„Joga, ajurweda, techniki oddechowe” – recenzja

3 sierpnia 2017, dodał: Iwona Marczewska

O czym myślimy, gdy pada słowo „joga”? Każdy z nas ma pewne skojarzenia związane z tym tematem i oczywiście każdy z nas coś o jodze wie, nawet jeśli nigdy jej nie praktykował. Dla jednych jest to moda panująca wśród celebrytów, dla innych rodzaj gimnastyki, a jeszcze dla innych filozofia łącząca w całość duchowość, sposób odżywiania oraz trening ciała i umysłu.

Być może chcielibyśmy wiedzieć więcej, spróbować, sprawdzić, bo przecież każdy z nas słyszał o tym, że to zdrowe, że uspokaja, wycisza, uelastycznia ciało, ale z drugiej strony trudno jest wybrać właściwą dla siebie drogę… jest tyle szkół, tyle technik, systemów, diet, nurtów filozoficznych, a my mamy tak mało czasu na szukanie.

A gdyby tak połączyć to, co najlepsze w jodze, medytacji, buddyzmie, gestalt, dietach, ajurwedzie i stworzyć system, który czerpiąc ze starożytnej wiedzy pozwala praktykować metody przynoszące oczekiwane korzyści tu i teraz, bez konieczności wybierania? Gdybyśmy mogli zacząć już dziś i złagodzić stres, odzyskać radość i motywację, osiągnąć równowagę duchową i emocjonalną? Możemy.
Dzięki książce „Joga, ajurweda, techniki oddechowe. Najskuteczniejsze metody na złagodzenie stresu, przywrócenie równowagi oraz zdrowe życie” Dorona Hanocha możemy wcielić w życie program, który nam to wszystko umożliwi.

Doron Hanoch jest instruktorem jogi wyznającym holistyczną filozofię pielęgnowania ciała i umysłu, a także konsultantem do spraw żywienia i szefem kuchni. Holizm zakłada całościowe postrzeganie człowieka, nakazuje równoczesną dbałość o sferę fizyczną, duchową i umysłową. Wydawać by się mogło, że zwolennicy takiego systemu muszą poświęcić sobie samym mnóstwo czasu, bo przecież z własnego doświadczenia wiemy, że jeśli chcemy zapewnić sobie jedno, to zaniedbujemy drugie. Jeśli wystarcza czasu na pielęgnowanie ciała, to brakuje go na sprawy duchowe i zawsze coś kosztem czegoś. Jak się okazuje, jest to jednak kwestia jedynie rozpoczęcia pracy nad sobą. Z poradnikiem Hanocha przede wszystkim bardzo szybko uzyskamy potrzebną wiedzę bez konieczności poszukiwania innych źródeł. Po drugie, dość szybko dostrzeżemy, że odpowiednie żywienie, techniki oddechowe, lepszy sen i mniej stresu sprawiają, że stajemy się bardziej efektywni. Będziemy mieć więcej energii do działania, dzięki czemu lepiej się zorganizujemy i zagospodarujemy czas w taki sposób, że wystarczy nam go na więcej. Zaczniemy godzić ze sobą obowiązki i własne potrzeby.

Autor pomaga nam ustalić cele, sprawdzić, jaki jest nasz typ konstytucyjny (dosze vata, pitta, kapha), czyli unikalna ze względu na proporcje mieszanka cech, z którymi przychodzimy na świat oraz przywrócić równowagę każdej z dosz. Jest to część oparta na starożytnej medycynie indyjskiej, zwanej ajurwedą. Kolejną część książki stanowi wprowadzenie do jogi wraz z obszernym zestawem ćwiczeń. Każde z nich zostało nie tylko dokładnie opisane, ale również zilustrowane. Nazwy ćwiczeń podane są zarówno w sanskrycie jak i języku polskim. Przy takim instruktażu nawet osoby początkujące nie będą miały problemu z wykonaniem pozycji. Kolejne części dotyczą technik oddechowych, odżywiania i pracy z umysłem. Na koniec autor proponuje skorzystanie z opracowywanych przez siebie programów.

Poradnik ten zdecydowanie odpowiada na potrzeby współczesnego czytelnika zainteresowanego tematyką dalekowschodnich praktyk i tradycji. Osoby zabiegane i błądzące pośród informacji otrzymały wraz z tą książką pomocną, przyjazną dłoń i zaproszenie do radośniejszego życia.

Iwona

 

Książkę poleca Studio Astropsychologii – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Ekspres do kawy ASCASO DREAM Strawberry Gum
Piękno i praktyczność w jednym!
Cena:
2185 zł
Sok z jagody kamczackiej
polskarozasklep.pl
Cena:
14 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

może podpowie ktoś?
WitajcieTo chyba dobre miejsce i może podpowiecie mi jakąś firmę robiącą projekty...
Księgowa czy biuro rachunkowe
Osobiście preferuję dobrą księgową. Popytaj rodzinę, ktoś na pewno Ci taką doradzi.
Prezent na wesele
Internet może być ciekawym i kreatywnym źródłem wiedzy. Możesz spróbować poszukać czegoś poprzez wyszukiwarkę.
Alergia?
Pomoc odpowiedniego specjalisty może być tu konieczna. Nic innego nie mogę doradzić.
facebook