Kilka sposobów na poprawienie kondycji na wiosnę

17 marca 2011, dodał: malgosia74
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wielkimi krokami nadchodzą cieplejsze wiosenne dni, a do kalendarzowej wiosny już niedaleko. Nadszedł  znakomity czas, aby zadbać nie tylko o nasz wygląd, ale również o kondycję naszego organizmu, która spadła w czasie zimy. Można więc w szybki, łatwy i przyjemny sposób poprawić już teraz, ćwicząc na świeżym powietrzu poprawimy naszą kondycję i zyskamy wspaniałą sylwetkę. Zrzucamy stopniowo ciepłe kurtki, czapki i szaliki zamieniając na lekkie płaszczyki i sweterki,  a nadmiar kilogramów nabytych w czasie zimy szybko pomoże nam zrzucić ruch na świeżym powietrzu, dodając nam jednocześnie zastrzyku energii , zagwarantuje zachowanie dobrej formy, zrelaksuje i dotleni cały organizm. Nie potrzeba wydawać pieniędzy na karnety wejść na basen czy siłownię,  bo bez pośpiechu i zbędnych kontuzji, stopniowo przyzwyczajając  ciało do zwiększonego wysiłku fizycznego, osiągniemy najlepsze rezultaty .

Oto kilka sprawdzonych sposobów na poprawę  kondycji:

1. Marsz – pozwala spalić do 500 kcal/h – szybki, aktywny jest świetnym ćwiczeniem dla tych, którzy dopiero zaczynają budowanie swojej sprawności. Codzienny półgodzinny trening poprawia krążenie, dotlenia i relaksuje. Chodzenie nic nie kosztuje i łatwo możesz je włączyć do stałego rozkładu dnia. Nie obciąża stawów i jest odpowiedni dla osób, którym z różnych powodów nie wolno biegać. Maszerując warto wymachiwać rękoma, gdyż wtedy pracują mięśnie górnej części ciała. Zawsze po spacerze możemy poświęć kilka minut na ćwiczenia rozciągające.

2.Bieg – w ciągu godziny spalamy do 1000 kcal – to idealna forma aktywności na poprawę sprawności  i samopoczucia. Zwiększa siłę nóg, usprawnia działanie układu krwionośnego i oddechowego oraz przyspiesza przemianę materii. Biegać może każdy bez względu na wiek i kondycję. Ważne jest odpowiednio dobrane, wygodne obuwie sportowe, przeznaczone specjalnie do biegania.  Aby uzyskać efekty, należy  biegać  3-4 razy w tygodniu po ok. 20-30 minut, (na początek wystarczy 10). Przed rozpoczęciem biegania nie możemy zapomnieć  o rozgrzewce i ćwiczeniach rozciągających. Należy Starać się biegać po stosunkowo miękkim podłożu (np. po alejkach w parku), ponieważ zbyt twarde (asfalt czy beton) może nadmiernie obciążać stawy i mięśnie. Pamiętajmy o uzupełnianiu zapasów wody, zarówno przed treningiem, w trakcie jak i po.

3.Rower – daje możliwość spalenia do 400 kcal/h – jazda na rowerze to doskonały trening wytrzymałościowy oraz siłowy. Pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów i wspaniale pobudza krążenie. Podczas jazdy spalany jest tłuszcz głównie z ud i pośladków. Jest to również jeden ze sposobów na pozbycie się cellulitu. Przed rozpoczęciem jazdy pamiętajmy o rozgrzewce typu skłony, przysiady, wymachy rąk.  Godzina treningu trzy razy w tygodniu w zupełności wystarczy na poprawienie kondycji, który należy zakończyć spokojną, powolną jazdą dla ochłodzenia organizmu. Jazda na rowerze to połączenie przyjemnego z pożytecznym.  Z jednej strony dbamy o nasze zdrowie i sylwetkę, a z drugiej możemy należeć do wyjątkowej grupy kobiet, które łączy wspólny cel. To właśnie połączenie piękna, strojów, makijażu i zdrowego stylu życia. Ponadto podczas jazdy na rowerze nasza skóra ulega naturalnej stymulacji, co wpływa korzystnie na stan naszej cery. Zapamiętajmy to równanie: jazda na rowerze + zbilansowana dieta = zgrabne i zdrowe ciało.

4.Rolki – jazda spala do 400 kcal/h –  to dynamiczna forma sportu dla osób, które intensywnie dbają o swoją kondycję. Jazda na rolkach rzeźbi ciało i uelastycznia je. Jazda na rolkach pobudza do pracy mięśnie rąk, nóg, pośladków i tułowia. Trzeba pamiętać aby intensywność treningu zwiększać stopniowo. Jeśli zdecydujemy się na zakup rolek, to  zainwestujmy w sprzęt sprawdzonych i znanych firm, wtedy będą służyły  dłużej,  a jazda będzie bardziej komfortowa. Nigdy nie zapominajmy o ćwiczeniach rozciągających przed i po treningu jak też o niezbędnych ochraniaczach na kolana, łokcie i nadgarstki oraz kasku na głowę.

To kilka prostych i każdemu znanych form ćwiczeń niezbędnych na drodze do poprawy kondycji nie tylko przed nadejściem wiosny, ale również wtedy, kiedy potrzebujemy aktywnego wypoczynku. Najważniejsze jednak jest to,  aby ze sportu uczynić przyjemność . Wystarczy tylko chcieć!

Zobacz również:

  1. Jak wyglądać świeżo na wiosnę?
  2. Co nam daje nordic walking?
  3. Co nam daje las?
  4. Nordic walking na zgrabną figurę? Dyskusja na forum

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......