Kameralne miejscowości w Polsce na wakacje

23 sierpnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Wakacje to czas, w którym wiele osób liczy nie tylko na piękną pogodę i letnią beztroskę, ale też poszukuje spokoju, który pozwoli na relaks, tak potrzebny po wielu miesiącach licznych zajęć zawodowych czy prywatnych. To ten moment roku, w którym można zwolnić tempo, nabrać sił potrzebnych na kolejne wyzwania oraz oderwać się nieco od zgiełku wielkich miast. Dlatego właśnie Polacy coraz częściej, zamiast popularnych i zatłoczonych kurortów, wybierają małe i ciche miejscowości satelitarne wobec nich, które gwarantują upragnioną ciszę, a jednocześnie pozwalają szybko i bezproblemowo dostać się do głównych ośrodków turystycznych w polskich górach. Jakie lokalizacje to dobry wybór, aby czas wakacji pozwolił faktycznie wypocząć?

góry

Co oferują polskie góry?

Decydując się na wakacje w górach, w okolicach Tatr, Karkonoszy czy Beskidu, nie trzeba wybierać tych najbardziej zatłoczonych kurortów, takich jak Zakopane, Karpacz czy Wisła. Polskie góry to niezliczona liczba małych, urokliwych miasteczek i wsi, które oferują nie tylko komfortowe noclegi, ale też liczne atrakcje turystyczne.

Poronin

Kierując się w stronę Tatr, warto wziąć pod uwagę Poronin. To kameralna miejscowość położona zaledwie 7 km od Zakopanego, która jest idealnym miejscem na letni wypoczynek. Baza noclegowa i standard obsługi turystycznej w Poroninie jest wystarczający, aby każdy znalazł ofertę idealna dla siebie. Kameralny klimat Poronina oraz liczne zabytki, a także szlaki piesze i rowerowe, które przebiegają przez jego obszar, zapewniają dostęp do wielu form wypoczynku. Dla osób poszukujących ciszy i spokoju na łonie natury wieś ta będzie świetnym wyborem, gwarantując jednocześnie bezproblemowy dostęp do Zakopanego, oferującego liczne formy wypoczynku i rozrywki. 

Rycerka Górna

Myśląc o wakacjach w górach, wiele osób wybiera położone na południu polski Beskidy, które są idealnym miejscem zarówno dla wprawnych górołazów, jak i amatorów, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę na polskich szlakach. Szukając oferty na idealne wakacje w górach nie trzeba jednak wybierać najbardziej zatłoczonych miejscowości takich jak Szczyrk czy Wisła, w których gwar nie cichnie do późnych godzin nocnych. Pragnąc sielskiego klimatu, ciszy i spokoju idealnym miejscem jest Rycerka Górna, mała wieś położona niedaleko Rajczy, nieopodal granicy polsko – słowackiej. Dwie piękne trasy turystyczne – na Przegibek i Wielką Raczę, a także bliska odległość od kurortów beskidzkich, to niewątpliwe zalety tej lokalizacji. 

Michałowice

Poszukując ciszy i spokoju w Karkonoszach, warto zwrócić uwagę na lokalizacje inne niż Szklarska Poręba czy Karpacz. Choć miejscowości te oferują nie tylko liczne szlaki turystyczne, na najbardziej popularne karkonoskie szczyty, takie jak Śnieżka czy Szrenica oraz niezliczone zabytki, muzea czy obiekty rozrywkowe, to w okresie wakacji trudno tam znaleźć miejsce do wypoczynku w ciszy i spokoju. Taką formę relaksu zapewniają natomiast Miechowice,  wieś w Karkonoszach, położona w granicach Piechowic. Wiejski, błogi klimat Michałowic, pozwala całkowicie oderwać się od tłumu i gwaru wielkich miast, a przebiegające przez ich teren piesze i rowerowe szlaki turystyczne, z trasą na Śnieżne Kotły na czele, a także kulturalny charakter wsi, zapewnią niezliczoną ilość atrakcji dla osób kochających zarówno aktywne wakacje w górach, jak i teatr.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz