Kołdra, poduszka, koc – czy ich wybór ma znaczenie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Kołdra, poduszka, koc – czy ich wybór ma znaczenie? 

21 lutego 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Sen to bardzo ważna czynność, która pozwala organizmowi na regenerację. Nie na darmo mówi się, że jest on też najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości i poprawiaczem samopoczucia. Aby o niego zadbać, warto skupić się nie tylko na jego długości, ale także warunkach towarzyszących tej czynności. Wybór odpowiedniego rodzaju kołdry czy poduszki, a także powlekających je poszewek również jest istotny. Dlaczego ma on znaczenie? Jak dopasować kołdrę i poduszkę do swojego łóżka?

Jak wybrać kołdrę i poduszkę?

Rynek oferuje różnego rodzaju kołdry i poduszki. Od ozdobnych po użytkowe. To właśnie te drugie każdego dnia pomagają nam się zregenerować. Czym kierować się przy wyborze poduszki? Z pewnością jej wielkością. Są osoby, które lubią spać wysoko i często do snu stosują aż dwie poduszki, aby właściwie ułożyć na nich głowę. Znajdą się także osoby, które wolą niewielkie i cienkie poduszki. Ich wybór nie będzie trudny, jeśli ograniczeniem są wyłącznie preferencje. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy to rozmiar łóżka czy kanapy narzuca nam ten wybór. Wówczas warto kupić produkt o konkretnym rozmiarze, aby sen był komfortowy, a poduszka nie spadała z łóżka. Nie należy zapominać o poszewkach. Jeśli masz już komplety pościeli w domu, a chcesz jedynie zmienić ich wypełnienie, kieruj się rozmiarem poszewki. Wtedy unikniesz sytuacji, w której poduszka będzie zbyt duża i nie zmieści się do poszycia.

Analogicznie należy zrobić z kołdrą. Dobrze, aby pasowała do pościeli, którą już mamy. Gdy tak się jednak nie stanie, zawsze możesz wymienić również komplet pościeli. Tę w różnych rozmiarach i wzorach oferuje niejeden sklep z pościelą. Możesz przebierać w krojach i kolorach, tak by dopasować kołdrę do wystroju sypialni czy swoich upodobań.

Wypełnienie kołdry i poduszki – czy ma znaczenie?

Jak się okazuje, na jakość snu wpływa nie tylko dopasowanie wielkości kołdry czy poduszki do łóżka, ale także ich wypełnienie. Na rynku dostępne są kołdry syntetyczne oraz puchowe. Te pierwsze zawierają sztuczne ocieplenie, które świetnie sprawdzi się dla alergików. Kołdra i poduszka tego rodzaju zachowują właściwości termiczne. Zaletą wypełnień syntetycznych jest możliwość swobodnego prania kołdry czy poduszki w pralce w wysokiej temperaturze. Dobrze postawić na taką, którą producent zaleca na metce produktu. W sklepach z pościelą można znaleźć również kołdry i poduszki puchowe. To genialne, całoroczne rozwiązanie dla każdej rodziny. Puch bardzo dobrze grzeje, a przy tym przepuszcza powietrze, aby zachować komfort snu. Ze względu na to, że kołdry puchowe są droższe od tych z syntetycznym wypełnieniem, dobrze jest o nie dbać i oddawać do prania wyłącznie w ręce specjalistów.

Zmarzluchy prócz kołdry i poduszki powinny zainteresować się kocami. Te można ułożyć na łóżku nie tylko ze względu na aspekt wizualny, ale także praktyczny. Koc położony na kołdrę to dodatkowa warstwa ocieplenia, która zwiększy temperaturę naszego ciała podczas snu. Przejrzyj ofertę sklepów z pościelą i wybierz produkty dopasowane do swoich potrzeb, a także wystroju wnętrza. Zadbaj o jakość wypoczynku i ciesz się dobrym samopoczuciem.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...