą linię!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz