Najlepsze dowcipy czytelników

9 sierpnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

mm

Uśmiechnij się! Zabłyśnij wśród znajomych naprawdę dobrym dowcipem lub anegdotą – kilka wybraliśmy spośród nadesłanych w komentarzu przez czytelników.

Dodaj swój dowcip, filmik lub śmieszną grafikę w komentarzu pod artykułem lub wyślij na adres TUTAJ to pośmiejemy się razem!

Dowcip miesiąca:

 

Jedzie sobie bogaty człowiek limuzyną, patrzy a tu jakiś biedak wpiernicza trawę, aż mu się uszy trzęsą. Podjeżdża do niego bliżej i pyta:
– Panie czemu pan jesz trawę?
– Aaa, głodny jestem nie mam na jedzenie…
– To wsiadaj pan, zabiorę pana do siebie
Ucieszony biedak pomyślał o rodzinie i spytał:
– A mogę wziąć ze sobą dzieci?
– No spooko, niech wsiadają
– A mogę wziąć ze sobą żonę?
– Dobra dobra, byle by szybko
– A mogę wziąć ze sobą rodziców?
– Paaaanie tak wielkiego trawnika to ja nie mam.

Zbiór dowcipów czytelników:

Ja nie dam rady?!

Facet przejeżdżający przez małe miasteczko w Teksasie wszedł do miejscowego baru. Zamawiając piwo zauważył stojący za barem olbrzymich rozmiarów gliniany sagan wypełniony 10-cio dolarówkami. Zaintrygowany tą olbrzymią ilością pieniędzy zapytał, co to jest – wtedy otrzymał odpowiedź, że to zakład i ten co wygra kasuje wszystko!
– Zakład? A o co się zakładacie?
– Tego nie mogę powiedzieć, wpierw musisz dołożyć 10$ do gara a wtedy się dowiesz.
Bez namysłu wyjął 10$ i położył na stosie. Wtedy to barman wyjaśnił, że sprawa jest w zasadzie prosta i trzeba wykonać trzy zadania:
1. Wypić duszkiem kufel meksykańskiej Tequili pieprzówki, zaprawionej chili bez zrobienia najmniejszego grymasu.
2. Wejść w ogrodzenie na zapleczu baru, w którym jest bullterier morderca i wyrwać mu gołymi rękoma obolały ząb, gdyż pies szaleje z bólu.
3. To już przyjemność, należy iść na pięterko i dać 92-letniej babci orgazm, gdyż nigdy go nie miała!
Facet po usłyszeniu warunków stwierdził z przekąsem, że jeszcze nie oszalał i już o nic więcej nie pytał. Po wypiciu jednak kilku piw i whisky raptem zawołał:
– Dawaj ten kufel Tequili! Po otrzymaniu kufla wypił go duszkiem, zrobił się purpurowo-czerwony na twarzy, łzy mu pociekły po policzkach, lecz mina mu nie drgnęła. Po kilku minutach, gdy doszedł do siebie zapytał bełkocząc, gdzie jest ten pies i chwiejnym krokiem wyszedł… W barze zamarło, gdyż z podwórka słychać było przerażające odgłosy, szczekanie, warczenie, wrzaski, łomot i na koniec wycie psa… I cisza. Kilka osób się przeżegnało – no zabił chłopa! W tym to momencie facet wchodzi z powrotem do baru.
Ubranie w strzępach, cały podrapany i upaćkany. Rozgląda się przekrwawionym wzrokiem po obecnych i wybełkocze:
– No gdzie jest teraz ta babcia, którą boli ząb?

 

Policjant zatrzymuje kierowcę za przekroczenie prędkości…
– Poproszę prawo jazdy…
– Niestety, nie mam prawa jazdy. Zabrano mi uprawnienia już 5 lat temu.
– Dowód rejestracyjny poproszę…
– Nie mam. To nie jest mój samochód, jest kradziony.
– Samochód jest kradziony?!
– Dokładnie, ale prawdę mówiąc – chyba widziałem dowód rejestracyjny w schowku, kiedy chowałem tam pistolet…
– Ma pan pistolet w schowku?!
– No tak. Tam go włożyłem, po tym jak zastrzeliłem właścicielkę tego samochodu i schowałem ciało w bagażniku.
– W bagażniku jest CIAŁO?!!
– No przecież mówię…
W tym momencie policjant zawiadamia komendę. Po 5 minutach antyterroryści otaczają samochód. Dowodzący akcją podchodzi do kierowcy.
– Prawo jazdy poproszę…
– Proszę bardzo – kierowca pokazuje jak najbardziej ważne prawo jazdy.
– Czyj to samochód? – pyta komendant.
– Mój. Proszę, oto dowód rejestracyjny.
– Proszę wolno otworzyć schowek i nie dotykać schowanej tam broni…
– Proszę bardzo, ale nie ma tam żadnej broni.
– Proszę otworzyć bagażnik i pokazać leżące w nim ciało.
– No problem, ale jakie ciało?!
– Zaraz, zaraz! – mówi kompletnie zdezorientowany policjant. – Kolega który pana zatrzymał powiedział, że nie ma pan prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, samochód jest kradziony, w schowku jest broń, a w bagażniku ciało…
– He, he! – odpowiedział kierowca. A może jeszcze panu powiedział, że przekroczyłem prędkość? :))

 

Mężczyźnie jadącemu samochodem zachciało się do ubikacji. Zatrzymał się więc przy stacji benzynowej i udał za potrzebą. Gdy znalazł się w kabinie i usiadł na muszli, usłyszał z kabiny obok:
– Cześć, co tam u Ciebie słychać?
Zdziwił się odrobinę, rzadko rozmawiał z obcymi, a tym bardziej w tak specyficznym miejscu, jednak po chwili odpowiedział:
– Dzięki, wszystko w porządku.
– A co planujesz tutaj robić?
– Nic, to znaczy… no wiesz, to co wszyscy. – odburknął coraz bardziej skrępowany tą dziwną wymianą zdań.
– To tak samo jak ja! A gdzie jedziesz?
– Do Krakowa i z powrotem. – odpowiedział jeszcze bardziej zdziwiony.

Po chwili słyszy:

– Wiesz co Marian zadzwonię do Ciebie za moment, bo jakiś kretyn z kibla obok odpowiada na wszystko o co Cię pytam.

 

pyssskaa

 

Pewna matka wraca wieczorem do domu i znajduje taki oto liścik:

Kochana Mamusiu,

Przykro mi, ze muszę Ci powiedzieć, ze wyprowadzam się z domu do mojego chłopaka. To miłość mojego życia. Powinnaś go poznać, jest taki cudny z tymi swoimi tatuażami, piercingiem, a w dodatku ma super motor. Ale to jeszcze nie wszystko, kochana mamo.

Wreszcie udało mi się zajść w ciąże, a Abdoul mówi, ze będziemy wieść cudowne życie w jego przyczepie pośrodku lasu. Abdoul chce mieć ze mną dużo dzieci. Ja tez o tym marzę. Zdałam sobie wreszcie sprawę z tego, ze marihuana jest zdrowa i uśmierza ból. Będziemy ją uprawiać i rozdawać naszym przyjaciołom, żeby nie cierpieli, gdy będą na głodzie (jak im zabraknie heroiny, czy kokainy).

W międzyczasie, mam nadzieję, naukowcy wynajdą wreszcie jakieś lekarstwo na AIDS, żeby Abdoul poczuł się trochę lepiej. Wiesz, on naprawdę na to zasługuje.

Nie martw się o mnie, mamusiu, mam już 13 lat i mogę sama się o siebie zatroszczyć. A nawet, gdyby mi brakowało trochę doświadczenia, to rekompensuje to Abdoul, w końcu ma 44 lata…

Mam nadzieje, ze niedługo będę mogła Cię odwiedzić, żebyś poznała swoje wnuki. Ale najpierw jadę przyczepą z Abdoulem do jego rodziców, żebyśmy mogli wziąć ślub. To mu się przyda, zęby dostał wreszcie kartę stałego pobytu.

Twoja kochająca córka
PS:
Plotę bzdury, mamusiu. Jestem u sąsiadów! Chciałam po prostu Ci powiedzieć, ze w życiu zdarzają się gorsze rzeczy niż karteczka z ocenami, którą znajdziesz na nocnym stoliku…

 

 

 justyna

Przed ślubem :

Ona: Cześć!!!
On: No nareszcie, już tak długo czekam!
Ona: Może chcesz, żebym poszła?
On: Nie! Co ci przyszło do głowy?
Ona: Kochasz mnie?
On: Oczywiście o każdej porze dnia i nocy!
Ona: Czy mnie kiedyś zdradziłeś?
On: Nie! Nigdy! Dlaczego pytasz?
Ona: Chcesz mnie pocałować?
On: Tak, za każdym razem i przy każdej okazji!
Ona: Czy byś mnie kiedykolwiek uderzył?
On: Zwariowałaś? Przecież wiesz, jaki jestem!
Ona: Czy mogę ci zaufać?
On: Tak.
Ona: Kochanie…

( Po ślubie: czytać od dołu )

 

Autentyczny list do jednego z czasopism poradnikowych:

Pilne pytane. Proszę o pomoc. Potrzebuję wyczerpującej odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Jakiś czas temu zacząłem podejrzewać swoją żonę o zdradę. Skąd się dowiedziałem. No bo zachowywała się typowo dla takich sytuacji. Gdy odbierałem telefon w domu, po drugiej stronie odkładano słuchawkę. Miała często spotkania z koleżankami, niespodziewane wyjścia na kawę czy po książkę. Na pytanie “z kim z naszych wspólnych znajomych się spotyka”, odpowiadała, że są to nowe przyjaciółki i ja ich nie znam. Zazwyczaj czekam na taksówkę, którą ona wraca do domu, jednak żona wysiada kilkaset metrów wcześniej i resztę drogi idzie na nogach, tak że nigdy nie widzę jakim samochodem przyjeżdża i z kim. Kiedyś wziąłem jej komórkę, tylko aby zobaczyć która godzina. Wtedy ona po prostu dostała szału zakazała dotykać jej telefonu. Przez cały ten czas nie mogłem się zdecydować, by porozmawiać z nią o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedziałbym się prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy żona niespodziewanie gdzieś wyszła. Ja się zainteresowałem, że coś nie tak. Wyszedłem na zewnątrz. Postanowiłem schować się za naszym samochodem, skąd był doskonały widok na całą ulice, co pozwoliłoby mi zobaczyć, do jakiego samochodu wsiądzie. Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy. Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć? Jeżeli natomiast trzeba ja wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne, a jeżeli tak, to które najlepiej?

 

aga.aga

Zajęcia z savoir-vivre’u.
Prowadzi kobieta, wśród uczestników sami panowie.
Pani zadaje pytanie:
– Jesteście na przyjęciu lub w restauracji. Musicie udać się w pewne miejsce. Jak usprawiedliwicie przed swoją towarzyszką swą chwilową nieobecność.
– Idę się wysikać – padła propozycja z sali.
– No niestety – odparła prowadząca, słowo “wysikać” może zostać uznane za prostackie i grubiańskie.
– Przepraszam, ale muszę udać się do ubikacji – zgłosił się inny uczestnik.
– No cóż – prowadząca na to – mówienie o ubikacji przy jedzeniu trudno zaliczyć do kanonów kultury. Może jakieś inne pomysły?
– Pani wybaczy – na to kolejny uczestnik – ale muszę udać się uścisnąć kogoś, kogo mam nadzieję przedstawić pani po kolacji…

5) kwietystka

 

Facet dostał na urodziny papugę. Szybko zorientował się, ze ma ona okropny nawyk przeklinania i rzuca mimochodem co drugie słowo. Cóż miał jednak zrobić – wyrzucić żal, zawsze to jakiś towarzysz, zresztą prezent. Wiele dni starał się walczyć ze słownictwem papugi. Mówił do niej miłe słowa, puszczał łagodną, klasyczną muzykę, robił wszystko, żeby dać papudze dobry przykład. Słowem – pełna poświęcenia terapia i wszystko na nic.

Pewnego dnia, kiedy papuga wstała lewą noga i była wyjątkowo wredna, facet nie wytrzymał. Zaczął krzyczeć, ale papuga darła się głośniej. Potrząsnął nią. Wtedy nie dość, ze go zbluzgała, to jeszcze dostał parę razy dziobem. Zdesperowany wrzucił ptaszysko do zamrażarki, zatrzasnął drzwi, oparł się o nie i zsunął w dół. Papuga rzuciła się kilka razy o ściany zamrażarki, coś zabełkotała i nagle wszystko ucichło.

Facet ochłonął trochę, zaczął mieć wyrzuty sumienia. Otworzył szybko drzwi zamrażarki. Papuga milcząc weszła na jego wyciągnięte ramie i powiedziała:
– “Najmocniej przepraszam, ze uraziłam pana moim słownictwem i zachowaniem. Proszę o przebaczenie, dołożę wszelkich starań,aby się poprawić i nie dopuścić do podobnych scen w przyszłości”.
Facet był w szoku, już otwierał usta, żeby zapytać, co spowodowało tak radykalna zmianę, kiedy odezwała się papuga:
– “Czy mogę pana uprzejmie zapytać: co zrobił kurczak?”

 

karina.m…

Stare dobre małżeństwo:)

Dziadek siedzi przy stole i mówi do Babki:
-Kochanie już tyle lat spędziliśmy razem zawsze coś się działo a teraz nuda, a ja nie lubię rutyny chodź zrobimy coś szalonego tak jak dawnej..
Babka siedzi myśli i mówi:
-Toż Ty dziadek taki Stary ledwo co chodzisz a głupoty Ci dalej w głowie weź sobie znajdź zajęcie i daj mi spokój..
Ale dziadek nie odpuszcza:
-Babka no proszę Cię ostatni raz zróbmy coś szalonego.
-No dobra zgoda tylko co chcesz robić?
-No a pamiętasz jak byliśmy młodzi spotykaliśmy się w takim miejscu koło studzienki. Może umówimy się tam na randkę zrobimy sobie piknik. Co ty na to Babka?
-No dobra niech będzie to w piątek o 17 spotykamy się koło studzienki.
Nadszedł piątek szczęśliwy dziadek ubrał się w garnitur poszedł do kwiaciarni po róże i wyszedł z domu wcześniej żeby się czasem nie spóźnił. Minęła 17 a babki nie ma dziadek zniecierpliwiony dzwoni do babki:
-No i gdzie ty jesteś?
A Babka siedzi w domu przed telewizorem z popcornem i colą w fotelu i odpowiada mu:
-Słuchaj bardzo chciałam przyjść ale mama mi nie pozwoliła..

 

Nad rzeka siedzi krowa i pali trawkę. Zadowolona, klimat i te sprawy.
Podpływa do niej bóbr, wychodzi na brzeg i pyta:
– Te, krowa, co robisz?
– Aaaa, widzisz bóbr, jaram i jest OK.
– Daj trochę, jeszcze nigdy nie kurzyłem…
– Jasne! Ciągnij macha bracie i poczuj się cool!
Bóbr wciągnął dym i od razu go wypuścił. Na to krowa:
– Stary, nie taaak! Patrz: ciągniesz macha i trzymasz go w płucach dłuższa chwilę. Zresztą – wiesz co? W tym czasie jak wciągniesz, przepłyń się kawałek pod woda w dół rzeki, wróć tu i wtedy wypuść powietrze. I mówię ci będzie OK.
Jak uradzili tak zrobili. Bóbr się zaciągnął, płynie pod wodą, ale już po kilku chwilach zrobiło mu się happy. Wyszedł na brzeg po drugiej stronie rzeki, walnął się na trawę i orbituje. Podchodzi do niego hipopotam i pyta:
– Te bóbr, co robisz?
– Aaaa, widzisz hipciu, fazuję sobie trochę…
– Daj trochę stuffu, ja też chcę…
– Podpłyń na przeciwko do krowy. Ona ci da.
Hipopotam wychodzi na brzeg, a krowa wywaliła gały i krzyczy:
– Bóbr, *****, WYPUŚĆ POWIETRZE !!

 

 

Do baru wchodzi małżeństwo staruszków ( ok. 90 lat). Babcia siada przy stoliku, a dziadek idzie zamówić zestaw (napój, hamburger i frytki). Dziadek siada przy stoliku, bierze dwa kubeczki i nalewa do nich równiutko po połowie napoju, następnie bierze frytki i robi dwie równiutkie porcje, następnie wyjmuje nożyk i kroi równiutko hamburgera na pół. Całą tą sytuację obserwuje ze współczuciem pewien młody człowiek. Wreszcie żal mu się ich zrobiło, więc podchodzi i mówi:
– Przepraszam, że przeszkadzam, ale może kupić państwu drugi taki zestaw?
Babcia z uśmiechem:
-Bardzo Pan uprzejmy, ale dziękujemy. jesteśmy małżeństwem od 70 lat i my się tak wszystkim po równo dzielimy.
Młodzieniec odchodzi. ale zauważa, że babcia siedzi cichuteńko i nie je, a dziadek się zajada. Podchodzi, więc znowu i pyta:
-Przepraszam, ale dlaczego pani nie je?
-Bo czekam na zęby…

 

 Więcej dowcipów w komentarzach pod artykułem – zapraszamy do dodawania swoich ulubionych dowcipów, pośmiejmy się razem!Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 083 komentarzy do Najlepsze dowcipy czytelników

 1. avatar VIKING pisze:

  Chcesz, żeby twój mąż szybko wrócił z popijawy z kolegami?

  Wyślij mu SMS-a o treści ”Bierz wino i przyjeżdżaj, mój idiota wróci jutro” – a potem wyłącz telefon.

 2. avatar Anka pisze:

  Przychodzi baba do lekarza, wszędzie jest niebieska, zielona…
  – O Boże, co się pani stało?
  – Panie doktorze, już nie wiem co mam dalej robić… Za każdym razem, kiedy mój mąż przychodzi do domu pijany, tłucze mnie.
  – Hmm, znam jeden absolutnie pewny i efektywny środek! W przyszłości, kiedy pani mąż przyjdzie pijany do domu, weźmie pani filiżankę herbaty rumiankowej i niech pani płucze gardło, i płucze, i płucze.
  Dwa tygodnie później przychodzi ta sama kobieta do tegoż lekarza i wygląda na kwitnącą…
  – Panie doktorze, wspaniała rada! Za każdym razem, kiedy mój mąż dobrze wcięty wtacza się do mieszkania, ja płuczę i płuczę gardło, a on nic mi nie robi.
  – Widzi pani, trzeba po prostu trzymać język za zębami.

 3. avatar Barbie1290 pisze:

  wysyłam garść dowcipów

  Ona i on siedzą blisko siebie na kanapie.
  – Chcę panu zwrócić uwagę, że za godzinę wróci mój mąż…
  – Przecież nie robię nic niestosownego.
  – No właśnie, a czas leci…

  Rozmowa chłopaka z dziewczyną:
  – Ilu miałaś partnerów?
  – Trzech… A nie, dziewięciu. Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja.

  Co dla mężczyzny znaczy gra wstępna?
  – „Pół godziny żebrania.”

  Mały Szkot prosi skąpego tatę:
  – Tato kup mi bilet na karuzelę.
  – Cicho bądź! Nie wystarczy ci, że ziemia się kręci?!

  Teściowa, która przyjechała ze wsi, pyta zięcia:
  – Co to było w rondlu? Ledwie doszorowałam.
  – Powłoka teflonowa, mamo…

  Na placu koszarowym stoi młody żołnierz i pali papierosa. Przechodzi kapral i rozkazuje: – Żołnierzu, natychmiast zgaście tego papierosa. Tu się nie pali!
  Wystraszony żołnierz zaczyna się tłumaczyć:
  – Myślałem, że tu, na świeżym powietrzu…
  – Zapamiętajcie sobie! Tam gdzie ja jestem, tam nie ma świeżego powietrza!

 4. avatar kasia001 pisze:

  Jasiu mówi do mamy:
  – Mamo, dzisiaj rano, kiedy jechałem autobusem, tata kazał mi wstać i ustąpić miejsca kobiecie.
  – To bardzo ładnie.
  – Ale mamo, ja siedziałem na taty kolanach…

 5. avatar Izunia pisze:

  Wnuczka pyta babcię:
  – Babciu, kto to jest kochanek?
  A babcia otwiera szafę, z której wylatuje szkielet człowieka i mówi:
  – O cholera, na śmierć zapomniałam!

 6. avatar Aga pisze:

  Biegnie chłopiec do mamy:
  – Mamo, mamo! Czemu ciocia nazwała swoją córkę Róża?
  – Bo bardzo lubiła róże.
  – A ty co lubiłaś?
  – Wacek! Nie zadawaj głupich pytań!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Smart kid belt?
Pas do samochodu SMART KID BELT to wygodna i bezpieczna alternatywa dla fotelika czy...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Jeśli czujesz, że jesteś zbyt młody na tego typu zobowiązanie, rzeczywiście wchodzenie...
Sprawdz do kogo jesteś podobna :)
Ja nie muszę sprawdzać ja jestem zdecydowanie skóra zdarta moja mama. :) Jesteśmy...
Co na trądzik i blizny po trądziku…
Pomóc może sok z cytryny lub octu jabłkowego.Na widoczne przebarwienia może także pomóc...