Kształty paznokci – trendy na 2022 rok

2 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Paznokcie stanowią ozdobę dłoni, a te z kolei są naszą swoistą wizytówką. Tak więc nie ma się co dziwić, że każda z pań tak chętnie odwiedza gabinety kosmetyczne, gdzie oddaje swoje paznokcie w ręce wykwalifikowanych stylistek, które dzięki swojej wiedzy, odpowiednim narzędziom, a także ogromnemu doświadczeniu są wstanie wyczarować przepiękny manicure, który będzie trwale zdobił dłonie klientek. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że podczas stylizacji paznokci nie tylko kolor lakieru i ozdoby spełniają najważniejszą rolę. Okazuje się, że równie ważny jest kształt paznokci. Jakie więc są najmniejsze kształty paznokci na rok 2022?

manicure 2022

Paznokcie kwadraty – dla pań z charakterem

Nie da się ukryć, że paznokcie w kształcie kwadratu znów powracają do łask. Niegdyś były one wiodącym trendem, który szczególnie uwidocznił się na przełomie lat 80, kiedy to panie nie wyobrażały sobie manicure bez paznokci kwadratów. Tak naprawdę kształt ten jest jednym z najlepszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych kształtów płytki, a co najważniejsze daje on ogromne możliwości. Po pierwsze warto zwrócić uwagę, że paznokcie spiłowane równo u góry, dzięki zachowaniu naturalnej szerokości płytki stają się o wiele bardziej odporne na złamania i uszkodzenia.

manicure czerwone

Co więcej, płyta w dalszym ciągu jest wystarczająco duża, by wykonać na niej zarówno klasyczne jak i te bardziej wymyślne i nietuzinkowe zdobienia. Paznokcie kwadraty optycznie nie zmniejszają płytki, gdyż ona jest w całości równa. Dzięki temu nawet te najbardziej wyszukane zdobienia, z dużą ilością elementów będą się na nich przepięknie prezentować. Nawet, jeśli miłośniczki klasyczne manicure postawią na pomalowanie jedynie jednym kolorem lakieru kwadratowej płytki, dalej paznokcie te będą robiły ogromne wrażenie. Warto podkreślić, że nadanie kwadratowego kształtu płytce paznokcia nie jest trudne i można się tego zadania podjąć w domu, gdyż wystarczy jedynie wykonywać proste ruchy pilnikiem u góry paznokcia. Co więcej, paznokcie kwadraty są również możliwe do wykonania na płytce o średniej długości, a także i na krótkiej płytce paznokcia.

kwadratowe paznokcie

 

Paznokcie migdałki – wdzięczne i dziewczęce

Paznokcie migdałki to kolejny trend w kształtach paznokci na rok 2022. Nie da się ukryć, że ten kształt jest na tyle popularny, że panie decydują się na niego najczęściej. W sezonie 2022 jednak warto wybierać właśnie paznokcie migdałki, co pozwoli wpisać się w obowiązujące trendy. Paznokcie w kształcie migdała charakteryzują się lekkim spiłowaniem płytki paznokcia po bokach tak, by wytworzyć na górze delikatny szpic. Z pewnością kształt ten docenią posiadaczki nieco masywniejszych dłoni i palców, gdyż paznokcie migdałki skutecznie je wyszczuplą oraz wysmukla.

paznokcie migdałki

Dodatkowo kształt ten można nadać płytce o dowolnej długości, jednak najlepiej będzie się on prezentował na paznokciach średniej długości. W przypadku zdobień paznokci migdałków można się skusić zarówno na klasykę gatunku jak i na te bardziej oryginalne zdobienia, jednak nie można tu przesadzać, by nie wywołać wrażenia, że na płytce paznokcia dzieje się zbyt dużo. Kształt ten jest możliwy do osiągnięcia w warunkach domowych, jednak wymaga odpowiednich pilniczków i wprawy.

 

biały manicure

Paznokcie owalne – dla miłośniczek klasyki

Paznokcie owalne są chyba jednym z najbardziej klasycznych i bezpiecznych kształtów paznokci. Co jednak najważniejsze w sezonie 2022 kształt ten w pełni powraca do łask. Paznokcie te charakteryzują się subtelnie zaokrąglonym czubkiem, a także symetrycznym spiłowaniem po bokach. Najlepiej sprawdza się on w przypadku krótkich paznokci, pomalowanych jednolitym kolorem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco zaszaleć i nadać ten kształt również paznokciom długim i półdługim.

manicure trendy 2022

Paznokcie owalne również skutecznie zabezpieczają płytkę przed złamaniem, z uwagi na to, że nie mają one szpiczastego czubka. Kształt ten z łatwością można nadać swoim paznokciom w domu, a niezbędny będzie do tego odpowiedni pilniczek i przysłowiowa „miara” w oku, gdyż każdy paznokieć musi być równy i symetryczny.

Artykuł powstał przy współpracy ModnePazurki.pl

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz