Konkurs „Wakacyjne Czytanie” – wyniki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Konkurs „Wakacyjne Czytanie” – wyniki

10 lipca 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

m11

Miło nam zaprosić Was do wyników kolejnego konkursu z książkami – tym razem od Wydawnictwa Novae Res!

logo
Do wygrania były 2 zestawy zawierające aż 7 nowości wydawniczych, które na pewno umilą Wam letni wypoczynek!

Wygrywają dwie osoby, które w komentarzu pod tym artykułem w najciekawszy sposób napisały, dlaczego właśnie do nich powinny trafić te książki:

malajka
Świat książek to świat idealny – nie ma w nim wątpliwej „dobrej zmiany”, nie trzeba płacić podatków, a Donald Trump nie szokuje swoim szowinizmem i ogólnym brakiem ogłady… Kiedy tylko chcę, mogę znaleźć się tysiące kilometrów stąd, w wyobraźni przeżywać niesamowite przygody – dlatego marzę, by wygrać ten piękny zestaw książek. Wtedy szara codzienność będzie mniej męczyła – niech te książki staną się moją odskocznią od problemów, których jest coraz więcej!

passiflore
… bo każda książka jest w moim domu witana jak miły, długo wyczekiwany gość… Może liczyć na honorowe miejsce w mojej oszklonej biblioteczce z tradycjami – bo miała ją Babcia, potem Mama, a teraz ja korzystam z jej ponadczasowego piękna i walorów praktycznych… Zamieszkują ją książki sprzed pół wieku i te nieco nowsze, ale wszystkie znakomicie ze sobą współegzystują i zapewniają mi całą gamę czytelniczych doznań… Chętnie zaproszę więc do niej także te książki, których treść już mnie kusi :)

Serdecznie gratulujemy!

A oto nasze nagrody – w każdym zestawie znajdziecie te książki:

Grzech pierworodnyAnna Szafrańska

Miłość pełna pasji i namiętności.
Przyjaźń, która przetrwa wszystko.
Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie.

Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.

Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami.

On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady, gardzący ludźmi. Nieliczący się z nikim.

Dwa całkowicie odmienne charaktery nie były przeszkodą, by serca zabiły jednym rytmem, lecz na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, łączące obie rodziny. Czy powszechna zmowa milczenia jest w stanie rozdzielić dwoje ludzi, których połączyła niewinna miłość?

Powieść z rodzaju New Adult, hit Internetu z 2011 roku znany pod tytułem „Teatr życia”. Jedna historia w dwóch tomach.

Marysia – Ewelina Skiba

Opowieść o zwykłym życiu niezwyczajnej rodziny

Rodzinne domy dziecka jako instytucjonalna forma pieczy zastępczej nad dzieckiem funkcjonują w Polsce od 1958 roku. Małgorzata i jej mąż Paweł, bohaterowie tej powieści, zaczęli tworzyć rodzinę dla gromadki opuszczonych dzieci w roku 1975. W wychowywaniu podopiecznych w różnym wieku, z różnym deficytami rozwojowymi i emocjonalnymi, pomaga im fakt, że oboje mają doświadczenie nauczycielskie. Ale jednocześnie muszą stać się stolarzem, hydraulikiem, ogrodnikiem, krawcową. Marysia, dziewczyna, która wyjechała ze swojej wioski za chlebem, przyjęta przez Małgorzatę jako gosposia, okazuje się raczej kolejnym, tyle że dużym dzieckiem, nie pomocą.

Na szczycie. Nieczysta gra – K.N. Haner

„Nieczysta gra” to emocjonalny rollercoaster zakończony rozrywającym serce na strzępy finałem.

Ślub Rebeki i Sedricka zbliża się wielkimi krokami. Zakochana para pragnie założyć rodzinę i wieść idealne życie, ale w ich świecie nic nie jest proste. Czy ambitne plany dotyczące życia rodzinnego są możliwe do zrealizowania w związku tworzonym przez gwiazdę rocka i równie piękną, co szaloną, byłą striptizerkę? Czy bolesna tęsknota, wzruszająca naiwność i nieprzewidywalne eksplozje namiętności to właściwe składniki dobrego małżeństwa?
Co jeszcze może stanąć na przeszkodzie ich miłości? Rebeka i Sedrick kolejny raz będą musieli zmierzyć się z przeszłością, a także podjąć decyzje, które zaważą na życiu i szczęściu ich samych oraz najbliższych im osób.

Życie jest piękne – Natalia Murawska

Kiedy los zmusi Cię do zmierzenia się z najgorszym, zrozumiesz, że wszystko, czego pragniesz, to piękne życie…

Cornelia to 17-letnia dziewczyna. Prowadzi normalne życie zwykłej nastolatki. Ma wspaniałą przyjaciółkę i wsparcie rodziców. Marzy i ma plany na przyszłość. Brakuje jej tylko prawdziwej miłości, ale wie, że na taką trzeba poczekać. Wszystko zmienia się, kiedy słyszy słowo BIAŁACZKA. Będzie zmuszona do podjęcia trudnej walki o swoje pragnienia.
Natalie, przyjaciółka Cornelii, to osoba, która tylko pozornie wydaje się silną, przebojową flirciarą, która wszystko ma za nic. Znakomicie potrafi nakładać maski i wcielać się w przypisywane role. Tak naprawdę skrywa wrażliwą duszę i liczne rany, które zadali jej najbliżsi. Marzy o kimś, kto zobaczy jej prawdziwe ja i je pokocha. Jedna niewłaściwa decyzja sprawi, że będzie musiała zmienić całe swoje życie.
Kiedy los postawi dwie przyjaciółki przed bardzo trudnym i bolesnym faktem, okaże się, że nie każda sytuacja daje możliwość takiego wyboru, jaki by się chciało mieć. Pomimo to, Nel i Nat stopniowo zrozumieją, że w każdym momencie warto cieszyć się z życia i czerpać z niego to, co najpiękniejsze, bo nic nie jest nam dane na zawsze.

Zaczęło się w Radomiu — Konrad Mazur


Nie masz pojęcia, jakie rzeczy działy się w Radomiu…

A gdyby tak cofnąć się w czasie, to co moglibyśmy zobaczyć? Bojaźliwego Mojżesza (sic!), piramidy w Radomiu, potępione dusze powstańców styczniowych, alternatywną wersję własnego żywota? A co, gdybyśmy teraz rozejrzeli się dookoła – kogo moglibyśmy dostrzec? Czy przede wszystkim wiedzielibyśmy, kogo widzimy?

Czy zastanawiamy się, kim jest dystyngowany starszy pan, który nas przed chwilą minął, lub kim jest tajemniczy mężczyzna siedzący nieopodal nas w barze? Czy rozważamy, jak różnie mogłyby potoczyć się losy nastoletniego Seby, przedstawiciela młodzieży patriotycznej, gdyby znalazł się w innym możliwym świecie? Czy próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co nas otacza, jest do bólu zwyczajne, czy też nic nie jest takie, jak się wydaje? A może nie będziemy w stanie nigdy się tego dowiedzieć?

Przeminęło z mailem — Barbara Drews

Opowieść o dwojgu niemłodych ludziach uwikłanych w życiowe wybory

On i ona. Profesor i jego studentka. Najpierw jedynie piszą do siebie. Pewnego dnia spotykają się po raz pierwszy. Potem kolejny i kolejny. Poznają się coraz lepiej, zaprzyjaźniają i… Co dalej? Oboje są przecież już niemłodzi, a co więcej, jak pisała Agnieszka Osiecka – to „kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością”. Ona jest w trakcie podejmowania trudnej decyzji o rozwodzie i o sprzedaży rodzinnego domu. On w zasadzie żyje w separacji z żoną – która z synem mieszka w Zurychu – i widuje się z najbliższymi jedynie podczas krótkich wizyt w Szwajcarii. Jak odpowiedzą sobie na pytanie „co zrobić, co zrobić z tą miłością?”

Żal się śmiać – Grzegorz Kubiak

Historia (nie)odwzajemnionej miłości do krainy lat dziecinnych.

Wawrzek i jego kumple chodzą nad staw, w którym kąpią się w letnie dni, na stadionie rozgrywają arcyważne mecze piłki nożnej. Słowem – beztroskie dzieciństwo. Na pewno? Stawem jest wypełniona wodą niecka w pobliskiej cegielni, stadionem asfaltowe boisko wciśnięte między szkołę i blok. Grupa chłopców od najmłodszych lat poznaje nie tylko uroki przyjaźni, ale i cienie dorosłego życia, życia w komunistycznej Polsce, na górniczym Śląsku. Peerelowska rzeczywistość odciska swoje piętno na życiu Wawrzka, wrażliwego chłopca z górniczej rodziny, którego największym skarbem są kasety magnetofonowe ze wspomnieniami wujka Walentego, pozwalające chłopakowi poznać, czym są: patriotyzm, bohaterstwo, poświęcenie. Mimo licznych podróży coś nieustannie trzyma go w rodzinnych stronach – w jego małej ojczyźnie, której nie potrafi i nie chce się wyrzec.

Zobacz również:

 1. Wybieramy kocią miss – konkurs IAMS
 2. Wakacyjny konkurs z marką Kneipp
 3. Najlepsze Promocje Lata 2017 – akcja z nagrodami!
 4. Konkurs pełen uśmiechu z Perli Smile Spa!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

36 komentarzy do Konkurs „Wakacyjne Czytanie” – wyniki

 1. avatar primma pisze:

  Dlaczego? Bo jestem zagorzałą czytelniczką pożeraczką książek od kiedy nauczyłam się czytać! To one były moimi najwierniejszymi towarzyszami w dzieciństwie, a i teraz nie pozwalają mi się czuć samotnie o każdej porze roku, bo każdą wolną chwilę poświęcam właśnie im!

 2. avatar a-milewska pisze:

  Wygrane książki posłużą nie tylko mi: mam wielu znajomych, którzy też lubią czytać i chętnie się z nimi podzielę moją wygraną – oczywiście pod warunkiem, że po skończonej lekturze książki wrócą do mnie, bo nie lubię się z nimi rozstawać na zawsze…

 3. avatar zofijka pisze:

  Chcę wygrać bo czuję, że te książki są mi przeznaczone… A z przeznaczeniem się nie dyskutuje:)

 4. avatar carambolla pisze:

  Książki to dla mnie zaproszenie do odległych światów i czasów, które już minęły… Gdy codzienność przytłacza, uciekam w imaginacyjne przestrzenie, przenosząc się w szczęśliwsze krainy… Jeśli więc chcecie mi podarować chwilę wytchnienia od problemów dnia codziennego, przyznajcie mi jedną z nagród!

 5. avatar Vosana pisze:

  Wygrane książki potraktuję jako prezent za obronioną wczoraj pracę magisterską:)

 6. avatar syl-kos pisze:

  Chciałabym wygrać, żeby te książki były dla mnie niespodziewanym prezentem – tak się ostatnio składa, że nie mam co liczyć na to, ze ktoś inny się domyśli i mi taki prezent zrobi…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaka firanka do sypialni
Do klasycznej sypialni, idealnie pasują firany tradycyjnie marszczone na taśmie. Sute marszczenie w przypadku...
Torba podróżna czy walizka na kółka…
Torbę łatwiej niż walizkę upchnąć w samochodzie czy autobusie. W dodatku zapewnia łatwiejszą kontrolę...
Leczyłyście przebarwienia laserem?…
Oczywiście,że leczyłam i jestem bardzo zadowolona po wykonaniu serii zabiegów laserowych na przebarwienia posłoneczne....
Markowe okulary i soczewki
Soczewek nie noszę a jeśli chodzi o markowe okulary to najbardziej podobają...