URODA I ZDROWIE

Kupujesz perfumy? Poznaj 6 faktów i mitów na ich temat

30 czerwca 2016, dodał: Redakcja

Dobre perfumy muszą być drogie, a ich trwałość wynosi maksymalnie trzy lata? Pewnie każdy z nas dziesiątki razy słyszał o tego typu przekonaniach dotyczących perfum. Które rady i wskazówki warto wziąć sobie do serca, a które najlepiej włożyć między bajki?

perfumy___

Testery mają mocniejszy zapach niż perfumy

W sklepie zachwyciła cię trwałość i intensywność danego zapachu, ale na co dzień nie sprawdza się on już tak dobrze? Pamiętaj, że te cechy perfum są uzależnione od kilku czynników, w tym ekspozycji na światło czy czasu użytkowania. Nie jest natomiast prawdą, że prezentowane w perfumeriach testery mają mocniejszy zapach. Takie działanie byłoby wprowadzeniem klientów w błąd, co może być niezgodne z prawem.

Wysokiej jakości perfumy są drogie

Z czym przede wszystkim kojarzą ci się dobre perfumy? Z ekskluzywnością, wysoką jakością i taką samą ceną? Te cechy nie zawsze idą ze sobą w parze. Co więcej, bardzo wiele dobrych zapachów jest dostępnych w perfumeriach w naprawdę niewygórowanej cenie. Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się również perfumerie internetowe, oferujące najpopularniejsze zapachy w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Testując kolejne perfumy, wąchaj ziarna kawy

Jeśli testujesz kilka zapachów pod rząd, możesz mieć wrażenie, że Calvin Klein pachnie tak samo jak Hugo Boss. Perfumy wydają ci się podobne, gdyż twój zmysł powonienia prawdopodobnie uległ osłabieniu. By zachować ten sam punkt odniesienia, pomiędzy testowaniem kolejnych propozycji, dla odmiany wąchaj ziarna kawy. Jednak ten trik ma szansę zadziałać tylko wtedy, gdy ziarna będą świeże i będą miały intensywny zapach.

Po spryskaniu nadgarstków należy je o siebie potrzeć

To bez wątpienia jedno z popularniejszych przekonań, które u wielu osób przerodziło się w nawyk. Niestety – nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jeśli po aplikacji perfum potrzemy o siebie nadgarstki, doprowadzimy do reakcji między zapachem a wydzielinami skóry. To z kolei może zmienić nasz sposób postrzegania i odbiór perfum, a ponadto zmniejszyć żywotność zapachu i możliwość wychwycenia ulotnych nut.

Perfumy zachowują trwałość przez trzy lata

Jak już zostało wspomniane, na trwałość i intensywność perfum wpływają rozmaite czynniki zewnętrzne, w tym światło, temperatura czy wilgoć. Jeśli przechowujemy zapach w odpowiednich warunkach, czyli w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu, ich trwałość może wynieść więcej niż trzy lata. Jeśli jednak będziemy przechowywać perfumy niewłaściwie, ich intensywnym zapachem będziemy cieszyć się o wiele krócej.

Czujesz zapach swoich perfum? To niedobrze

To oczywiste, że nie chcemy, by nasi znajomi czuli nasz zapach zanim nas zobaczą, lecz używanie perfum nie miałoby większego sensu, gdybyśmy nie mogli poczuć ich na sobie. Nie popadajmy zatem ze skrajności w skrajność, ponieważ wszystko jest tak naprawdę kwestią umiejętności zachowania umiaru podczas aplikacji ulubionego zapachu.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Kupujesz perfumy? Poznaj 6 faktów i mitów na ich temat

  1. avatar perfumowakraina pisze:

    Prawidłowo przechowywane perfumy utrzymują wszystkie swoje właściwości ponad 10 lat.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kielce
Z chęcią wyjdę gdzie na spacer czy pogadam o filmach, książkach, muzyce itp,...
Najdziwniejsze miejsca na seks
Najdziwniejsze miejsce w jakim widziałam parkę zabierającą się za te sprawy to teren...
Dobry tonik bez alkoholu
Zamiast toników polecam płyny micelarne, są skuteczniejsze w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu cery.
Konferencje w Hotelu
Prawda, na Słowacji jest i taniej, i ładniej....