Konkurs książkowy Illuminatio – wyniki!

17 marca 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_illu0

Serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom i Fanom na Facebooku za udział w konkursie książkowym pod patronatem Wydawnictwa Illuminatio. Do wygrania pakiet książek Stiefvater Maggie: Lament i Ballada, powieści oparte na motywach mitologii irlandzkiej.

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patrona Irlandii – św. Patryka.
Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy w Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii i Labradorze oraz na Montserrat. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.

Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, co jest związane z popularnością kultury celtyckiej.

ZADANIE KONKURSOWE: Wymień przynajmniej jedną cechę charakterystyczną mitologii celtyckiej…

ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym na portalu, na Facebooku, dopuszczalne wiadomości prywatne na FB.

 

Drogą losowania zostały wybrane dwie osoby, do których powędrują książki Lament + Ballada, a są to:

1. Alicja Kołodziejczyk
2. Patryk Fronc

Serdecznie gratulujemy. Czekamy na dane adresowe, a wszystkich zapraszamy na kolejne zabawy konkursowe :)

ZAPRASZAMY do odwiedzania strony FB Wydawnictwa Illuminatio.

Stiefvater Maggie: Lament

Z rozkazu królowej tajemniczej krainy Luke ma zabić 16-letnią Deirdre, ale zakochuje się w niej bez pamięci. Czy zdoła wypełnić obowiązki wobec tronu? I dlaczego to akurat nieśmiałą, zwyczajną dziewczynę chce zabić królowa?
Szesnastoletnia Deirdre Monaghan to utalentowana harfistka, którą dręczą regularnie napady paniki przed publicznymi _lament_300dpi-300x448występami. Wszystko się jednak zmienia, kiedy na jednym z konkursów nieoczekiwanie i całkiem znikąd pojawia się tajemniczy chłopak – Luke Dillon.
Od tej chwili w życiu Deirde dzieją się rzeczy, które nie maja racjonalnego wytłumaczenia. Pojawiają się u niej magiczne zdolności, o które wcześniej nawet by się nie podejrzewała, a na ulicy, w domu i w pracy znajduje wszędzie czterolistną koniczynę.
Nieśmiała Deirde odkrywa, że jako jedna z niewielu ma dar widzenia mieszkańców Faerii – magicznej krainy zamieszkałej przez fejów.
Jednak największą zagadką dla Deirdre jest Luke – nic o nim nie wie, a on interesuje się nią coraz bardziej. Czy Deirdre odkryje mroczny sekret przeszłości Luke’a? Czy pozna prawdę o tym, dlaczego Luke pojawił się w jej życiu?
Wkrótce jej najlepszy przyjaciel James, ukochana babcia i mama znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, które przyjdzie ze strony Królowej Elfów. Ta okrutna władczyni pojawi się ze swoją złowieszczą świtą na ziemi i uczyni wszystko, aby Deirde i Luke nigdy nie mogli być razem.
To walka na śmierć i życie, a stawką jest miłość oraz  zaklęta dusza Luke’a.

Ta piękna i niebanalna opowieść, będąca debiutem pisarskim autorki, oddaje wiernie obraz celtyckiej baśni, którą przedstawiono w uwspółcześnionej wersji.

Lament
Maggie Stiefvater
Wydawnictwo: Illuminatio
Podtytuł: Intryga Królowej Elfów
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Format: A5
Cena okładkowa: 29,90 zł

Stiefvater Maggie: Ballada

Poznaj magiczny świat Faerii, zamieszkiwany przez mrocznych Fejów. To z ich strony grozi śmiertelne niebezpieczeństwo muzie Nuali, ukochanej Jamesa. Czy zwykły człowiek jest w stanie powstrzymać nadprzyrodzone istoty? Czy wraz z Naulą ukończą swą balladę miłosną?

_ballada-okładka-przod-300x448“Ballada” to kolejna część przygód Deirdre i Jamesa – bohaterów “Lamentu” – uwikłanych w intrygi fejów i skazanych na ciągłą walkę z ich mściwą królową. Opowieść podobnie jak poprzednia część została osadzona w realiach współczesnej celtyckiej baśni, a więc czytelnicy mają szansę, aby ponownie zetknąć się z bogatą mozaiką postaci rodem ze świata fejów: dobrych i złych, czasem złośliwych i podstępnych, ale zawsze gotowych, aby pokrzyżować szyki ludziom, wykorzystując ich naiwność i niewiedzę.
James i Dee zaczynają naukę w prywatnej szkole muzycznej  – Thornking Ash, ale relacje między nimi nie wyglądają tak samo jak przed wakacjami. Blizny Jamesa i złamane serce Dee to pozostałości spotkania z mieszkańcami Faerii – fejami.
Wkrótce w okolice szkoły zaczynają ściągać tłumy fejów, których wiedzie pierwotna potrzeba podążania za tym, kto ma koniczynową dłoń. Jedną z nich jest Nuala – tajemnicza muza, która obdarza śmiertelników inspiracją, ale w zamian odbiera im kilka lat z życia. Tym razem wybrała Jamesa. Kiedy zaczynają wspólnie komponować piękną balladę, James odkrywa, że pod maską okrutnej zdobywczyni kryje się krucha dziewczyna skazana na wieczne potępienie. Nuala co szesnaście lat ginie spalona na stosie i ponownie się odradza, ale nigdy nie pamięta poprzedniego wcielenia.
Pomiędzy Jamesem i Nualą rodzi się powoli uczucie, ale nieuchronnie zbliża się święto zmarłych, kiedy Nuala ma znowu umrzeć. Czy James zdoła odkryć sposób, aby zmienić jej przeznaczenie? Przed nim trudne wyzwanie, bo na szali oprócz życia Nuali, znajdzie się także życie Dee, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony Królowej Elfów.

Ballada
Stiefvater Maggie
Wydawnictwo: Illuminatio
Podtytuł: Taniec mrocznych elfów
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Format: A5
Cena okładkowa: 29,90 zł

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

12 komentarzy do Konkurs książkowy Illuminatio – wyniki!

 1. avatar NaWidelcu pisze:

  I jak wyniki?

 2. avatar NaWidelcu pisze:

  Cech mitologi jest całe mnóstwo,
  co zajrzysz w księgi tam inne bóstwo!
  Dla mnie to wielkie inspiracje,
  zwłaszcza jednego uwielbiam grację.

  Cwaniak ten Kłamcą się nazywa,
  bez psikusu się nie odzywa,
  a jeszcze facet zabójczo przystojny,
  no i do tego bardzo zdolny!

  Bajki plecie gdy tylko trzeba,
  gdy czegoś pragnie uchyli nieba!
  To taki Bon w mitologii,
  w sumie do siebie są podobni!

  Co więcej ma on moc tworzenia,
  padło na wilka no i na węża!
  W miłość do olbrzymki nie daję wiary,
  Niech no mnie spotka zmieni zamiary!

  Loki, bo oni była mowa,
  to cecha mitologi wystrzałowa!
  Ta pomysłowość, werwa i gracja,
  Warto ją znać, czyż nie mam racji?

FORUM - bieżące dyskusje

Wypełnianie zmarszczek - Restylane
Głębokie zmarszczki powstają głęboko w skórze, a tam żaden krem nie dotrze...
mleczko do demakijażu
Dla mnie mleczka są za tłuste i za ciężkie, wolę płyny micelarne
Sklep CCC
Kiedyś to był tani skklep, ale teraz tylko w promocji coś jest tam...
Masaż ultradźwiękowy
Zawsze te urządzenia do użytku domowego mają mniejsze działanie, bo wiadomo że klienta...