Tradycyjne czy oryginalne zaręczyny? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Tradycyjne czy oryginalne zaręczyny?

2 lutego 2022, dodał: Joanna
Artykuł zewnętrzny

Zaręczyny to wyrażenie chęci bycia razem i w przyszłości małżeństwa składane zwykle przez mężczyznę – kobiecie. W kulturze zachodniej mężczyzna na znak swojej miłości ofiarował swojej wybrane pierścionek, który kobieta przyjęła bądź odrzuciła. Po zaręczynach następuje okres narzeczeństwa (wg. mojej babci i za pewne nie tylko mojej –  nie może trwać dłużej niż 1 rok) który powinien zakończyć się sakramentem małżeńskim.


Tradycyjne zaręczyny – podobno są już nie modne i nudne (tak twierdzą moje przyjaciółki singielki). Jak wyglądają …

Mężczyzna udaje się do sklepu jubilerskiegow celu zakupienia pierścionka zaręczynowego, który wybiera sam. Szuka najbardziej idealnego i najbardziej wyszukanego pierścionka , który pięknie będzie się prezentował na dłoni przyszłej małżonki.

Następnym krokiem jest zorganizowanie oficjalnej uroczystości, na której mężczyzna oświadczy się kobiecie. Z reguły zaproszeni się tylko rodzice, rzadziej zapraszani są dziadkowie oraz rodzeństwo.  Zgodnie z tradycją zaręczyny odbywają się u przyszłej Panny Młodej, która ze swoimi rodzicami organizuje obiad zaręczynowy.  Narzeczony razem ze swoimi rodzicami powinien na obiedzie zjawić się punktualnie z dwoma pięknymi bukietami kwiatów. Z reguły każdy jest tak strasznie zestresowany, że nie chce jeść obiadu, a tym bardziej czekać do deseru, więc od razu – obwieszcza cel spotkania. Przynosi jeden bukiet kwiatów przyszłej teściowej i prosi ją oraz przyszłego teścia o zgodę na poślubienie ich córki. Oczywiście rodzice się zgadzają, więc narzeczony klęka przed swoją ukochaną i prosi ją o rękę, mówi jak mocno ją kocha i wyciąga piękne pudełeczko a w nim pierścionek. Przyszła Panna Młoda nie ukrywając wzruszenia płacze i oczywiście zgadza się. Wszyscy szczęśliwi zasiadają do stołu i wreszcie mogą odetchnąć z ulgą, mogą wreszcie coś zjeść ustalając np. szczegóły dotyczące ślubu oraz wesela.

Zaręczyny Oryginalne – tak naprawdę nie wiem o nich zbyt wiele (mąż  oświadczył w tradycyjny sposób), wiec podpytałam się kilku znajomych jak według nich powinny wyglądać takie zaręczyny. Wszyscy jednogłośnie powiedzieli, że musi być romantycznie i zaskakująco…

* RESTAURACJA – musi być znana i ekskluzywna. Data jest bardzo ważna np. pierwsza randka, albo rocznica, urodziny itp. W restauracji na środku sali jest tylko 1 stolik z nakryciem dla dwóch osób.   Na całej sali panuje półmrok – palą się tylko świece, na podłodze rozsypane są płatki róż, dalej mamy scenę- jest tylko 1 osoba skrzypek lub pianista (koleżanka nie mogła się zdecydować na muzyka). Koło naszego stolika stoi kelner- wyłącznie do naszej dyspozycji. Wieczór spędzamy romantycznie – myśląc, że świętujemy np. naszą rocznicę poznania, chodzenia itp. aż tu nagle narzeczony klęka przed nami trzymając w ręku pierścionek i prosi nas o rękę…

* WYCIECZKA – koniecznie do Paryża, nie ważne czy w restauracji, na ulicy, na wieży Eiffla- ważne by był to Paryż… mieście zakochanych, gdzie każdy czuje się wyjątkowo a w powietrzu czuć zapach miłości.

* TEATR – (moja koleżanka uwielbia teatr) marzy jej się , że po zakończeniu przedstawienia, gdzie ludzie biją brawa, jej narzeczony wskakuje na scenę i prosi ją o rękę a ona krzyczy głośno „TAAAK”

* PLAKAT – innym zwariowanym dość oryginalnym pomysłem jest zrobienie zdjęcia w eleganckim smokingu z wyciągniętym i otwartym pudełeczkiem a w nim pierścionek – oczywiście z napisem „Madzia wyjdziesz za mnie?” . Najlepsze miejsce to takie – gdzie nasz plakat na pewno zostanie zauważony np. droga do pracy, w sklepie gdzie narzeczona robi zakupy, w autobusie itp.

Niezależnie od miejsca i okoliczności najważniejsza jest miłość. Wydaje mi się, że każde zaręczyny mają w sobie „coś” co wyróżnia je od innych zaręczyn – nie ważne czy mamy pierścionek z brylantem czy z cyrkonią. Nie ważne czy nasz ukochany  oświadczył się w Paryżu, w trakcie meczu piłkarskiego czy przy rodzicach – najważniejsze że to zrobił … że dorósł wreszcie do bycia odpowiedzialnym mężczyzną, że tak samo mocno pragnie spędzić ze mną resztę swojego życia. Każda kobieta marzy o idealnych zaręczynach – ale bardziej pragnie związać się z mężczyzną którego kocha i który będzie odwzajemniał jej uczucia. Nie ważne czy zaręczyny mają być tradycyjne czy oryginalne … ważne żeby były.

 

We wszystkich mowach i w języku duszy
Nad wszystkie są dwa słowa
Jak w kroplach rosy po suszy
W nich skarb żywota się chowa
Jak dwie perełki w oceanie życia
Jak dwie gwiazdeczki na niebie
Świecą nam do powicia
Dwa słowa – kocham ciebie

J.I. Kraszewski

Joanna Sz.

Zobacz również:

  1. Najmodniejsze bukiety ślubne
  2. Najdroższe śluby świata
  3. Najoryginalniejsze oświadczyny
  4. A może tak bez zaręczyn? Dyskusja


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Tradycyjne czy oryginalne zaręczyny?

  1. avatar edziawrobel12 pisze:

    zdecydowanie jestem za szalonymi zaręczynami takimi z „jajem”, życie jest zbyt monotonne

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...