Katarzyna Zachacz: Z anoreksją na pokładzie – premiera

16 sierpnia 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Premiera książki napisanej przez stewardesę

Z anoreksją na pokładzie Katarzyny Zachacz porusza i edukuje

 

 

Od dzisiaj, tj. 16 sierpnia 2021 r. w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych rusza sprzedaż wyjątkowej książki Katarzyny Zachacz, będącej kompendium wiedzy o anoreksji i inspirującym zapisem drogi autorki do życia wolnego od choroby. “Z anoreksją na pokładzie” ukazało się nakładem nowego wydawnictwa BookEdit.

Debiutancka książka Katarzyny Zachacz, pochodzącej z Podkarpacia, a obecnie mieszkającej na Wyspach i pracującej jako stewardesa, dotyka ważnego społecznie problemu, jakim jest anoreksja. Autorka dzieli się z czytelnikami historią swoich zmagań z chorobą, przeplatając ją naukowym i psychologicznym spojrzeniem na anoreksję. Książką zachwycił się już znany dziennikarz Bartek Jędrzejak: Wciągnęła mnie. To prawdziwy rollercoaster. Z jednej strony: lekka, łatwa, przyjemna, odkrywająca to, co najbardziej kręci tych na ziemi, czyli tajemnice pracy w chmurach, sekrety personelu pokładowego. Z drugiej strony – cała prawda, strach, bezradność, ból, walka z anoreksją, brak sił i wiary, że może być lepiej. To książka dla każdego. Zdecydowanie polecam.

Inspirująca opowieść

Z anoreksją na pokładzie” to świadectwo dzielnej walki młodej dziewczyny, które może posłużyć innym za wsparcie i inspirację. Stanowi kompendium wiedzy na temat zaburzeń odżywiania, przydatne dla pacjentów i ich rodzin. Lektura książki rozjaśnia też wiele mechanizmów obecnych przy anoreksji w taki sposób, że wielu rodziców czy pedagogów szkolnych ma możliwość zrozumienia, co tak naprawdę dzieje się w psychice chorującej osoby. Kasia Zachacz punktuje i rozbraja groźne schematy, które rządzą myślami większości anorektyczek. Szczerze pisze o ponadprzeciętnej ambicji, toksycznym perfekcjonizmie i ogromnej presji sukcesu, które często stają się czynnikami psychologicznymi prowadzącymi do chorób i zaburzeń.

Efekt terapii

Książka powstała jako owoc procesu terapeutycznego, dzięki wsparciu i zachęcie mojej psychoterapeutki i dietetyczki holistycznej. Chciałam podarować pacjentom i ich rodzinom narzędzie do zmierzenia się z anoreksją. Wroga trzeba znać! Dlatego dzielę się wieloma myślami, również tymi najskrytszymi, żeby pokazać autodestrukcyjne mechanizmy, które rządzą myślami chorych – tak o drodze do powstania książki opowiada Kasia Zachacz. – W chorowaniu najgorsze, co można zrobić, to odizolować się od bliskich. Mam nadzieję, że inne osoby z zaburzeniami odżywiania, czytając moją książkę, odnajdą w niej wiele swoich myśli czy emocji i poczują się zrozumiane – dodaje Kasia.

Wartość edukacyjna

Oprócz wartości, jaką jest osobiste przeżycie i dziennik choroby, Kasia obala stereotypy o zaburzeniach odżywiania, przytaczając badania naukowe i statystyki. Dzięki temu czytelnicy mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat anoreksji i budować społeczną wrażliwość na problem zaburzeń odżywiania, które wbrew pozorom nie dotyczą tylko nastolatek.

Z anoreksją na pokładzie” to uniwersalna historia wewnętrznej walki, inspirująca dla każdego, kto rozwija samoświadomość, poszukuje własnej drogi i ma odwagę zmierzyć się z niewygodnymi przeciwnościami losu. Książka, wydana w BookEdit, nowym wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 16 sierpnia 2021 r.

Patronami książki są: Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka, Fundacja Zobacz… JESTEM, portale: W Tonacji Kultury, NaKanapie oraz Uroda i Zdrowie.

 

Katarzyna Zachacz – ur. 1996, pochodzi z Podkarpacia. Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pasjonuje się podróżami, psychologią, jogą i rozwojem wewnętrznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytucjach związanych z europejską kulturą, a od kilku lat pracuje jako stewardessa. “Z anoreksją na pokładzie” to jej debiutancka książka, która łączy w sobie inspirujący zapis procesu wychodzenia z choroby z przydatnymi informacjami na temat anoreksji.

BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

Nakładem BookEdit ukazały się m.in.: e-book Pokonać siebie Andrzeja Cichockiego, Paranoja Natalii Kostrzyckiej oraz Ósmy kontynent Mariusza Szeiba.

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz