Laserowa Depilacja nóg – czy warto?

17 października 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Wiele z nas decyduje się z niej korzystać. Czy warto w nią zainwestować? Zdecydowanie tak, jeżeli chcesz raz na zawsze pozbyć się problemu wrastających włosków i uzyskać gładką skórę bez podrażnień!

depilacja laserowa

Efekty są widoczne już po kilku zabiegach, jednak ostateczną ilość sesji, którą trzeba wykonać ustala się indywidualnie z kosmetologiem. Chcesz przygotować swoje nogi do sezonu bikini i nie martwić się latem depilacją? Okres jesienno-zimowy to najlepszy moment, żeby z niej skorzystać. Depilacja laserowa zaoszczędzi Twój czas. Raz na zawsze pozbędziesz się ze swojej szafki: depilatorów, maszynek i wosku. Kusząca propozycja?

Jak się przygotować do depilacji laserowej nóg?

Samo przygotowanie do depilacji opiera się na kilku ważnych zasadach. Co najmniej miesiąc przed zabiegiem musisz całkowicie zrezygnować z wyrywania włosów. Odstaw na bok wosk i depilator. Przez okres 4 tygodni do planowanego zabieg nie smaruj się maściami i kremami, które w swoim składzie zawierają kwasy owocowe, retinoidy, witaminy z grupy A i C. Zadbaj o to, by skóra przed zabiegiem nie była wysuszona.

Czy depilacja laserowa nóg boli?

Często zadajemy sobie to pytanie przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej. W każdym przypadku stopień odczuwania bólu jest indywidualna sprawą i zależy od naszych predyspozycji oraz sprzętu wykorzystanego podczas zabiegu.

Istotnym czynnikiem jest także obszar ciała poddawany depilacji. Tam, gdzie skóra jest delikatniejsza, tam stopień odczuwania lasera może być wyższy. Do czego można porównać ten rodzaj bólu? Jest on podobny do lekkiego ukłucia lub punktowego ciepła. Spokojnie, nie ma się o co martwić! Podczas zabiegu kosmetolog stosuje kompres chłodzący, który w dużym stopniu zminimalizuje to odczucie.

Skóra po zabiegu

Może się zdarzyć, że po zabiegu depilacji przez ok. 2-3 dni będzie utrzymywać się zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk. Czasami pojawiają się delikatne pęcherzyki. Jest to naturalna reakcja, która w krótkim czasie sama znika. Zazwyczaj po depilacji laserowej nóg zaleca się stosowanie kremów i maści np. panthenolu lub alantanu. Skóra po tym szybciej się ulega regeneracji

Ważne jest , aby po zabiegu depilacji nie stosować żadnych peelingów złuszczających, a także kosmetyków na bazie alkoholu. Skóra jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania.

Pomiędzy sesjami depilacyjnymi przy użyciu lasera koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby nie stosować innych form usuwania niechcianego owłosienia poza maszynką. Pomiędzy zabiegami nie wolno chodzić do solarium, ani korzystać z żadnych dostępnych form opalania.

logo laser delux

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Laserowa Depilacja nóg – czy warto?

  1. avatar Alicja pisze:

    Jeszcze nie korzystam z lasera ale z pewnością pójdę na taki zabieg?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...