Laserowe leczenie naczynek | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Laserowe leczenie naczynek

17 października 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy to obecnie bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej. Wiele osób zmaga się z zaczerwienieniem twarzy oraz tzw. rumieniem. W zaawansowanej fazie choroby rumień zostaje na twarzy na stałe. W przypadku pojawienia się nieestetycznej siatki rozszerzonych naczynek i pieczenia skóry zalecany jest zabieg laserowego usunięcia zmian.

Jakie problemy rozwiąże zabieg?

Głównym celem zabiegu jest pozbycie się nieestetycznie wyglądających rozszerzonych naczyń krwionośnych. Rozszerzone naczynia włosowate prześwitujące przez naskórek mogą przylegać do siebie i tworzyć jednorodne zaczerwienienie skóry. Problem może pojawić się na twarzy pacjentów z różnymi rodzajami cery, jednak szczególnie narażeni są posiadacze cery wrażliwej i cienkiej skóry. Naczynka rozszerzają się pod wpływem wielu czynników takich jak stres, wypicie gorącego napoju, zmiany temperatury, spożycie alkoholu lub warunki atmosferyczne w postaci mrozu, wiatru i promieni słonecznych. Zabieg laserowego zamykania naczynek krwionośnych pomoże pozbyć się problemu rumienia. Lekarz dermatolog wykona zabieg w sposób profesjonalny i w pełni bezpieczny.

Urządzenia wykorzystywane podczas zabiegu

Do zamknięcia naczynek krwionośnych używamy 2 urządzeń: lasera Cutera Excel V i lasera Lutronic.

Laser Cutera Excel V daje dużą elastyczność i różnorodne zastosowanie w leczeniu zamykania naczynek. Światło lasera jest pochłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Laser działa bez uszkodzenia tkanek, które otaczają rozszerzone naczynko. Fala świetlna przekształci się w ciepło, które następnie skleja ściany naczynia krwionośnego i przywraca skórze naturalny odcień bez rumienia. Urządzenie umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do konkretnego pacjenta, dzięki czemu można wykorzystać go do leczenia drobnych oraz większych naczyń krwionośnych. Cutera V oferuje technologię chłodzenia, która zapewni pacjentowi maksymalny komfort podczas zabiegu.

Laser eCO2 Lutronic sprawdzi się zarówno w medycynie estetycznej, jak i zabiegach kosmetycznych. Urządzenie ma wszelkie niezbędne certyfikaty, które są wymagane w przypadku przeprowadzania zabiegów na skórze. Laser umożliwi zamknięcie naczyń krwionośnych oraz regenerację skóry poprzez stymulacje produkcji nowego kolagenu. Wyjątkowo wąska wiązka światła pozwala na precyzyjne działanie i walkę nawet z najmniejszymi naczyniami. Dostępność wielu ustawień lasera pozwoli na przeprowadzenie zabiegu nawet w najtrudniejszych obszarach skóry.

Dla kogo wskazany jest zabieg?

Zabieg wskazany jest dla każdego pacjenta, który zauważy u siebie rozszerzone naczynia krwionośne. Pamiętajmy, że dzięki zabiegowi usuniemy objawy wystąpienia rumienia i dokonamy zamknięcia naczyń krwionośnych. Zabieg zamykania naczyń zapobiegnie również pękaniu nowych naczynek. Sprawdzi się u pacjentów ze stałym rumieniem oraz w przypadku mniej zaawansowanej fazy choroby. Szczególnie polecane jest wykonanie zabiegu u osób, które odczuwają pieczenie skóry twarzy. W przypadku jednego naczynka krwionośnego wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Przed zabiegiem lekarz obejrzy zmiany skórne i na podstawie fazy choroby ustali postępowanie podczas zabiegu. Na podstawie wielkości zmian skórnych zostanie dobrana moc lasera, ilość emitowanych impulsów oraz odstęp czasowy między nimi. Specjalista dobierze zatem rozwiązanie do konkretnego pacjenta. Energia świetlna emitowana przez laser zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik skóry. Doprowadza to do zamknięcia naczynia krwionośnego i uszczelnienia jego ścianek. Woda, która znajduje się w tkance zostanie odparowana, a ścianki naczynia krwionośnego wysuszą się i zostaną z czasem wydalone z organizmu. W niektórych przypadkach zaleca się wykonać serię zabiegów w odpowiednim odstępie czasu.

Efekty

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych skutkuje sklejeniem ścian naczynek krwionośnych. Skóra pacjenta odzyska prawidłowy koloryt, a rumień zostanie usunięty. Ponadto skóra zostanie zregenerowana poprzez pobudzenie produkcji nowego kolagenu. Laser pozwoli pozbyć się nawet bardzo zaawansowanego rumienia.

Jakie są przeciwwskazania?

Mimo że oferowany zabieg jest wyjątkowo bezpieczny i mało inwazyjny istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Zabiegu nie należy wykonywać u osób chorujących na nowotwór skóry, stany zapalne skóry, cukrzycę i epilepsję. W przypadku obniżonej odporności organizmu zalecane jest odłożenie zabiegu do momentu przywrócenia zdrowia. Zabiegu z użyciem lasera nie przeprowadza się w okresie ciąży i karmienia piersią.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której specjalista przeprowadzi wywiad z pacjentem. Oceni jego ogólny stan zdrowia i zapyta o obecnie występujące choroby. Omówi również przebieg zabiegu, oczekiwane efekty i możliwe skutki uboczne. Rozmowa z pacjentem pozwoli sprawdzić, czy nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. W dzień zabiegu nie należy nakładać na twarz makijażu. Początkowa faza zabiegu to dokładne oczyszczenie skóry pacjenta.

Rekonwalescencja

Skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Przez około 2 tygodnie nie należy używać żeli, mydeł i kremów zawierających substancje zapachowe oraz będących na bazie alkoholu. Skórę należy przemywać wodą termalną, która zadba o prawidłowe nawilżenie skóry. W razie potrzeby można stosować zimne okłady z lodu i sterylnej gazy lub ręcznika papierowego. Przez dobę nie należy nakładać makijażu i spożywać alkoholu oraz aspiryny. Opuchlizna może utrzymać się do 4 dni po zabiegu. Należy również unikać opalania przez 2 miesiące po dokonanym zabiegu, a basenu i sauny przez 2 tygodnie. Lekarz może przekazać pacjentowi indywidualne zalecenia, a także wskazać kosmetyki do pielęgnacji cery. Aby zapobiec pękaniu kolejnych naczyń krwionośnych, należy stosować się do zaleceń lekarza oraz stosować wysokiej jakości kosmetyki.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Dobrym rozwiązaniem jest zmiana rodzaju pielęgnacji po zabiegu. Dbałość o szczelność naczyń krwionośnych pozwoli przez wiele lat cieszyć się efektem zabiegu. W przypadku rozległych zmian konieczne będzie wykonanie serii zabiegów w odstępach czasu.

Artykuł opracowany przy współpracy z Dr Katarzyna Osipowicz (dermatolog Warszawa)

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz