Kiedy mężczyzna powinien wybrać się na badanie nasienia? 

17 stycznia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chęć posiadania dziecka bywa u mężczyzn tak samo silna, jak u kobiet – oni także chcą mieć rodzinę i jeżeli przez długi czas w ich związku nie udaje się począć potomstwa to zaczynają się stresować. To normalne, chociaż wiele osób ma też trochę zbyt wysokie oczekiwania – po rezygnacji z dotychczas stosowanej antykoncepcji musimy uzbroić się w cierpliwość. Do zapłodnienia bardzo rzadko dochodzi od razu – musi minąć trochę czasu zanim faktycznie zobaczymy pozytywny wynik testu ciążowego. 

Kiedy powinniśmy zacząć się martwić? Lekarze podają zwykle granicę około jednego roku – jeżeli przez 12 miesięcy regularnego współżycia bez zabezpieczeń, nie udało nam się zapłodnić partnerki to wtedy warto wybrać się do lekarza. Na pewno nie wystarczy tutaj przebadać tylko i wyłącznie kobiety – bardzo przydatne będzie też badanie nasienia u mężczyzny. Na podstawie uzyskanego wyniku lekarz powie nam, co jego zdaniem jest przyczyną dotychczasowych niepowodzeń.

 

W jakim celu robi się takie badanie? 

Badanie nasienia przeprowadzane jest po to, aby można było ocenić jakość męskich plemników – w tym na przykład ich ilość oraz budowę. Specjalista będzie szukał tutaj wszelkich nieprawidłowości, które mogą świadczyć o tym, że plemniki są na przykład uszkodzone – to może nawet świadczyć o niepłodności. Chociaż panowie czekają na wyniki tego badania ze strachem – zawsze lepiej jest wiedzieć, co się dzieje. Wtedy możemy podjąć jakieś kroki, aby jednak udało się osiągnąć zapłodnienie – dzisiejsza technologia jest przecież bardzo rozwinięta.  

Do badania przygotowujemy się tylko w taki sposób, iż przez okres od 3 do 5 dni wcześniej powstrzymujemy się od współżycia. Nie powinno się też palić papierosów. Jeżeli nie zastosujemy się do zaleceń to niestety możemy uzyskać fałszywy wynik, a to tylko utrudni cały ten proces. Warto więc stosować się do wszystkiego, o co prosi nas lekarz. Wtedy badanie nasienia będzie faktycznie stanowiło cenne źródło informacji. 

Przebieg takiego badania 

Panowie stresują się tym, w jaki sposób zostanie pobrana próbka nasienia – ale nie ma tutaj żadnych powodów do obaw. W wybranej przez nas klinice będzie znajdował się specjalny pokój, w którym mężczyzna może oddać nasienie do plastikowego kubeczka. Zostaje mu zapewniona pełna prywatność oraz wszelkie środki niezbędne do zadbania o higienę osobistą. W pokoju może towarzyszyć mu partnerka lub może on skorzystać z dostępnych materiałów. O tym, jakie są wyniki dowiadujemy się po około 4 dniach roboczych. Badanie nasienia to najlepszy sposób na to, aby potwierdzić lub wyeliminować niepłodność u mężczyzny. W Katowicach polecamy klinikę Zięba Clinic.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...