Komiksowe lato z Egmont – moc przygód i dobrej zabawy!

1 sierpnia 2022, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Tego lata będzie tajemniczo, bardzo przygodowo i niezwykle wesoło, a to za sprawą komiksowych nowości od Egmont. Do wspólnego przeżywania trzymających w napięciu przygód zapraszają dzieci i młodzież nie tylko znani i lubiani od pokoleń bohaterowie, ale również całkiem nowi, którzy z całą pewnością od razu zyskają sympatię czytelników.

 

Koń by się uśmiał! Ale jazda! – tom 1

„Koń by się uśmiał” to seria humorystycznych komiksów stworzona przez francuski duet – Laurenta Dufreneya i uznaną ilustratorkę Miss Prickly. Bohaterami przezabawnych historii są konie z pewnego klubu jeździeckiego, wśród których są zarówno miłe kucyki, jak i złośliwe konie, piękne klacze, dumne ogiery i pechowe szkapy. Świat widziany oczyma tych zwierząt wygląda inaczej i nieraz podśmiewują się z ludzkiego, ale w taki sposób, że nie tylko koń by się uśmiał… czytelnik razem z nim.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron

 

Supersi. Mała gwiazda tuż pod Tsih – tom 1

Lili, Mat i Benji po stracie rodziców opuszczają stację kosmiczną znajdującą się na orbicie malutkiej planety w gwiazdozbiorze Kasjopei. Trafiają na Ziemię, lecz nie spotykają się z przychylnością jej mieszkańców. Ukrywają swoje supermoce i starają się udawać zwykłe dzieciaki. Tutejszy styl życia nie jest dla nich łatwy do naśladowania. Czy kolejna przeprowadzka i zmiana szkoły pozwolą im poczuć się na naszej planecie bezpieczniej? Opowieść o supersach łączy wątki science-fiction z klimatem przygody. Komiks został w 2021 roku wyróżniony młodzieżową nagrodą francuskiego Stowarzyszenia Krytyków i Dziennikarzy Komiksowych (ABCD).

Oprawa: twarda
Objętość: 112 stron

 

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Bracia szantażyści – tom 1

Filipina chce zostać detektywem, gdy dorośnie, ale jej nastoletnie życie już pełne jest niezwykłych zagadek do rozwikłania. Pomaga rozwiązywać problemy swoich rówieśników i nie waha się przed niczym, aby doprowadzić swoje śledztwa do końca. Czasami ociera się nawet o prawdziwe niebezpieczeństwo, zawsze może jednak liczyć na wsparcie właściciela złomowiska Gégé i lokalnego gangstera Moka. Seria detektywistyczna, która wciąga nas w przygody Filipiny, została doceniona na wielu festiwalach komiksowych, również międzynarodowych.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

 

Czarodzieje i ich dzieje – tom 2

Disneyowscy bohaterowie w otoczeniu magii, niesamowitych legend i mitów, pośród potworów i tajemnic to bestsellerowy cykl komiksów stworzony we Włoszech przez najlepszych scenarzystów i rysowników. W tomie drugim bohaterowie wciąż starają się zdobyć pozostałe elementy Wielkiej Zbroi, która pozwoli ocalić Minnie i położyć kres mrocznej erze. W głębi ciemnej jaskini budzi się jednak bestia, która nie pozwoli tak łatwo zwyciężyć czarodziejom. Miki wraz z przyjaciółmi będzie musiał podróżować do innych wymiarów w czasie i przestrzeni, aby dobro mogło zwyciężyć.

Oprawa: twarda
Objętość: 472 strony

 

Turbogalop – tom 2

W pewnej niezwykłej stadninie koni relacje pomiędzy związanymi z nią pasjonatami jeździectwa są tak zawiłe, że można z nich stworzyć niejedną historię. Nowy uczeń wzdycha do dwóch panien jednocześnie, niestety obie wodzą wzrokiem za przystojnym gwiazdorem polo. Za to syn zarządczyni chce być adorowany przez wszystkich jednocześnie, a stajenny bez pamięci zakochany jest w swojej szefowej. Nawet pomiędzy końmi zaczyna rozkwitać miłość. Kto doczeka się wzajemności? Codzienne życie mieszkańców i sympatyków stadniny przedstawione w tym ciepłym i zabawnym komiksie zyskało ogromne uznanie nie tylko czytelników, ale także innych twórców z branży.

Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

 

Lucky Luke. Daltonowie wciąż uciekają – tom 23

Ten dzielny kowboj z nieodłączną słomką w ustach to bohater niejednego dzieciństwa. Lucky Luke zawsze potrafił przechytrzyć podstępnych braci Daltonów i wsadzić ich do więzienia. W tym tomie jednak nie wszystko pójdzie gładko. Szykują się wybory prezydenta USA i wydarzy się coś, przez co samotny rewolwerowiec zostanie wykiwany przez owych rzezimieszków. Lucky Luke nie byłby jednak gwiazdą Dzikiego Zachodu, gdyby i tym razem sobie nie poradził.

Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

 

Smerfy i śnieżyca – tom 39

Mieszkańcy małej smerfowej wioski, ukrytej w ogromnym lesie, przygotowują się do nadejścia zimy. Mają zapas żywności i drewna na opał, nikt jednak nie spodziewał się takiej śnieżycy! Wioska może zostać całkowicie zasypana. Część Smerfów została poza nią – czy znajdą drogę powrotną do domu? Czy przetrwają poza wioską? Kolejny tom przygód będzie trzymał w napięciu, bo przecież wiemy jakie niebezpieczeństwa czyhają na nasze ulubione niebieskie stworki. Czarownik Gargamel na pewno skorzysta z okazji, aby je złapać.

Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

 

Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia – tom 4

W Bukowym Lesie podczas wielkiego kiermaszu odbędzie się konkurs muzyczny. Rodzeństwo Rabatków zamierza wziąć w nim udział, dlatego intensywnie ćwiczą, co przynosi wspaniałe efekty. Niestety złośliwy aligator Doremi Fasido i jego kompani będą próbowali stanąć króliczątkom na drodze do zwycięstwa. Trzeba będzie wykazać się sprytem i odwagą, aby ich pokonać. Niech zabrzmi królicza melodia!

Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 40 stron

 

O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka – tom 3

Nieszczęsny Ropuch cierpi męki w mrocznym i przesiąkniętym wilgocią lochu. Za szaloną miłość do automobilu został skazany na 20 lat! Dzięki nieprzeciętnej inteligencji i niebywałej hojności udaje mu się jednak wymknąć zza krat i wyruszyć na poszukiwanie wolności. Nie będzie to jednak łatwa droga.

To pierwsze komiksowe wydanie baśni uchodzącej za perełkę literatury angielskiej. Wspaniale ilustrowane, pełne fantazji i poczucia humoru przygody Ropucha, Kreta, Szczura i innych mieszkańców lasu to niezwykła czytelnicza podróż na łono natury.

Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 40 stron

 

Życzymy wielu uśmiechniętych chwil podczas wakacyjnej lektury!

logo Egmont

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?