Księżniczki Disneya – jakie produkcje warto obejrzeć?

23 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Niejedna mała dziewczynka choć raz w życiu chciała zostać księżniczką. Zazwyczaj księżniczki kojarzone są z długimi pięknymi sukniami i doskonałymi fryzurami, co jednak nie jest regułą. Świetnie wie o tym studio Walt Disney Pictures, w którego dorobku filmowym pojawiają się coraz to nowe księżniczki. Szalone, nieposkromione, pewne siebie, lecz wciąż sympatyczne i urocze. Jakie animowane produkcje o księżniczkach warto obejrzeć?

Księżniczki Disneya – jakie produkcje warto obejrzeć?

Szczęście rodziny w rękach walecznej Meridy

Niezwykły hart ducha i burza nieposkromionych rudych loków. Merida to jedna z najwyraźniejszych księżniczek Disneya i Pixara, która zdecydowanie wykracza poza znany dotychczas obraz księżniczki. Merida – córka króla Fergusa i królowej Elinor – jest znakomitą łuczniczką, którą trudno przekonać do przestrzegania zasad dworskiej etykiety. Gdy pewnego dnia dziewczyna sprzeciwia się prastaremu zwyczajowi, między przedstawicielami różnych klanów wybucha konflikt. Z pomocą trzech zakręconych braci Merida będzie musiała zawalczyć o pokój i odwrócić urok, który może na zawsze rozdzielić jej rodzinę. Czy to jej się uda? Koniecznie sprawdź!

Odkryj skarb oceanu razem z Vaianą!

To kolejna nieoczywista księżniczka Disneya. Poznaj Vaianę, która chce dopełnić wolę przodków i wyrusza w niebezpieczną i pełną niespodzianek podróż. Podczas niej spotyka półboga o imieniu Maui, który zamiast jej pomagać, wciąż chce być podziwiany i uwielbiany. Nastolatka musi podjąć wiele trudnych decyzji, aby ukończyć misję i odnaleźć coś, czego od zawsze poszukiwała – własne „ja”!

Czy Piękna uratuje Bestię?

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć aktorskiej wersji uwielbianej animacji „Piękna i Bestia”. Olśniewająca, niezależna i mądra Bella zostaje uwięziona przez Bestię w jego zamku. Dziewczyna jest przerażona, jednak stara się nie okazywać lęku, a nawet zaprzyjaźnić z potworem, który pozbawił ją wolności. Czas w zamku umilają Belli jego zaczarowani mieszkańcy, którzy skutecznie pomagają Pięknej odkryć prawdziwe oblicze Bestii. Bella staje się najpiękniejszą księżniczką, a zniewalające kostiumy i czarująca muzyka sprawiają, że film jest prawdziwą ucztą dla wszystkich zmysłów.

W imię miłości, przyjaźni i tolerancji

Wytwórnia Disneya w jednej ze swoich animacji postanowiła przybliżyć, czym był kolonializm angielski. Misja kolonizacyjna Anglików w Ameryce Północnej stała się podstawą niesamowitej opowieści o determinacji i miłości – „Pocahontas”. Gdy na amerykańskiej ziemi pojawia się kapitan John Smith i poznaje piękną indiańską księżniczkę Pocahontas, zaczyna dostrzegać, jak źle postępują towarzysze jego podróży. Przyjaźń między Pocahontas i Johnem zapoczątkowuje zarówno wzajemne poznawanie dwóch zupełnie odmiennych kultur, jak też jeszcze bardziej intensywne akty kolonizacyjne. Zobacz, czy dzielna Pocahontas z pomocą niestrwożonych przyjaciół uratuje nowy ląd przed chciwym najeźdźcą.

Zostań księżniczką z bohaterkami Disneya!

Księżniczki Disneya to nastolatki, przed którymi postawiono wiele różnych wyzwań. Każda z nich musiała podjąć ważne i rozsądne decyzje, aby uchronić swoje rodziny, a także własne „ja”. Czy jesteś gotowa, aby odkryć swoje „ja”? Bohaterki z animacji Disneya pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych i warto walczyć o to, co się kocha.

Chcesz poznać inne niesamowite księżniczki? Skorzystaj z pakietów Netii z Disney+ i już teraz wejdź do ich magicznego świata.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...