Konkurs PRW – Wina na medal!

26 października 2015, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Rusza trzecia edycja konkursu Polskiej Rady Winiarstwa Złoty Medal PRWwybór konsumentów. W tym roku miłośnicy wina będą głosować w 8 kategoriach podzielonych na zagraniczne i krajowe wyroby winiarskie, spośród których wyłonione zostaną ulubione trunki Polaków. W konkursie PRW wygrywają nie tylko najlepsze wyroby winiarskiena internautów, którzy oddadzą swój głos i odpowiedzą na pytanie konkursowe, czeka 10 drewnianych skrzyneczek z zapasem win, cydrów i miodów pitnych oraz dwie równorzędne nagrody głównewyroby winiarskie o wartości 150 w walizkach renomowanej firmy Wittchen ! Głosowanie trwa od 01.08 do 31.10. 2015 r.

konkurs winiarski PRW_2015r.

W tegorocznym wydaniu konkursu motywem przewodnim jest podróż po winiarskim świecie, ze szczególnym naciskiem położonym na dziedzictwo, historię, pochodzenie oraz regionalną specyfikę wyrobów winiarskich. Polska Rada Winiarstwa, której celem jest popularyzacja wina wśród szerokiego grona odbiorców, zaprasza na specjalnie stworzoną stronę www.konkurswiniarskiprw.pl, na której, oprócz formularza konkursowego, znajdziemy mapę po winiarskim świecie i poznamy mnóstwo ciekawostek związanych z tym szlachetnym trunkiem. Ponadto biorąc udział w WinoQuizie, będziemy mogli dowiedzieć się, na jakim poziomie winiarskiego wtajemniczenia się znajdujemy, oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat wina. To pierwszy tak rozbudowany konkurs PRW z dedykowaną stroną internetową oraz specjalnymi umieszczonymi na niej dodatkami.

W plebiscycie konsumenckim udział biorą wyśmienite krajowe i zagraniczne wyroby winiarskie, które znajdują się w portfolio czołowych polskich producentów, importerów i dystrybutorów zrzeszonych w PRW. Uczestnicy konkursu znajdą wśród nich m.in. wyszukane wina gronowe, robiące ostatnio furorę cydry oraz tradycyjne polskie grzańce.

Ze wszystkich kategorii wyłonionych zostanie 4 zwycięzcównagrodzone zostaną dwa wina zagraniczne oraz dwa krajowe wyroby winiarskie. Z kolei z grona głosujących jury wybierze dwóch laureatów nagrody głównej którzy otrzymają wyroby winiarskie o wartości 150 zapakowane w walizki firmy Wittchen i 10 nagród pocieszeniastylowych drewnianych skrzyneczek z zapasem win, cydrów i miodów pitnych oraz elegancką zatyczką do wina! Konkurs to nie tylko szansa na wygraną, ale również sposób na stworzenie listy topowych wyrobów winiarskich, po które warto sięgnąć przy najbliższej specjalnej okazji.

NAGRODY

Kategorie konkursowe:

I. Wina zagraniczne

  1. Wina białe i różowe
  2. Wina czerwone
  3. Wina deserowe
  4. Wina musujące
  5. Aromatyzowane produkty na bazie wina

II. Krajowe Wyroby Winiarskie

  1. Cydry
  2. Grzańce i miody pitne
  3. Wyroby winiarskie deserowe

Jak wziąć udział w konkursie?

Na swoich faworytów głosować może każda osoba pełnoletnia poprzez formularz umieszczony na stronie www.konkurswiniarskiprw.pl. Szeroka gama produktów została podzielona na dwa bloki, w których będzie można oddać po 3 głosy. Ostatecznie wyłonionych zostanie 4 zwycięzców nagrodzone zostaną dwa wina zagraniczne oraz dwa krajowe wyroby winiarskie.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  1. głosowania na 3 ulubione wyroby winiarskie w każdym z dwóch bloków (bez względu na kategorię),

  2. odpowiedzi na pytanie: Jaki kraj winiarski chciałbyś odwiedzić i dlaczego?

SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE NA STRONIE www.konkurswiniarskiprw.pl oraz www.prw.sitspoz.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału i zagłosowania na swoje ulubione wyroby!

***

Polska Rada Winiarstwa jest ekspertem i największa organizacją w branży winiarskiej. Zrzesza czołowych producentów, importerów i dystrybutorów win i miodów pitnych oraz innych przedsiębiorców związanych z rynkiem winiarskim w Polsce. PRW działa w ramach Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego.

W skład PRW wchodzi 12 członków:

AMBRA S.A., BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp. K., Henkell&Co VINPOL Polska Sp. z o.o., TiM S.A., Jantoń S.A. Sp. K., Bacardi- Martini Polska Sp. z o.o., CASTEL FRERES Sp. z o.o., Warwin S.A., AWE-BIS Sp. z o.o., MAZURSKIE MIODY Bogdan Piasecki, „LeMag” Zdzisław L. Wojtkowski, Dom Wina Sp. z o.o.

Więcej informacji znajduje się na: www.prw.sitspoz.pl

Pięć głównych celów PRW:

1. Reprezentowanie i dbanie o interesy członków wobec władz ustawodawczych, wykonawczych i instytucji kontrolnych oraz innych organizacji krajowych i zagranicznych.

2. Umacnianie świadomości tradycji napojów winiarskich w połączeniu z promowaniem nowoczesnych technologii produkcji.

3. Podnoszenie świadomości i edukacja społeczeństwa na temat kultury odpowiedzialnego spożywania alkoholu i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

4. Wyrażanie opinii i postulowanie zmian w istniejących oraz tworzonych aktach prawnych. Inicjowanie prorozwojowych rozwiązań fiskalnych, celnych, jakościowych i zdrowotnych. Prowadzenie banku informacji na temat aktów prawnych związanych z branżą winiarską.

5. Podnoszenie jakości wyrobów winiarskich oraz doskonalenie kwalifikacji zawodowych i integracja pracowników branży winiarskiej.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...