Kupujemy mikroskop dla dziecka. Jak wybrać odpowiedni model? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Kupujemy mikroskop dla dziecka. Jak wybrać odpowiedni model?

15 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mikroskop to pomoc naukowa i profesjonalne narzędzie badawcze. Korzystają z niego zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a wśród nich są też nasze dzieci.Oczywiście będą to różne sprzęty, o różnych możliwościach i cenie, ale cel przyświeca im ten sam, a jest nim zdobywanie wiedzy o mikroświecie.Dzieci uczą się zazwyczaj obsługi mikroskopu w szkole,a praca z nim sprawia im często wiele radości, dlatego warto,by miały swój model również w domu.Dzięki temu lepiej przygotują się na lekcje i będą mogły kontynuować w domu świetną zabawę.

Mikroskop dla dziecka to może być prosty i budżetowy model, który wciąż będzie charakteryzował się dobrą jakością. Takie mikroskopy również są dostępne, więc nie musimy wcale kupować bardzo drogiego sprzętu. Warto jednak zwrócić uwagę na jego wykonanie. Najważniejsza jest optyka mikroskopu, która powinna być zbudowana ze szklanych soczewek. Im lepszej są one jakości, tym jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz pokazują, dzięki czemu można przyjrzeć się szczegółowej budowie poszczególnych próbek badawczych. Ma to znaczenie również w przypadku dzieci – nieostry lub zbyt ciemny obraz nie sprawi im żadnej radości.

W mikroskopie istotnym parametrem jest też powiększenie – od jego mocy zależy to, jak małe organizmy, komórki czy przedmioty będzie on mógł w dostateczny sposób powiększyć. Jeśli wybieramy teleskop stereoskopowy, a więc taki, pod który wkłada się większe elementy lub przedmioty, to wystarczające będzie powiększenie wynoszące około 40-100x. W przypadku mikroskopu biologicznego powinno ono wynosić minimum 400-500x.

Bardzo ważne jest dopasowanie mikroskopu do wieku dziecka. W przypadku młodszych dzieci najlepiej sprawdzi się wspomniany już mikroskop stereoskopowy lub cyfrowy, który nie służy on do badania preparatów biologicznych, tylko całych elementów. Można obejrzeć pod nim całego owada, kawałek liścia czy kamień. Nastolatek może już bez problemu korzystać z mikroskopu biologicznego, a nawet samodzielnie przygotowywać do niego preparaty.

Czym jeszcze powinien charakteryzować się mikroskop dla dziecka?

Jeśli mikroskop ma posłużyć dziecku przez cały okres nauki, to warto wybrać model z wytrzymałą obudową. Domowy mikroskop musi być stabilny, a więc nie może być zbyt lekki. Ciekawą opcją jest też kieszonkowy mikroskop, który można zabrać na spacer i prowadzić podczas niego fascynujące badania– taki model powinien być jak najbardziej kompaktowy.

Mikroskop najlepiej kupić w sklepie, takim jak Teleskop.pl, który specjalizuje się w sprzedaży narzędzi optycznych. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, to możemy liczyć na fachową pomoc, a w ofercie znajdziemy jedynie dobrej jakości sprzęt – od uznanych producentów. Dziecko będzie mogło się z mikroskopem uczyć i bawić. Jest to też dobry sposób, by pokazać mu, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudne, ani żmudne -z taką pomocą naukową wiedza sama wpada do głowy.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czyżby remont?
Uwielbiam remonty,prawdziwą demolkę w domu,by móc później sobie posprzątać i delektować się pięknem wnętrza.
Dom spokojnej starości
Na starość to tylko dom spokojniej starości, przynajmniej będę miała towarzystwo, odpowiednią opiekę medyczną....
Zmarszczki i bruzdy
Zmarszczki i bruzdy to efekt starzenia się skóry. Możemy podzielić je na dwa rodzaje:...