Kosmetyki w kostce – zalety i jak ich używać

12 maja 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Żyjemy coraz szybciej, mamy mało czasu i często się przemieszczamy. Jak nie wyjazd służbowy, to delegacja, wakacje i tak dalej. Oprócz tego często cenimy sobie miejsce w łazience i estetykę kosmetyków, które się w niej znajdują. Z pomocą na te problemy przychodzi uniwersalna i bardzo wygodna forma kosmetyku, a mianowicie kostka.

 

Produkty w kostkach znane nam są już od dawna. Używały ich nasze babcie, mamy, a teraz i my. Kiedyś mówiło się tylko o mydłach w postaci kostki – inne kosmetyki raczej nie były spotykane w tej formie. Teraz jednak wraz z rosnącą świadomością na temat zanieczyszczania środowiska oraz nadmiernej produkcji śmieci, przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na ten krok i tworzą szereg właśnie takich produktów.

Zalet kosmetyków w kostkach jest bardzo wiele. Jedną z nich jest utrzymywanie ich produkcji w duchu zero lub less waste. Często takie kostki sprzedawane są w papierowych opakowaniach bez grama plastiku. Dzięki temu po kosmetyku pozostaje tylko odrobina papieru, a nie całe plastikowe, trudne do recyklingu opakowanie. Często też do tego typu produktów stosuje się wielorazowe puszki, do których potem dokupić możemy wkłady. Kolejną ważną zaletą kostek jest ich wydajność. W malutkim opakowaniu możemy zmieścić co najmniej odpowiednik tego, co możemy znaleźć w dużych butlach. Często jest też tak, że kostki są dużo bardziej wydajne niż kosmetyki w formie płynnej. Na koniec warto także dodać, że dzięki małym rozmiarom takie kosmetyki nie będą trudne do przewożenia. Zwykle w walizkach i tak brakuje miejsca, więc dużo łatwiej wpakować tam małą kostkę niż wielką butlę z płynem.

 

Kosmetyków tego rodzaju jest sporo, jednak po część z nich sięgamy częściej niż po inne. Zdecydowanie największą popularnością zaraz po mydle cieszą się szampony w kostkach. Kolejne to odżywki do włosów oraz balsamy do ciała. Omówimy dla was te najpopularniejsze, abyście wiedzieli jak w prosty sposób z nich skorzystać.

Szampony w kostce

Może się wydawać, że szampon w kostce to produkt, który jest trudny w obsłudze. Nie musi tak wcale być, jeśli podejdziemy do niego z odpowiednią wiedzą. Wystarczy mały słoiczek i odrobina wody. Napełniamy słoiczek wodą w jednej trzeciej, wrzucamy kostkę i energicznie potrząsamy. Dzięki temu stworzymy z kostki szampon rozcieńczony, który idealny jest dla osób o wrażliwej skórze głowy. Pamiętajmy, aby po procesie kostkę wyciągnąć i osuszyć.

Odżywki w kostce

Te kosmetyki mogą nam się wydawać jeszcze trudniejsze w użytku niż szampony. Znów nic bardzie mylnego, wszystko zależy od podejścia. Aby najlepiej wykorzystać odżywkę w kostce wystarczy do małej miseczki lub słoiczka zetrzeć jej na jedno lub kilka użyć. Następnie zalać dosłownie kapką wody i wymieszać do rozpuszczenia. Dzięki temu odżywka będzie łatwa do użycia i niesamowicie wydajna.

Balsamy w kostce

Balsamy są zdecydowanie najprostsze w użytku. Wystarczy rozpuścić ich odpowiednią ilość w dłoniach, a następnie partiami nakładać na ciało i gotowe! Zawarte w nich substancje takie jak różnego rodzaju masła (mango, shea, kakaowe) lub oleje (ryżowy, jojoba, śliwkowy), a także często witamina e pozwalają na zupełne natłuszczenie i odżywienie skóry. Zależnie od zastosowanych składników możemy cieszyć się różnymi kompozycjami zapachowymi – od kwiatowych, różanych, czy fiołkowych aż po orientalne nuty kardamonu lub paczuli. Taka kostka nie dość, że wypełni naszą łazienkę przyjemnym zapachem to jeszcze wystarczy nam na bardzo długo.

Peeling w kostce

Ciekawym i nowatorskim produktem jest peeling w kostce. Prezentuje połączenie substancji pielęgnujących z tymi, które maja za zadanie złuszczyć martwy naskórek. Podobnie jak w balsamach spotkamy tutaj masła i oleje, ale oprócz nich także czynnik ścierający, najczęściej będą to pestki owoców, kawa lub cukier. Użycie takiego peelingu jest dziecinnie proste. Zwilżamy kostkę i swoje ciało a następnie wykonujemy peeling.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz