Jakie meble młodzieżowe dla ucznia? 3 praktyczne porady specjalistów

31 października 2014, dodał: Meble BiK
Artykuł zewnętrzny

Pokój dziecięcy jest dość szczególnym miejscem, które powinno nie tylko wpisywać się w poczucie estetyki kilkunastoletniego dziecka, ale i być komfortowym miejscem do wypoczynku i nauki.

Urządzamy pokój młodzieżowy – od czego zacząć?

1. Wygodne biurko do nauki to podstawa

 Centrum każdego dobrze urządzonego pokoju dziecięcego powinno komfortowe być miejsce do pracy. O ile najmłodsze dzieci z powodzeniem poradzą sobie przy niewielkim, niskim stoliku z odpowiednim krzesłem, o tyle uczeń gimnazjum lub szkoły średniej będzie stawiał przed rodzicami już znacznie wyższe wymagania – w końcu, nad książkami spędza już średnio nie 30-60 minut, ale przynajmniej kilka godzin każdego dnia.

 Dla młodzieży odpowiednim miejscem do pracy powinno być pełnowartościowe biurko. Warto skorzystać ze standardowych rozwiązań w postaci meblościanek (np. meblościanka do pokoju Mili) ze zintegrowanym miejscem do nauki lub zdecydować się na indywidualne rozwiązania.

Meblościanka do pokoju młodzieżowego z biurkiem MILI

 W potrzeby kilkunastoletnich dzieci świetnie wpisują się także niezależne duże i małe biurka marki Mili, które można dostosować w zależności od potrzeb i preferencji podopiecznego.

 Zdecydowanie odradzamy stosowanie biurek narożnych, które nie gwarantują swobodnego oparcia łokci i ułożenia książek oraz przyborów szkolnych w optymalny sposób. Im więcej kompromisów, tym wyższe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie zniechęcało się do nauki lub spędzało ten czas w nieefektywny sposób.

 2. Meble, które pomieszczą osobiste rzeczy dziecka

Rodzice, którzy są zdecydowani na odświeżenie pokoju swojego dziecka mogą wybierać spośród wielu dodatkowych elementów wyposażeniowych, dzięki któremu nastolatek będzie miał odpowiednio dużo miejsca do przechowywania drobnych akcesoriów, książek i ulubionych ubrań.

 Na podstawowym wyposażeniu każdego nowoczesnego pokoju młodzieżowego powinny znaleźć się:

  • regały z półkami na drobiazgi: przeszklenia od wielu nie są już modne, dlatego dobrą propozycją może okazać się standardowy regał Mili o jasnej, uniwersalnej kolorystyce,

  • szafa na ubrania: duża szafa to obowiązkowa pozycja na liście każdego pokoju młodzieżowego – o ile chłopcu wystarczy pojemna komoda, o tyle dziewczęce płaszcze i spódnice powinny swobodnie „odpoczywać” na wieszakach,

  • nowoczesna komoda: elegancka, odpowiednio przestronna komoda z wydzielonymi otwartymi i zamkniętymi półkami to świetny sposób na pogodzenie miejsca, w którym dziecko pomieści swoje ubrania i bieliznę, a także książki i inne drobne akcesoria. Wśród najpopularniejszych rozwiązań tego typu znalazły się m.in. komoda Mili 2D2S oraz 4S.

Komoda Mili 2D2S

 3. Funkcjonalność mebli powinna być decydująca

 Futurystyczne, bardzo oryginalne meble, które wpisują się aktualne trendy za jakimi podąża dziecko nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. To nie oznacza, że raz kupiona szafa powinna służyć przez kolejnych 10 lat, ale meble powinny być przede wszystkim:

  • wygodne w użytkowaniu,

  • uniwersalne pod względem kolorystycznym i praktycznym,

  • łatwe w regularnym czyszczeniu,

  • trwałe i odporne na ewentualne uszkodzenia.

Meble serii MILI kupisz w sklepie Meble-BIK