Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia – Holly Whitaker

16 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzysz na alkohol w ten sam sposób. W swojej książce Holly Whitaker „Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia” w bardzo szczery sposób pisze o niszczycielskim wpływie alkoholu na kobiety. To niewątpliwie spowodowało, że publikacja ta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez czytelników, jak i specjalistów.

Na zdrowie! Jak trzeźwiałam w kulturze picia książka

Żyjemy w społeczeństwie opętanym obsesją picia. Opijamy narodziny dziecka, osiągnięcia w pracy, pogrzeby i ukończenie studiów. Nikt nie kwestionuje tego, dlaczego i ile pijemy. Tylko jeśli nie pijesz, usłyszysz skierowane w twoją stronę pytanie – dlaczego? Picie sprawia, że przynależysz do grupy. Jeśli wolisz pozostać trzeźwy, wylądujesz poza nią.

Kiedy autorka na kolejnym kacu postanowiła przestać pić, rozpoczęła nie tylko drogę w kierunku własnej trzeźwości, ale także odkryła jak podstępną rolę odgrywa alkohol w naszym społeczeństwie. Szczególnie w życiu każdej z nas. Nie mogła zignorować faktu, jak firmy alkoholowe dopasowują swoje marketingowe działania pod kobiety. Dokładnie tak, jak przemysł tytoniowy robił to pokolenie wcześniej. Zdała sobie również sprawę z tego, że obecny system powrotu do trzeźwości oparty jest na anachronicznym i patriarchalnym modelu, który nie jest skuteczny w przypadku pijących kobiet.

Jeżeli jesteś kobietą, która dotąd nie umiała skutecznie rzucić palenia, napadowego objadania się, lub kompulsywnych zakupów, nie dotrzymała swoich postanowień i nade wszystko, jeżeli swoje problemy usiłujesz rozwiązać alkoholem – to książka jest dla ciebie.

Nie jest to zwykła książka do przeczytania. Jest zbiorem kompetentnych instrukcji, czymś w rodzaju mapy wyposażonej w klarowne drogowskazy, dzięki którym zdołasz bezpiecznie przejść przez najgorsze przeszkody i zasadzki, jakich zrobiło się pełno w twoim życiu.

Drogę wybierzesz sama – jeżeli zechcesz, to wypróbujesz jogę kundalini, medycynę funkcjonalną, pracę z cieniem, dwanaście kroków (albo tylko sześć czy osiem), dobierzesz sobie po drodze własną grupę wsparcia, w której poczujesz się naprawdę sobą i gdzie za to, kim jesteś, nie będziesz musiała przepraszać. Książka pomoże ci wydostać się ze świata, w którym być kobietą to służyć, ale nigdy sobie …

Takiej książki jeszcze nie czytałam, aby wyzwolenie się z uzależnienia było tak niesamowicie skoncentrowane na kobiecości. Pokonywanie nałogu, przypominające normalnie sport ekstremalny, dzięki tej książce stanie się bardziej przygodą niż męczarnią – niczym podróż międzyplanetarna w symulatorze.

Zapnij pasy i w drogę.

– Ewa Woydyłło-Osiatyńska, doktor psychologii i terapeuta uzależnień.

Bezwzględnie szczera historia o niszczycielskim wpływie alkoholu na kobiety i zarazem cudna opowieść jednej z nich o tym, jak samodzielnie wyszła z nałogu. Ta książka zmieni twoje spojrzenie na alkohol. Możliwe, że zmieni też spojrzenie na całe twoje dotychczasowe życie.

– Glennon Doyle, autorka bestselleru „New York Times’a” pt. Nieposkromiona.

 Polecamy Wam tę książkę wraz z Wydawnictwem Kompania Mediowa!






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fotowoltaika - największy problem r…
Zespół naukowy z USA, Wielkiej Brytanii i Włoch opracował urządzenie rozwiązujące problem nagrzewających...
Wczesne truskawki niezdrowe?
Wczesnowiosenne owoce i warzywa zawierają szeroką gamę szkodliwych dla zdrowia pestycydów. Te sprowadzane...
W jakiej pozycji spać?
Spanie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do dolegliwości bólowych, migren, uczucia zmęczenia. Zdaniem kręgarzy...
Dyrektywa budynkowa EPBD
Parlament Europejski przegłosował dyrektywę EPBD. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków i eliminacja paliw...