URODA I ZDROWIE

Kwas hialuronowy SOFIDERM – innowacyjny wypełniacz w medycynie estetycznej

14 lutego 2020, dodał: pinkmause

Korekta estetyczna wymaga indywidualnego podejścia, w związku z czym lekarze przywiązują dużą wagę do sprawdzenia indywidualnych cech każdego pacjenta. Zajmuje to dużo czasu i nie zawsze zapewnia pożądane rezultaty. Dlatego eksperci SOFIDERM opracowali w tym zakresie specjalne protokoły – algorytmy SOFIDERM. Ich głównym celem jest pomoc w wyborze prawidłowego punktu wstrzyknięcia preparatu, a także ilości (objętości) wstrzykiwanego wypełniacza, w celu osiągnięcia najbardziej estetycznych i harmonijnych rezultatów.

Algorytmy – dokładność korekcji za pomocą wypełniaczy

Pacjenci najczęściej koncentrują się na tych obszarach, które wywołują u nich niepokój, nie zwracając uwagi na inne, nie mniej wyraźne zmiany, związane ze starzeniem się. Zadaniem lekarza jest ocena stanu pacjenta i przeprowadzenie korekty, tak by wynik zabiegu był jak najbardziej naturalny i harmonijny. Algorytmy SOFIDERM pozwalają na uwzględnienie anatomii twarzy pacjenta i jej podstawowych proporcji. Dzięki temu lekarz z łatwością po dokonaniu kilku dokładnych iniekcji, jest w stanie osiągnąć doskonały efekt wolumetrii i liftingu.

Ważne, aby lekarz rozumiał dlaczego pacjent zwrócił się do niego o pomoc. Czy kierowało nim uczucie zmęczenia, uczucie niepokoju czy też był to inny powód. Warto zaznaczyć, przeprowadzając korektę estetyczną, jak ważna dla skutecznego leczenia jest współpraca lekarza z pacjentem. Istotnym krokiem w pracy z pacjentem jest również sporządzenie indywidualnego planu terapii. Dzięki niemu lekarz, wykonujący wiele zabiegów, jest w stanie odpowiednio dobrać preparat do wszystkich miejsc, na których pracuje.

 

Szeroki wybór wypełniaczy SOFIDERM  daje lekarzowi możliwość pracy we wszystkich obszarach twarzy z jednakową wydajnością w zakresie podnoszenia tkanek i wolumetrii. Kwas hialuronowy SOFIDERM to innowacyjny wypełniacz w postaci żelowej, niezwykle elastyczny, stabilny, idealnie współgrający ze skórą. Producent potwierdza sposób stabilizowania kwasu hialuronowego za pomocą BDDE. SOFIDERM to rodzaj usieciowanego kwasu, utrzymujący efekt wypełnienia od 6 do 18 miesięcy.

 

Algorytm SOFIDERM nie może być określany jako zbiór ścisłych reguł postępowania. Ten system to wytyczne, które mogą znacznie ułatwić pracę specjalistów medycyny estetycznej. Dla każdego pacjenta tworzony jest unikalny algorytm korekcji, uwzględniający wszystkie anatomiczne cechy jego twarzy, a także zmiany związane z wiekiem, które wymagają zastosowania wypełniaczy. Następnie opracowywany jest plan działań, których realizacja zapewni w efekcie doskonały rezultat. Algorytmy nie pozbawiają lekarza kreatywności. Niektórzy pacjenci będą chcieli usunąć z twarzy oznaki zmęczenia, za to dla innych ważniejsze będzie wyeliminowanie opadających powiek. Każdy pacjent jest indywidualny, a ten system ma na celu podkreślenie tego w najlepszy możliwy sposób. Preparat dobiera się w zależności od charakterystyki obszaru, który ma zostać skorygowany.

Obwisłe policzki

Największym i najczęstszym problemem estetycznym pacjentów są obwisłe policzki, tak zwane przez pacjentów „chomiki”. To defekt estetyczny, który charakteryzuje się nadmiernym obniżeniem skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej twarzy głównie w obszarze żuchwy. Pacjenci znają go także pod nazwą „opadających policzków” i jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których szukają specjalisty w dziedzinie medycyny estetycznej. Chommiki to defekt estetyczny, który za pomocą technik mało inwazyjnych jest bardzo trudny w korekcji. Chomiki obciążają twarz, zmniejszają wyrazistość rysów twarzy. Ale lekarze estetyczni są przyzwyczajeni i przygotowani do spełnienia oczekiwań pacjentów. Za przyczyny powstawania chomików uznaje się osłabienie więzadła żuchwy, pomniejszenia kości jarzmowej i żuchwy oraz nadmierną aktywność mięśnia szerokiego szyi i mięśnia obniżającego kąta ust, które „ciągną” tkanki twarzy ku dołowi.

SOFIDERM w delikatny sposób powoduje subtelny lifting górnych powiek, niweluje niechciane zmarszczki i fałdy, odmładza skórę i przedłuża młodość.

Po 35-40 roku życia we wszystkich warstwach tkanki twarzy zaczynają pojawiać się zmiany hormonalne i metaboliczne. Dominują procesy utleniające, uszkadzające struktury glikozaminoglikanów (związków chemicznych w skórze właściwej) i więzadeł. To z kolei prowadzi do zmniejszenia elastyczności skóry, a następnie do opadnięcia tkanek. Więzadła osłabiają się, podskórna tkanka tłuszczowa zaczyna opadać. Jeśli odkładanie tkanki tłuszczowej jest nadmierne, może to jedynie podkreślić i pogłębić efekt chomików. W niektórych przypadkach zwiotczenie jest spowodowane atonią mięśni żwaczy.

 

Metody przywracania owalu twarzy

Środkowa część twarzy jest głównym obszarem korekt estetycznych, ponieważ praca ze zmianami związanymi z wiekiem w tym obszarze pozwala uzyskać najbardziej widoczne efekty. Nie można jednak zapominać o zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć niepożądanych komplikacji, wiedza anatomiczna jest podstawą dobrze i prawidłowo przeprowadzonych procedur.
Środkową część twarzy odgraniczają w górnej części więzadła okolic oczu, a w dolnej części więzadła jamy ustnej. W tym obszarze znajduje się tętnica twarzowa – największa tętnica twarzy. W 30% przypadków tętnica twarzowa przechodzi przez przyśrodkową bruzdę podniebienną, w 70% bruzdę nosowo-wargową. W środkowej części twarzy znajdują się obszary struktur tłuszczowych (struktury z głęboko umiejscowioną tkanką tłuszczową, struktury tkanki tłuszczowej w okolicy nosowo-wargowej znajdujące się pomiędzy fałdami policzkowymi a bruzdą nosowo-wargową, przyśrodkowe struktury tkani tłuszczowej, przedział środkowego policzka, obszary z tkanką tłuszczową pod oczodołami) i właśnie zanik w tej okolicy tkanki tłuszczowej wywołuje starzejący się wygląd twarzy. Okrężny mięsień oka jest granicą pomiędzy powierzchownymi i głębokimi strukturami tłuszczu, które obejmują przyśrodkowy i boczny obszar płaszczyzny mięśnia okrężnego oka oraz głęboką płaszczyznę policzka.

 

Wraz z wiekiem niektóre struktury tkanki tłuszczowej zanikają, podczas gdy inne ulegają atrofii: tkanka tłuszczowa w obszarze nosowo-wargowym wzrasta, a wszystkie inne struktury tkanki tłuszczowej zmniejszają objętość i przesuwają się w dół, co nadaje charakterystyczny wygląd starzejącej się twarzy. Z biegiem lat dochodzi do resorpcji kości orbitalnych w kierunku przyśrodkowym i bocznym, a skóra staje się cieńsza.
Podczas estetycznej korekcji środkowej części twarzy u młodych pacjentów należy położyć nacisk na obszary z lokalizacją głębokiego tłuszczu, podczas gdy u starszych pacjentów więcej uwagi należy poświęcić powierzchniowym obszarom. W zależności od indywidualnych cech klienta stosuje się technikę kaniuli (bardziej naturalny efekt) lub bolusa (efekt bardziej geometryczny). Jeśli chomiki znajdują się na początkowym etapie powstawania korekta środkowej części twarzy jest wystarczająca, aby przywrócić wyraźny owal twarzy. Jeśli efekt uzyskany w środkowej części twarzy nie jest wystarczający, by przywrócić jej owal, konturowaniu poddaje się dolną część twarzy i żuchwę. W środkowej części twarzy preparat należy podawać głęboko.

 

Rodzaje SOFIDERM

Sofiderm Finelines (wykorzystanie: zmarszczki wokół oczu oraz kurze łapki) – to bezpieczny kwas hialuronowy w postaci żelowej. Zazwyczaj wstrzykiwany jest do płytkich warstw skóry. Wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek wokół oczu oraz kurzych łapek. Stosowany jest do wygładzania zmarszczek statycznych czoła oraz drobnych zmarszczek szyi. Charakteryzuje się najmniejszą wielkością cząsteczek.

Sofiderm Derm (wykorzystanie: zmarszczki wargowe oraz zmarszczki czoła i szyi) – to bezpieczny kwas hialuronowy w postaci żelowej. Zazwyczaj wstrzykiwany jest do średnich warstw skóry. Wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek wargowych oraz zmarszczek czoła i szyi. Stosowany jest do wolumetrii twarzy, niewielkiej asymetrii twarzy. Wykorzystywany jest do konturowania oraz wypełniania ust.

Sofiderm Deep (wykorzystanie: wolumetria twarzy, kształtowanie i modelowanie policzków, podbródka, doliny łez oraz do korekcji kształtu nosa) – to bezpieczny kwas hialuronowy w postaci żelowej. Zazwyczaj wstrzykiwany jest do głębokich warstw skóry. Wykorzystywany jest do wolumetrii twarzy, kształtowania i modelowania policzków, podbródka, doliny łez oraz do korekcji kształtu nosa. Stosowany jest do konturowania oraz wypełniania ust.

Sofiderm Derm Plus (wykorzystanie: wolumetria twarzy, głównie policzków, duża asymetria twarzy) – to bezpieczny kwas hialuronowy w postaci żelowej. Zazwyczaj wstrzykiwany jest do głębokich warstw skóry. Wykorzystywany jest do wolumetrii twarzy, głównie policzków, dużej asymetrii twarzy. Stosowany jest do powiększania i wzmacniania piersi, a także do kształtowania i modelowania ciała.

Sofiderm Derm Sub-Skin (wykorzystanie: kształtowanie i modelowanie ciała) – to bezpieczny kwas hialuronowy w postaci żelowej. Zazwyczaj wstrzykiwany jest do bardzo głębokich warstw skóry lub tkanki podskórnej. Wykorzystywany jest do kształtowania i modelowania ciała. Stosowany jest do wypełniania piersi oraz pośladków, a także do wypełniania dużych ubytków skórnych oraz lipoatrofii. Charakteryzuje się największą wielkością cząsteczek.

Wszystkie produkty wytwarzane są poprzez zaawansowane metody biotechnologiczne.

Techniki algorytmów

Znakowanie jest najważniejszą częścią korekty, ten etap pozwala dokładnie ustalić lokalizację tkanki tłuszczowej, a także pozwala wybrać odpowiedni punkt iniekcji. Pierwsza linia to pozioma linia, która łączy brzeg oka z brzegiem ucha. Druga linia to śródpoliczkowa linia, która łączy brzeg nosa i środek ucha. Trzecia linia – linia jarzmowa, która łączy kącik ust z brzegiem oka. Zaletą metody SOFIDERM jest jeden punkt wejścia, który pomaga zniwelować ból i zmniejszyć ryzyko powstawania powikłań. Środkowa część twarzy jest jednym z najważniejszych obszarów korekcji estetycznej.

więcej informacji: www.techderm.pl

+48 788 870 194, +44 744 747 7178

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Catering dietetyczny?
Jak dla mnie to super opcja. Sama zamawiam już kilka miesięcy i...
Jak odchudzac się rozsądnie ?
Przede wszystkim należy zadbać o to, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane tak aby...
Szybkie odchudzanie - jak zdrowo si…
Ja zamawiam sobie 5 posiłków dziennie, wszystko jest smaczne i...
Tłusta skóra 25lat
U mnie przy tłustej cerze fajnie sprawdzają się dermokosmetyki. Dobrze oczyszczają i zapobiegają powstawaniu...