Ulubieni bohaterowie dzieci – książki Psi Patrol

5 października 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dziecko od urodzenia potrzebuje objaśnienia otaczającego je świata. Dobra literatura dziecięca pokazuje rzeczywistość i przekazuje wzorce zachowania, prowokuje rozmowę i pomaga poznać zasady, jakie panują w najbliższym otoczeniu. Na pewno macie na półkach książki, które Was zachwyciły, my chcieliśmy przedstawić i zarekomendować książki Media Service Zawada z serii Psi Patrol. Do czytania, zabawy i wspomagania rozwoju. Do poznania i pokochania.

 

Głośne czytanie dziecku rozwija język, pamięć, wyobraźnię, uczy myślenia i koncentracji. Przynosi ogromną wiedzę oraz rozbudza liczne zainteresowania. Buduje także silną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, wspiera jego rozwój psychiczny, wzmacnia samoocenę. To także bardzo dobry sposób na budowanie mocnego systemu wartości i kształtowanie wrażliwości emocjonalnej i moralnej dziecka. Małe dziecko uczy się wszystkiego, co dotyczy otaczającej go rzeczywistości przede wszystkim poprzez kontakt z drugim człowiekiem, rodzicem, rodzeństwem, rówieśnikami. Także bohaterowie książek wpływają na jego proces spostrzegania, formowania pojęć, budowania hierarchii wartości, modelowania postaw społecznych, czy też zachowań emocjonalnych.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności może zaspokoić wiele potrzeb emocjonalnych, wesprzeć rozwój psychiczny, intelektualny, społeczny, może być strategią wychowawczą, przynosić dzieciom ogromną radość i pozostawiać wspaniałe wspomnienia. Poprzez przeżywanie razem z bohaterami opowiadań wielu przygód, dziecko może nauczyć się wrażliwości, empatii współczucia, serdeczności, ale i zazdrości, wstydu, czy też rozczarowania. Ze wszystkich przeczytanych dziecku książek płynie ogromne źródło wiedzy, które stają się następnie fundamentem wiedzy o życiu. Rola rodzica staje się wtedy bezcenna przy doświadczaniu, tłumaczeniu i identyfikowaniu sytuacji pełnych emocji, a bohaterowie książek są nieocenionym źródłem przeżyć.

 

Książka operuje słowami, które znaczą, które mają moc, barwę i sens. Czytając lub słuchając czytanej książki, dziecko doświadcza magicznej siły słów, rozwija i wzbogaca własne słownictwo. Krok po kroku ogarnia słowami świat, nazywa szczegóły otaczającej je rzeczywistości. Czytając dziecku nie tylko wzbogacamy jego zasób słów, ale również dajemy możliwość doskonalenia znajomości zasad i struktury języka, i stwarzamy okazję do formułowania, a także wyrażanie własnych myśli. Dzięki temu wspieramy dziecko w osiąganiu swobody w procesie myślenia i mówienia. Codzienne czytanie to również szkoła wyobraźni. Słuchanie i komentowanie przygód ulubionych bohaterów, bardzo pomaga w stymulacji i rozwoju twórczego myślenia i kreatywności dziecka. Książka poprzez wpływ na wyobraźnię wzmacnia także pamięć. Wczesne czytanie jest również przygotowaniem do prowadzenia rozmów, budowania zaufania, czyli tego, co daje znakomite podstawy do wychowania dziecka i przekazania mu przez dorosłych stosunku do ludzi i rzeczywistości. Na początku wystarczy, byśmy pozwolili dziecku poczuć radość słuchania, a potem czytania, wówczas będzie garnęło się do lektury, wyciągało po książkę ręce, domagało się jej każdego dnia. Pierwsze lektury oddziałują z niezwykłą siłą, łączą we wspólnocie przeżyć tego, kto czyta, i tego, kto słucha. Jeśli dziecko obcuje z pięknymi książkami, takimi, które porywają i zachwycają, które kuszą oryginalnością szaty graficznej, z książkami kunsztownie wydanymi i skłaniającymi do refleksji, wzrasta w żywiole piękna, prawdy i dobra.

 

Psi Patrol to animowany serial o dziesięcioletnim Ryderze oraz sześciu małych pieskach, którzy zajmują się ratowaniem miasta i jego mieszkańców z przeróżnych tarapatów. Cechuje je ogromna odwaga i złote serce, a żadna praca nie jest niemożliwa czy niewykonalna. Dzielna drużyna szczeniąt, składająca się z Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy i Skye uczy dzieci umiejętności współpracy, empatii i zrozumienia. Czworonożni przyjaciele nigdy się nie nudzą, a na dodatek pomogą każdemu, kto tego potrzebuje. Psi Patrol to jednak już nie tylko bajka, ale element dziecięcego świata, bowiem szczeniaki z powodzeniem wkroczyły do mody, książeczek, artykułów szkolnych i papierniczych oraz na półki z zabawkami. Dzisiaj niemal każde dziecko zna wspaniałą psią drużynę i uwielbia się z nimi bawić. Książeczki Psi Patrol Media Service Zawada to ciekawe i kolorowe publikacje opowiadające o przygodach kultowych bohaterów.

 

Psi Patrol. Bajki do Poduszki. O magicznej masce

Zbliża się pora snu? To czas na Bajki do Poduszki!

To seria książeczek do wspólnego czytania przed snem. Opowieść mogą czytać rodzice, albo same dzieci, jeśli już potrafią. Książeczka ma miękką okładkę i kredowe kartki, na których ilustracje wydają się jeszcze bardziej żywe i kolorowe. Piękne wydanie, bogata kolorystyka i ulubieni bohaterowie zapewniają relaks i spokojne przygotowanie do snu.

 

A opowieść dotyczy niezwykłej akcji… Burmistrz Humdinger razem z kociakami był na wycieczce w dżungli organizowanej przez Carlosa i Trackera i jak zwykle narzekał i marudził. W świątyni małp niechcąco uruchomił ukryty mechanizm i odnalazł starożytną małpią maskę, która daje osobie, która ją nosi magiczną moc. Maska jednak zadziałała w przedziwny sposób i niezbędna była pomoc Psiego Patrolu. Zadaniem Skye było wskoczenie do helikoptera i wyśledzenie burmistrza z lotu ptaka, natomiast zadaniem Trackera nasłuchiwanie. Jakich przyjaciół odnalazł burmistrz, jak dużą rodzinę ma małpka Mandy i jak zakończyła się misja ratunkowa dowiecie się z książeczki O magicznej masce.

 

Pełna humoru i niezwykłych przeżyć opowieść na pewno przypadnie do gustu wszystkim dzieciom. Dziwne przygody i nieszczęścia burmistrza Humdinger’a nie są nowością, podobnie ogromna odwaga i złote serce piesków, dla których żadna praca nie jest niemożliwa czy niewykonalna. Bardzo ciepła i wesoła, a jednocześnie mądra bajka idealna do poduszki. Każde dziecko uśnie z uśmiechem i nie jeden raz będzie wracało do opowieści o magicznej masce i odważnych psiakach.

 

Psi Patrol. Wyprawy Pełne Przygód. Czytaj i opowiadaj

 

Wyprawy pełne przygód to książeczka z grubymi kartonowymi stronami i okładką zawierająca pięć różnych opowieści. Idealna dla młodszych dzieci, które często zaginają strony, a jednocześnie wygodna do czytania, przeglądania i wskazywania.

Historyjki podzielone są na kadry, jak w komiksie i oznaczone cyferkami, dzięki czemu każde dziecko może czytać historyjkę w odpowiedniej kolejności. Do każdej przygody są także przygotowane pytania, które umożliwiają sprawdzenie, czy dziecko dobrze zapamiętało czytaną opowieść, a także wyszukiwanie wskazanych postaci i przedmiotów. Poprzez kontakt z książką i zabawę maluchy mogą rozwijać umiejętność rozumienia słuchanego tekstu, którą rodzice mogą sprawdzać i odpowiednio doceniać.

 

Psi Patrol to zgrana ekipa, która zawsze jest gotowa pędzić z pomocą. A każde zgłoszenie oznacza nową fascynującą przygodę. Zaczynamy opowieści o dzielnych psiakach.

Przygoda w lesie. Ryder z pieskami nocowali w lesie. Wieczorem wujek Otis opowiedział im legendę, która mówi, że jeśli szczeniak spojrzy w nocy na wodę, to zamieni się w pieskołaka. Rocky kierowany ciekawością i zgodnie z legendą zamienił się pieskołaka, musiał więc wyruszyć w drogę do Doliny Słoneczników, aby powąchać odtrutkę – słonecznik. Po drodze przestraszył jednak kapitana Turbota i Francis’a oglądających gwiazdy, którzy na widok biegnącego psiego potwora spadli z klifu. Ryder, który dostał telefon zebrał Psi Patrol i załoga wyruszyła na pomoc.

Katie dostała list, z którego dowiedziała się, że uwielbiany przez nią Luke Stars chce właśnie z nią zaśpiewać piosenkę. Koncert miał się odbyć tego samego dnia. Luke dotarł na wieżę widokową, a silny wiatr porwał mu kapelusz, bez którego chłopiec nigdy nie występował. Próbując go złapać piosenkarz poślizgnął się i wylądował na skraju przepaści. Niezbędna okazała się pomoc Psiego Patrolu. Jeśli chcecie dowiedzieć się kto przyniósł Katie szczęście i czy szczęśliwy kapelusz został odnaleziony, koniecznie zajrzyjcie do książeczki i opowieści pt. Przygoda na koncercie.

 

Burmistrz Humdinger razem z siostrzeńcem Haroldem zbudowali rakietę, którą niechcąco odpalili i która poleciała bez załogi. W kosmosie zderzyła się z meteorytem, który spadł na Zatokę Przygód. Wybuch meteorytu spowodował, że łapki piesków zaczęły świecić, a każdy z nich zyskał unikalną supermoc. Harold jednak także chciał mieć specjalne moce i dlatego uwięził Rydera. Kosmopieski wyruszyły na ratunek. Jeśli jesteście ciekawi czy szczeniaki spisały się kosmicznie koniecznie sięgnijcie po opowieść Przygoda z meteorytem.

Psi patrol grał w piłkę nożną, Rubble po meczu był cały ubłocony wybrał się więc do salonu Katie. Dziewczynka obiecała pieskowi mycie nowym szamponem, najpierw jednak musiała zaopiekować się kociakami burmistrza. Kociaki wskoczyły do wanny i wlały cała butelkę specjalnego, zatem gdy wyschły zamieniły się w puchate kule, które porwał wiatr. Jak wyglądała misja ratunkowa, kto brał w niej udział i czy Rubble zdążył odbyć swoją kąpiel dowiecie się z kart opowieści Przygoda z kąpielą.

 

Pieski oglądały swój ulubiony serial o superpsie Apollo aż zasnęły oprócz Rubble’a, który oglądał odcinek Apollo i król Pająków. Okazało się, że bohater filmu wzywa Rubble’a na pomoc. Psi Patrol wyruszył na ratunek i uratowały króliczki uwięzione w pajęczynie oraz Apolla. Jednak aby wyjść z jaskini trzeba było pokonać króla Pająków, a to nie było takie proste… Jak zakończyła się opowieść i czy była ona prawdziwa dowiecie się po przeczytaniu historyjki zatytułowanej Przygoda z superpsem.

Naszym zdaniem książeczka Wyprawy Pełne Przygód to fantastyczny format, który bardzo podoba się dzieciom, przybliża powieści komiksowe, uczy czytania w odpowiedniej kolejności i łączenia czytanej historyjki z odpowiednimi ilustracjami. Ciekawe i zabawne opowieści, mnóstwo humoru i pozytywnych uczuć, a także umiejętności współpracy, empatii i zrozumienia. Naszym zdaniem jedna z najciekawszych pozycji dla maluchów, które kochają Psi Patrol i nowe wyzwania. Razem z Maksem jesteśmy zachwyceni i serdecznie polecamy Waszej uwadze.

 

Psi Patrol. Czytajmy razem. Pieski zapraszają do zabawy

Czytanie jest super! Rozwija wyobraźnię i pomaga ćwiczyć koncentrację. Przeczytaj z dzieckiem o przygodach Psiego Patrolu i sprawdź jego pamięć i słuchanie ze zrozumieniem, korzystając z pytań zamieszczonych na końcu każdego opowiadania.

W książeczce z twardą, kartonową okładką dzieci i rodzice znajdą dwa opowiadania: Mecz koszykówki oraz Przyjęcie-niespodzianka. Duże kolorowe ilustracje pomagają zrozumieć opowieść, a jednocześnie są tak ładne, że książeczkę z przyjemnością się poznaje i czyta, nawet wielokrotnie.

 

A w książeczce…

Pewnego razu pieski z Psiego Patrolu grały w koszykówkę z panią burmistrz Goodway. Przez przypadek Marshall wpadł na pana burmistrza, który w gniewie zapowiedział sprowadzenie swojej drużyny Młotów z Mglistej Osady. Zapowiadał się mecz koszykówki, tylko że Zatoka Przygód nie miała swojej drużyny. Konieczna okazała się pomoc Rydera, który zwołał Psi Patrol i rozpoczęły się treningi i przygotowania. W dniu meczu pani burmistrz nadała drużynie nazwę Gwiazdy z Zatoki Przygód. A jakim wynikiem zakończył się mecz koszykówki i kto musiał zejść z boiska z powodu kontuzji, a to okazał się największym sportowym bohaterem dowiecie się czytając opowieść pt.: Mecz koszykówki.

 

Ryder Katie i Rocky szykowali urodzinowe przyjęcie-niespodziankę dla Chase’a. Solenizanta pilnował Marshall, który obiecał dotrzymania tajemnicy. Jednak ogromna wichura wyłączyła prąd, i jak stwierdzono po oględzinach zepsuł się jeden z wiatraków w elektrowni. Taką misję otrzymał Psi Patrol. Chase kierował ruchem w centrum miasta. Jaka była przyczyna awarii i jaki tort dostał piesek na urodziny dowiecie się z opowieści zatytułowanej Przyjęcie – niespodzianka.

 

Dwie śliczne, długie i ciekawe opowieści zawarte w książeczce Pieski zapraszają do zabawy! na pewno spodobają się wszystkim maluchom, jak i nieco starszym dzieciom, które już samodzielnie czytają. Książeczkę polecamy wszystkim wielbicielom Psiego Patrolu, jak i dzieciom, które dopiero poznają odważne i przyjacielskie szczeniaczki.

 

Co robi Pisi Patrol? Obróć koło i zobacz

 

Co robi Pisi Patrol? to jedna z serii książeczek Obróć koło i zobacz! To książeczka edukacyjna na temat przeciwieństw, czyli rozróżniania pojęć przeciwstawnych. Na kolorowych obrazkach przedstawiających bohaterów ze świata Psiego Patrolu dzieci mogą zobaczyć na czym polega różnica oraz samodzielnie na ruchomych obrazkach odnajdywać odpowiedź na zadane przez rodziców pytanie. Co robi Chase, Marshall, Skye, Rubble, Rocky i Zuma. Pieski pracują czy się bawią? Co robią podczas akcji i po skończonej misji? Manipulacja połączona z odkrywaniem ukrytych obrazków i próby odpowiedzi na pytania są dla dzieci wspaniałą, a jednocześnie mądrą zabawą. Ruszające się elementy ciekawią, wzmagają koncentrację, a jednocześnie uczą precyzji i koordynacji. My wraz z Maksem bawiliśmy się wspaniale.

 

Naszym zdaniem książeczka idealna dla maluszków, którą można wziąć ze sobą do samochodu, przedszkola czy do przychodni. Gruba mięsista okładka, niewielki format i kartonowe stronice zapewniają wygodne użytkowanie i wesołą zabawę. Cudowna zabawa, a jednocześnie remedium na poprawę humoru i wywoływanie lawiny radości. A nie ma nic piękniejszego, niż szczery, głośny śmiech dziecka.

 

Psi Patrol. W Dinoświecie

 

W Dinoświecie to kartonowa książeczka ze sztywnymi stronicami i registrami. Na kolejnych stronach książeczki dzieci poznają Rexa oraz innych mieszkańców krainy dinozaurów. Dzieci poznają kolejnych bohaterów i mogą same tworzyć opowieści i historyjki z nimi związane. Pomagają w tym odpowiednie ilustracje. Książeczka łączy dwa światy – bohaterów Psiego Patrolu i dinozaury, które też dzieci uwielbiają. Z nami książeczkę czytał dinozaur w jajku – bowiem Maks uwielbia łączyć czytanie z zabawą swoimi zabawkami.

 

Kim jest Rex i kto mieszka w krainie dinozaurów? Jakie misje czekają na ekopieska Rocky, Ruble budowniczego, Skye i Marshall? My już doskonale wiemy – a Wam polecamy tę ciekawą i kolorową książeczkę Media Service Zawada. To idealna pozycja dla wielbicieli bohaterskich szczeniaków i dinozaurów. Do odkrywania, czytania i snucia własnych, niezwykłych opowieści.

 

Psi Patrol. Miasto Przygód Wzywa

Miasto Przygód Wzywa to kreatywna, aktywizująca książeczka dla wielbicieli bohaterów Psiego Patrolu. Z książeczką Media Service Zawada każde dziecko może przeżyć i wykreować nową ekscytującą misję w Mieście Przygód. To książka edukacyjna z zadaniami i naklejkami dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Książeczka ma duży format (A4), miękkie okładki, mnóstwo ciekawych zabaw i zadań, barwne łamigłówki i zagadki, a także całą planszę naklejek, które dzieci uwielbiają.

 

W książeczce dzieci mogą podążając za wskazówkami obrazkowymi pomóc Chase’owi i Marshallowi przebiec przez miasto i spotkać się z Rubble’em, odnaleźć odpowiednie naklejki pasujące do cieni piesków, ozdobić drapacze chmur w Mieście Przygód, odnajdywać szczegóły na dużym obrazku, narysować nową odznakę, odnaleźć odpowiednie pieski na zamazanych obrazkach, rozwiązać diagram literkowy, przekopiować rysunek Skye, rozwiązać psiastyczne sudoku lub skomplikowany labirynt i odpowiedzieć na pytanie: Kto dotrze pierwszy do bazy po wezwaniu Rydera? Książeczka Miasto Przygód Wzywa to także pisanie po śladzie, dopasowywanie piesków do opisu akcji, tworzenie wyrazów z pomieszanych liter, uzupełnienie obrazka odpowiednimi naklejkami, odnajdywanie identycznych obrazków, rysowanie własnego komiksu układającego się w historyjkę o przygodzie w Wielkim Mieście i mnóstwo kolorowanek,  pytań i zagadek związanych z postaciami Psiego Patrolu. Mnóstwo kreatywnych wyzwań dla każdego dziecka, a jednocześnie ogrom przyjemności, połączonej z niewymuszoną edukacją. Naszym zdaniem uroczy sposób na mądrą zabawę z dzieckiem.

 

Psi Patrol. Kreatywny Maluch. Przygody z pieskami

Przygody z pieskami to jedna z kreatywnych, kolorowych książeczek z sympatycznymi bohaterami Psiego Patrolu w roli głównej. Pięknie ilustrowana, przyjemna dla oka aktywizująca książeczka zachęca do wspólnej zabawy, a niewielki zeszytowy format książeczki idealnie pasuje do małego plecaka. W środku dzieci znajdą dużą porcję ciekawych zadań, łamigłówek i pięknych naklejek z ulubionymi bohaterami. To fantastyczna okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie ćwiczenie niezbędnych umiejętności, jak logiczne myślenie, liczenie, pisanie czy czytanie.

 

Przygody z pieskami Media Service Zawada to książeczka edukacyjno-kreatywna pełna ciekawych misji z pieskami z Psiego Patrolu. W książeczce dzieci muszą zaprowadzić Chase’a do policyjnego wozu, odszukać w labiryncie kotkę Cali, pomóc pani burmistrz odnaleźć wśród cieni właściwą kurkę, odnaleźć różnice na obrazkach lub odnaleźć pieski, których nie ma na obrazkach, albo pokolorować buldożer Rubble’a. To także zabawy w układanie sylab w wyraz, odnajdywanie różnic obrazkowych w szeregach, dopasowywanie imion do piesków, uzupełnianie rysunków naklejkami, dopasowanie pojazdów do akcji, rysowanie po śladzie, odnajdywanie kolorystycznych ciągów logicznych, liczenie, a także uzupełnianie rysunków w schematach połącz kropki i ich kolorowanie. Przygody z pieskami to fantastyczna propozycja do zabawy dla dziewczynek i chłopców, która gwarantuje wesołe spędzenie nudnego lub deszczowego popołudnia. Polecamy ciepło i serdecznie rodzicom, którym zależy na książeczkach ciekawych i mądrych, a jednocześnie bliskim dzieciom.

 

Publikacje Media Service Zawada to książeczki dla dzieci pobudzające wyobraźnię i zachęcające do zabawy oraz aktywności. Każda pozycja i nowy tytuł niesłychanie oddziałują na wyobraźnię dziecka. Wspólne czytanie i wspólna zabawa z książeczkami Psi Patrol jest doskonale i twórczo spędzonym czasem. Polecamy i zapraszamy do poznania, bowiem gdy dzieje się coś złego z pomocą rusza Psi Patrol i zaczyna się nowa, wielka przygoda.

 

Polecamy również:

Ulubieni bohaterowie dzieci – magazyny

Dziecięcy pozytywny szał – magazyny

Publikacje dla przedszkolaków

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak szybko w relacjach przechodzici…
Zależy też od tego, jak bardzo mnie ktoś kręci.. Bo jeśli bardziej mnie kręci...
Sposoby na jesienną chandrę:)
Słodkości:) Jesienią najwięcej piekę ciast, zauważyłam...
yerba mate
Był czas, że tylko ją piłam, ale nie widziałam specjalnego wpływu na samopoczucie...
Przyjęcie do przedszkola a szczepie…
Dziecko niezaszczepione może roznosić choroby, więc lepiej pilnować tych podstawowych szczepień, chyba że...