URODA I ZDROWIE

Leczenie alkoholizmu – jak skutecznie wyjść z nadużywania alkoholu

23 października 2018, dodał: Redakcja

Szeroki problem

Uzależnienie od alkoholu to istny temat rzeka. Nie podlega żadnym wątpliwościom, że alkohol w dużych ilościach szkodzi zdrowiu, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia szerszych konsekwencji tej przypadłości. Osoba uzależniona wywiera pewien nacisk na swoje otoczenie — rodzinę, przyjaciół i współpracowników. Alkoholicy to osoby kojarzone powszechnie z niesolidnością, nieterminowością, kłamstwem i ciągłymi zawodami, które wywołują u innych osób.

Czym jest alkoholizm?

Najogólniej rzecz ujmując, alkoholizm jest chorobą polegającą na utracie kontroli nad ilością przyjmowanego alkoholu. Alkoholik najczęściej odczuwa przymus o charakterze psychicznym i somatycznym spożywania dużych ilości alkoholu; nie jest to w pełni zależne od jego woli.

Jak rozpoznać chorobę alkoholową? 

Objawy alkoholizmu są różne. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, ponadto alkoholik może z powodzeniem maskować swój problem, nawet przed sobą samym, w początkowych stadiach. Istnieją jednak uniwersalne objawy, po których możemy wnosić obecność uzależnienia od alkoholu. Są to:

  • trudności w unikaniu picia alkoholu oraz kontrolowania przyjmowanych ilości, lub zaniechania dalszego spożycia;
  • zwiększony próg tolerancji organizmu na działanie alkoholu — uzależniony musi wypić więcej, by poczuć efekt działania alkoholu;
  • skupienie sensu życia wokół alkoholu;
  • silna, ciężka do stłumienia chęć sięgnięcia po alkohol;
  • różnego rodzaju fizyczne objawy: utrata wagi, pogorszony stan skóry, opuchlizna, zaczerwienienia.

 Skutki alkoholizmu

Choroba alkoholowa to prosta droga do poważnych schorzeń, takich jak: marskość wątroby, niewydolność serca, uszkodzenie trzustki, nadciśnienie tętnicze, a nawet impotencja. Ponadto nie pomija aspektu psychicznego, bo może wpędzić chorego w depresję, padaczkę alkoholową, psychozę albo zespół Wernickego-Korsakowa. Nałóg przekreśla szansę na zbudowanie trwałych relacji rodzinnych, przyczynia się do zaniedbywania partnerów, przyjaciół i pracy. W zaawansowanym stadium uniemożliwia podjęcia jakiejkolwiek pracy, bo chory nie jest w stanie myśleć o niczym innym, jak alkoholu. Alkoholizm przyczynia się do popadania w dosłowną ruiną finansową, a niekiedy jest zalążkiem do zboczenia na przestępczą drogę (kradzieże, bójki, awantury — alkohol dodaje animuszu w tego typu wykroczeniach i przestępstwach).

Gdzie szukać pomocy?

Najważniejszym krokiem w leczeniu jest przyznanie się przed samym sobą o istnieniu takiego problemu. Wbrew woli uzależnionego leczenie nie odniesie pożądanych rezultatów. Następnie należy znaleźć fachową pomoc, która zaoferuje całodobowe wsparcie i komfort. Warto rozważyć terapię stacjonarną, która w zdecydowanej większości przypadków daje bardzo dobre wyniki. Jednym z lepszych ośrodków odwykowych jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nadzieja w Zalesiu Górnym. Wykwalifikowany personel specjalizuje się w niesieniu pomocy uzależnionym i pomaga im powrócić na prawidłowe tory życia. Chorzy mogą liczyć na pełną dyskrecję i anonimowość, fachową pomoc i udział w zbiorowej terapii, gdzie poznają historię innych ludzi, nabiorą siły i zrozumieją, że alkohol to droga donikąd. Pacjenci mogą liczyć na pełną serdeczność i komfort ze strony terapeutów. Nie spotkają się z szykanowaniem czy agresywnymi formami terapii, o wątpliwej skuteczności.

Pamiętaj — samemu może być trudniej

Ważne jest odnalezienie odpowiednich ludzi. Dobrych ludzi, którym ufamy. To oni będą główną motywacją w cięższych chwilach, by zerwać okowy nałogu, a przy okazji będą służyć pomocą. W kraju istnieje mnóstwo ośrodków, niektóre są nieco lepsze od innych, ale warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Raz jeszcze zachęcamy do rozważenia naszej oferty. Daj sobie pomóc albo osobie z Twojego otoczenia.

 

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja

https://www.alkoluz.pl/

Najnowsze metody leczenia

Doświadczony personel

Kontakt 27/7

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – główna placówka

05-300 Zalesie Górne

Zadzwoń +48 575 850 530

Napisz na [email protected]

Pracujemy codziennie 24h / 7 dni w tygodniu.
Jesteśmy dla Ciebie!

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Warszawa

Wałbrzyska 19/44
02-739 Warszawa
woj. mazowieckie

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Wrocław

Obornicka 86/1
51-114 Wrocław
woj. dolnośląskie

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Kraków

Karmelicka 64/9
31-128 Kraków
woj. małopolskie

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Gdańsk

Wały Piastowskie 1/1508
80-855 Gdańsk
woj. pomorskie

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...
materac na zamówienie
> xxxyyy napisał/a:> Najlepiej jest właśnie szukać takich sklepów jak ten z materacami gdzie...
Prezent na Dzień Kobiet
Też tak uważam. Może bransoletka z charmsami? Taka biżuteria robiona jest z wysokiej...