Jakie są rodzaje alb komunijnych i jak wybrać odpowiednią? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jakie są rodzaje alb komunijnych i jak wybrać odpowiednią?

31 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pierwsza Komunia Święta dziecka to wielkie wydarzenie w życiu rodziny. Uroczystość poprzedzają wielomiesięczne przygotowania, także te związane z wyborem stroju. W wielu parafiach od lat dzieci przystępujące do sakramentu zakładają alby komunijne. Czym jest alba komunijna? Czy istnieją alby dla chłopców, czy tylko dla dziewczynek? Gdzie je kupić i jakie dodatki dobrać? Jeśli Twoje dziecko idzie w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej, sprawdź, dlaczego warto zamówić elegancką, pięknie wykonaną albę.

KOMUNIA

Alba komunijna — tradycyjny ubiór dla dzieci

Podczas kościelnych uroczystości coraz rzadziej widzimy dzieci w garniturach i białych sukienkach, a coraz częściej dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w albach. Ten zwyczaj ma liczne zalety.

Przede wszystkim dzieci mają identyczne stroje niezależnie od zasobności portfela rodziców. Wszystkie więc czują się komfortowo, nie porównują się, a uroczystość skupia się na aspekcie religijnym. Alby wyróżnia skromność i prostota, dlatego jest to najbardziej odpowiedni strój na ten dzień.

Jak dobrać albę komunijną?

Alba komunijna jest nierozerwalnie związana z wydarzeniem w kościele, a sukienkę lub garnitur maluch może założyć już w domu, po powrocie ze świątyni. Wtedy panuje pełna dowolność, jeśli chodzi o typ stroju.

pierwsza komunia

Warto jednak przed zakupem alby upewnić się, że jest ona dobrej jakości, a więc uszyta z przewiewnego, łatwego w czyszczeniu, niegniotącego się materiału i dopasowana do wymiarów dziecka. Tylko taka będzie wygodna i zapewni komfort podczas całej uroczystości.

Alby dla chłopców

Alby dla chłopców i dla dziewczynek różnią się od siebie tylko detalami. Alba dla chłopca nawiązuje krojem do strojów zakonników. Ma formę sutanny z kapturem, do tego lamówkę oraz sznur. Można także zdecydować się na białą, elegancką, komunijną marynarkę.

Marynarka komunijna ma wysoką stójkę i haftowany symbol hostii, dlatego jest ubiorem bardzo uroczystym.

Alby dla dziewczynek

Alby komunijne dla dziewczynek charakteryzują się prostym krojem z lekko rozszerzaną spódnicą oraz peleryną z lamówką i religijnym ornamentem. Jak w przypadku alb dla chłopców, tutaj także jest sznur do wiązania w talii.

alby komunijne

Albę komunijną dla dziewczynki można dodatkowo wzbogacić o bolerko, które przydaje się, kiedy pogoda jest zmienna albo w kościele panuje chłód. Dziewczynki chętnie też dobierają do alby białe rękawiczki, wianek czy torebkę.

Alby komunijne szyte na miarę i uniwersalne

Alby komunijne dla dziewczynek, marynarki oraz alby komunijne dla chłopców są oferowane w wersjach uniwersalnych, czyli odpowiadających wymiarom przeciętnego dziecka w wieku 8-9 lat.

Można także zamówić albę na wymiar, żeby idealnie leżała, nie krępowała ruchów albo nie przeszkadzała podczas chodzenia, jeśli dziecko jest wyższe czy niższe od kolegów i koleżanek.

Wszystkie stroje komunijne powinny być wygodne w noszeniu i łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ dziecko nie tylko spędza w albie mszę podczas Pierwszej Komunii, ale także używa stroju podczas białego tygodnia.

Alby szyje się z miękkiej i przewiewnej bawełny z dodatkiem przędz poliestrowych, a także ze stretchu. Tkaniny takie ułatwiają pielęgnację materiału i zwiększają jego trwałość.

Sprawdź ofertę alb komunijnych w ofercie grapil.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz