Książeczki dla dzieci z ulubionymi bohaterami

5 listopada 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wychowanie dobrego i szczęśliwego dziecka wymaga osobistego zaangażowania rodziców, poświęcenia mu uwagi i czasu. Czas ten można wykorzystać na wspólne zabawy i czytanie książek. Przedstawiamy ciekawe propozycje bajek i bajeczek do wspólnego czytania z dzieckiem – październikowych nowości wydawniczych Media Service Zawada.

 

Czytanie to najprostszy sposób wpływania na osobowość dziecka oraz kształtowania nawyku i potrzeby czytania w późniejszym wieku. Dzięki czytaniu małe dziecko uczy się słuchać i naśladować dźwięki, ponadto buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi. Czytanie książek jest także jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci. To właśnie w książce maluch znajduje wskazówki, w jaki sposób budować swój system wartości, dziecko szybko uczy się przez przykład i naśladowanie, a dzięki tej identyfikacji zapoznaje się z różnymi emocjami, uczuciami i postawami. Książki wzbogacają czynny i bierny słownik dziecka. Dzieci zapoznając się z bogactwem języka literackiego, nabywają umiejętności poprawnego wysławiania się, powtarzają to, co usłyszały, próbują też tworzyć własne historie. Czytając, uczymy dziecko myślenia przyczynowo-skutkowego i rozwijamy wrażliwość moralną. Dzięki częstemu sięganiu po tę samą książkę dzieci trenują pamięć odtwórczą, co sprzyja nauce i szybkiemu opanowaniu nowych treści. Kontakt z tekstem i ilustracjami przedstawiającymi postaci z bajek aktywizuje myślenie, procesy porównywania, analizowania, szukania przyczyn i skutków, wyciągania wniosków, tworzenia elementarnych pojęć, sprzyja też ćwiczeniom pamięci, uwagi i skomplikowanych operacji myślowych.

 

Wpływ bajek na rozwój dziecka, jest wyjątkowy i nie do przecenienia. Język literatury dla maluchów, w odróżnieniu od języka potocznego, słyszanego na co dzień, jest tajemniczym szyfrem, kodem dostępu do innego magicznego świata. Każde dziecko, bez względu na wiek, powinno mieć codzienny kontakt z książką, a obok każdego dziecka powinien być dorosły, który poczyta mu w ciągu dnia lub przed snem. Książka zaspokaja potrzebę informacji i wzbogaca zasób wiadomości, zaś ilustracje w książkach ułatwiają tworzenie wyobrażeń o miejscach znanych oraz odległych i niedostępnych w codziennym życiu. Bajka jako pierwsza literatura dziecka pobudza wyobraźnię, ale również kształci i ćwiczy mechanizmy wyobrażeniowe. Wspólne czytanie jest szczególną formą spędzania czasu z dzieckiem. Nam dorosłym daje chwile wytchnienia i relaksu, a dziecku bycie z nami tu i teraz, słuchanie naszego głosu, poczucie, że jesteśmy z nim i tylko dla niego. Czytając bajki można też dziecku pomóc wyciszyć się i zrelaksować przed snem, po dniu pełnym wrażeń.

 

Właściwy dobór bajek czytanych przez dorosłych, wszechstronnie wpływa na rozwój dzieci. Przedstawiamy ciekawe i wartościowe propozycje bajek i bajeczek do wspólnego czytania z nowości wydawniczych Media Service Zawada.

 

Barbie. Odkryj swój talent

Czy na świecie istnieje inna, tak znana lalka, jak Barbie? Przedmiot największego pożądania dziewczynek na całym globie od końca lat 50 ubiegłego wieku, także dzisiaj uwielbiany jest przez większe i mniejsze kobietki. Książeczki z łamigłówkami Barbie Media Service Zawada to zdecydowanie pozycje, które przypadną do gustu każdej dziewczynce. Czas spędzony nad książeczkami czy zadaniami do wykonania pozwoli przyswoić dużo wiedzy i z pewnością będzie to „5 minut” mające lepszy wpływ na rozwój kreatywności, niż kolejna kreskówka w telewizji.

W wersji animowanej Barbie jest postacią o czystym i przepełnionym miłością sercu. To nastoletnia dziewczynka, która ma wiele talentów oraz niecodziennych umiejętności, np. latanie i czarowanie. W trakcie swoich licznych przygód spotyka jednorożce, pegazy i inne fantastyczne stworzenia. W magicznym świecie Barbie dobro zawsze zwycięża. Barbie ma również trzy przyjaciółki: Midge, Teresę oraz Summer.

 

Książeczki Barbie. Okryj swój talent Media Service Zawada to pozycje do czytania, zabawy i nauki o samym sobie. Fantastyczne pozycje do kreatywnego spędzania czasu i zabawy, a także logicznego myślenia i doskonalenia umiejętności. W każdej książeczce dziecko znajdzie też medal, który może nosić przy plecaku lub spodniach. Każda dziewczynka znajdzie dla niego najlepsze miejsce.

 

Barbie. Uwielbiam sport

Mnóstwo zabaw i sportowych wyzwań. Barbie zachęca dziewczyny do uprawiania sportu i rozwijania poczucia przyjaźni, solidarności i fair play. Każda dziewczynka może wybrać swoją ulubioną dyscyplinę sportową i zacząć zabawę pod znakiem aktywności sportowej razem z Barbie.

 

W książeczce dzieci mogą pokolorować Barbie na treningu gimnastyki artystycznej, odnaleźć wskazane przedmioty, odnaleźć właściwy cień lub parę butów nieodpowiednich na salę gimnastyczną, policzyć wstążki, odnaleźć zaszyfrowaną drogę i pomóc Barbie trafić do pobliskiego skejtparku, wykonać ćwiczenia na równowagę z kotką Blissą, połaczyć kropki, aby dowiedzieć się, kto kibicuje Stacie i Renee, policzyć piłki. W książeczce dzieci znajdą również mnóstwo kolorowanek i aktywności sportowych, mogąc łączyć plecaki, ułożyć zdjęcie z wygranego meczu koszykówki, sprawdzić którym rowerem przyjechała na plażę każda z dziewczyn, znaleźć na plaży wodny szlaczek i odczytać hasło, odnaleźć różnice na zdjęciach z plaży, policzyć ile razy w diagramie ukryto słowo tenis, policzyć rakiety tenisowe, rozszyfrować nazwy dyscyplin sportowych, połączyć nazwy dyscyplin sportowych z odpowiednim sprzętem, wypełnić tygodniowy plan zajęć sportowych. a także poznać mnóstwo sekecików. W książeczce znajduje się także gra planszowa Barbie i połka nożna oraz dyplom osiągnięć. Wraz z książeczką dzieci otrzymują wyjątkowy medal Barbie.

 

Barbie. Kocham zwierzęta

 

Mnóstwo zabaw i cudownych zwierzaków. Zadania dostępne w książeczce to m.in.: dokończyć za wskazówkami rysunek stajni wraz z Misty, wskazać akcesoria dla dżokejki, wykonać skoki przez przeszkody, odnaleźć wskazane przedmioty na dużym obrazku, pokolorować rysunek Barbi Weterynarki, pobawić się w mieszanie kolorowych mikstór, ułożyć hasło z mikroskopów, wskazać jednakowe stetoskopy, odnaleźć przedmioty na obrazku, odkodować i odpowiednio pokolorować przedmioty na półkach u stylistki zwierząt, narysować własny projekt przebrania dla psa lub kota. Zadaniem dzieci jest także odnaleźć odpowiednie obrazki po fragmentach, przejść zawiły labirynt i odnaleźć zagubioną owieczki, odczytać zachowania zwierząt, wyprowadzić psa na spacer wybierając odpowiednie drogi, poznać zawody wykonywane przez psy, wskazać swój talent i zawód związany ze zwierzętami. W książeczce także gra planszowa Zaopiekuj się mną z zadaniami specjalnymi oraz piękna duża kolorowanka z polem na własną twórczość: Ja i moje ulubione zwierzę, a także mnóstwo kolorowanek Barbie i cudnych zwierzaków. Wraz z książeczką dzieci otrzymują wyjątkowy medal Barbie.

 

Nie ma lepszego sposobu na zaszczepienie w dzieciach miłości do książek, niż zrobienie tego poprzez dobrą zabawę. A tego na pewno nie zabraknie podczas korzystania z książek kreatywnych Barbie Media Service Zawada. Dlaczego są takie wyjątkowe? Ponieważ wychodzą poza schemat, wyróżniają się ciekawą formą i są interaktywne. Na długo przykuwają uwagę dziecka. Te publikacje z pewnością nie będą leżały zapomniane na półce!

 

L.O.L. Surprise! Czarny rządzi

L.O.L. Surprise! to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabawek dla dziewczynek w postaci kolekcjonerskich laleczek ukrytych w kulach. Laleczki skradły serca nie tylko dziewczynek, ale i ich rodziców. Ich największą atrakcją jest to, że nie do końca wiadomo, co znajduje się w każdej kuli, co jeszcze bardziej rozbudza dziecięcą ciekawość i gwarantuje dobrą zabawę.

L.O.L. Surprise! to już jednak nie tylko zabawka, ale także jeden z ważniejszych elementów popkultury, a co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. Kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach, pościeli czy innych zabawkach. Dzisiaj L.O.L. Surprise! to już pewien element modnego stylu, który dobrze się nosi, i z którym warto się pokazać. Dla fanek laleczek Media Service Zawada wydaje kolorowy magazyn oraz różnorodne, ciekawe i dziewczęco zakręcone książeczki aktywizujące.

 

L.O.L. Surprise! Czarny rządzi to niewielka, kolorowa książeczka z zadaniami. Książeczka liczy 32 strony z fantastycznymi zabawami edukacyjnymi, kolorowankami, naklejkami i labiryntami. Superzabawa gwarantowana. W książeczce dzieci będą mogły połączyć zwierzaczki z ich panią, narysować scenografię dla Theater Club oraz wymyślić tytuł przedstawienia, przejść labirynt z Witchay Kittay, podążając za strzałkami sprawdzić jaki styl najlepiej do nas pasuje, narysować swój portret selfie aby dorównać Leading Baby, oraz dodać chwytliwy podpis. W książeczce znajdziemy też kolorowanki super B.B.Glam Club, Shorty, B.B. Bop, Neon Q.T. straszne siostrzyczki i D.J., mnóstwo naklejek, zgadywanki (Zgadnij kto to?), quiz: Jak dobrze znasz psiapsióły z L.O.L. Surprise!, szablon do wykonania gry piekło-niebo. Dzięki książeczce dzieci będą mogły dowiedzieć się jak dużo mamy wspólnego ze swoją BFF, pomóc Line Dancer opanować układ taneczny, odnaleźć różnice na obrazkach z Dawn i Dusk, a także odnaleźć odpowiedni obrazek Independent Queen.

 

L.O.L. Surprise! Czarny rządzi to książeczka z zadaniami oraz sympatycznymi laleczkami w roli głównej. To nie tylko wspaniała zabawa, ale również trening spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej. Dzieci ćwiczą w ten sposób precyzję ruchów, sprawność manualną oraz umiejętność koncentracji.

 

Peppa Pig. Wielkie czytanie. Przygody małej świnki

Świnka Peppa to niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+.

Książeczki Media Service Zawada ze Świnką Peppą to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Książeczki z bajeczkami i zabawami edukacyjnymi powstały na bazie serialu z przygodami różowej, zabawnej Świnki. Łączą w sobie to, co najważniejsze: świetną zabawę oraz edukację, doskonale wypełniając wolny czas dzieciom.

 

Świnka Peppa. Wielkie czytanie. Przygody małej świnki to książka Media Service Zawada ogromnego formatu w grubych okładkach z kartonowymi, bajecznie kolorowymi ilustracjami. Dzięki pięknym dużym rysunkom książka cieszy oko dziecka i pozwala na aktywne słuchanie. W książeczce znalazły się cztery fantastyczne opowiadania, tj.: Mglisty dzień, W parku dinozaurów, Biwak nad rzeką oraz Pomyśl życzenie.

 

Rodzina świnek kocha spacery i wyrusza na wyprawy bez względu na pogodę. Nawet w jesienne popołudnia. Jeśli chcesz zobaczyć, co przytrafiło się świnkom w drodze na plac zabaw, kiedy pojawiła się gęsta mgła i zniknęło niebo oraz droga do domu oraz czy dotrą do celu i jakie przygody na nie czekają koniecznie przeczytaj opowieść Mglisty dzień.

Urodziny w parku dinozaurów dziadka królika to nie lada gratka dla każdego miłośnika prehistorii. Ale nie tylko. Jeśli jesteście ciekawi kto był solenizantem i jakie atrakcje  czekały na niego i jego gości oraz gdzie został ukryty tort urodzinowy posłuchajcie bajeczki pt.: W parku dinozaurów. Wszyscy na pewno będą się bawić doskonale…

 

Biwak nad rzeką to wspaniały pomysł, ale aby dotrzeć na miejsce biwakowe trzeba się przeprawić przez wodę. Aby dowiedzieć się, jak poradziła sobie rodzinka świnek, czy tata świnka dotarł do rodziny i czy każdy załapał się na smakołyki z piknikowego kosza mamy świnki koniecznie przeczytajcie historyjkę Biwak nad rzeką.

Dziadek świnka bardzo lubi swój ogródek, w którym zawsze panuje idealny porządek i nie ma miejsca na chwasty. Babcia świnka, Peppa i George chcą by w ogródku stanęły krasnale i studnia życzeń. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy dziadkowi spodobał się ten pomysł koniecznie przeczytajcie opowiadanie pt.: Pomyśl życzenie.

 

Duży format, twarde okładki, duże rysunki i czcionka to niewątpliwie ogromne atuty książeczki. Opowieści nie są długie, zatem można je czytać nawet młodszym dzieciom, które będą w stanie wysłuchać całej bajeczki. Jednocześnie prześliczne ilustracje pomogą dzieciom zrozumieć historyjki i wizualizować usłyszaną treść. Serdecznie polecamy wszystkim dzieciom i rodzicom. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Świnki Peppy.

Polecamy z przekonaniem książeczki Świnka Peppa Media Service Zawada, opowiadające o jej optymistycznym podejściu do życia, wesołych przygodach oraz kreowaniu przyjaznej atmosfery i niezwykłej… zwykłości. Dzięki książeczkom Media Service Zawada dzieci poznają otaczający Peppę świat razem z nią, jej rodziną i przyjaciółmi. Wspaniałe lektury i kreatywna, wesoła zabawa przez cały rok.

 

Poznawaj świat razem z Peppą. Zadania w okienkach

Odkryj okienko i znajdź odpowiedź! Większość dzieci uwielbia książeczki z okienkami i innymi ruchomymi elementami. Nic dziwnego – można je czytać i bawić się w nimi na wiele różnych sposobów. Dzięki takim dodatkom dziecko może samodzielnie odkrywać i poznawać ciekawostki, rozwijając przy tym sprawność manualną i spostrzegawczość.

 

To książeczka dla najmłodszych, śliczna kartonowa i bardzo kolorowa, pełna ciekawych informacji i ukrytych obrazków oraz ciekawostek i odpowiedzi na pytania. Otwieranie okienek pomaga zdobywać wiedzę i cieszy każde dziecko. To ciekawa pozycja do poznawania nowych rzeczy, doskonale się przy tym bawiąc. Przyjazna książeczka z okienkami na pewno podbije serca dzieci, a jednocześnie pomoże najmłodszym dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy i lepiej poznać bohaterów ze świata Świnki Peppy.

 

Zadania w okienkach to książeczka kartonowa, duży format i mnóstwo niespodzianek ukrytych w okienkach. Na planszy Zabawy Z Przyjaciółmi dzieci będą mogły odnaleźć balony, policzyć piórka, dowiedzieć się, kto lubi lody, do kogo należą płaszcze, z kim bawi się Peppa i George. Na planszy W Ogrodzie dzieci mogą odszukać żonkile, dowiedzieć się do czego potrzebna jest ochrona truskawek oraz dowiedzieć się co wyrośnie w różnych skrzynkach. Plansza W Zamku, umożliwi dzieciom dowiedzieć się gdzie się podział groźny smok, znaleźć 12 koron, odpowiedzieć na pytanie kto pojedzie karetą oraz kto siedzi na tronie. Plansza U Lekarza odpowie na pytania co jest w apteczce, jak nazywa się lekarz zwierząt, kogo dzieci odwiedziły w szpitalu oraz umożliwi policzyć stetoskopy ukryte na stronie. Plansza W sklepie wymaga policzenia wszystkich gruszek oraz monet aby dowiedzieć się ile kosztowały zakupy Peppy, pozwoli też poznać składniki na spaghetti, zobaczyć kto siedzi za sklepową kasą i jakie zakupy ukryte są w torbie. Plansza Na Ulicy pozwoli dzieciom dowiedzieć się co zabiera śmieciarka, kto podróżuje amperem, a kto autem oraz kto wystartował w wielkim wyścigu, a także co można przewieźć odkrytą ciężarówką oraz odszukać 10 różnych pojazdów ukrytych na stronach książeczki. Plansza Na Przyjęciu pozwoli każdemu małemu odkrywcy odpowiedzieć na pytanie kto puszcza bańki mydlane, kto ma urodziny, czyja maska jest na obrazku, kto śpiewa, co Peppa przyniosła na przyjęcie, a także pozwoli policzyć wszystkie słodycze.

 

Dzieci kochają książki pełne ciekawych opowieści, rozmaitych informacji i kolorowych ilustracji. Do jednych z najbardziej interesujących pozycji dla najmłodszych należą też te z otwieranymi okienkami. Ta publikacja Media Service Zawada wzbudziła ogromny entuzjazm u naszych maluchów. To książeczka, która zaspokaja ciekawość i pozwala odkrywać tajemnice ukryte za kartonowymi okienkami. Książeczka zachęca najmłodsze dzieci do nauki mowy oraz rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Ciekawostki czy obrazki ukryte w okienkach to prawdziwa frajda dla każdego dziecka. Poznawaj świat razem z Peppą to pozycja, która bawi i uczy, i z całą pewnością powinna trafić do zbioru książek każdej pociechy.

 

Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy mnóstwa radości i zabawy z książkami Media Service Zawada.

 

Polecamy również:

Ulubieni bohaterowie dzieci – książki Psi Patrol

Świnka Peppa – bajeczki nie tylko dla maluchów

Publikacje dla przedszkolaków – Media Service Zawada

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.