URODA I ZDROWIE

Jakie książeczki dla małych dzieci?

25 marca 2019, dodał: pinkmause

Dziecko powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Dobre książeczki dla małych dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Warto już w niemowlętach wzbudzać i pielęgnować miłość do książek.

Książki dla małych dzieci to publikacje niezwykłe. Korzyści z oglądania i czytania jest wiele – w każdym wieku dziecka. Czytając dajemy dzieciom poczucie więzi, czułości i bliskości. Książeczki dla dzieci pełnią wiele funkcji: uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają miłość do książek, uczą wielu czynności, pozwalają poznawać świat i słownictwo, rozwijają mózg, wyobraźnię i wrażliwość. Do najważniejszych zalet czytania z maluchem zaliczamy takie faktory jak: stymulacja zmysłów (wzrok, dotyk, słuch), koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozbudzanie kreatywności i wyobraźni, ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci, rozrywka i zabawa, przybliżanie świata emocji (nazywanie uczuć), nauka (pierwsze słówka, odgłosy zwierząt, kolory itd.), tłumaczenie świata oraz wspólne spędzanie czasu z rodzicem. Dodatkowo wspomnienia wspólnego czytania pozostają z dzieckiem na całe życie.

Sympatię do książek można mieć wrodzoną, ale także nabytą. Aby zachęcić dziecko do książek, co w przyszłości zaowocuje bujną wyobraźnią i kreatywnością, warto proponować mu coraz to nowsze tytuły, które zwrócą jego uwagę. Dobra książka dla małego dziecka to taka, która nie tylko jest atrakcyjna dla malucha i wzbudza jego ciekawość, ale i potrafi skupić uwagę i zająć czas. Rynek książek dla dzieci jest ogromny. Cieszy fakt, że wydawnictwa pamiętają o najmłodszych maluchach, które nie tylko nie potrafią czytać, ale nawet nie umieją często trzymać takiej książeczki i przewracać jej stron. Dlatego w przypadku książeczek dla najmłodszych dzieci, niezbędna jest współpraca z rodzicem, który przeczyta, objaśni, opowie, zainteresuje, a także przytrzyma.

Jak pokazać różnorodność świata i nauczyć dziecko dobrych manier? Najlepiej poprzez książeczki. W tej edukacyjnej kategorii brawa należą się serii książeczek Maluch poznaje świat Wydawnictwa Wilga. To najlepsze książeczki na deszczowe popołudnie czy do czytania na dobranoc, takie, które niosą za sobą przesłanie, mają sympatycznego bohatera i ciekawe historyjki. Można je także zabrać w podróż lub czytać, gdy maluch się nudzi. Kolorowe, radosne obrazki, krótkie i proste zdania oraz codzienne sytuacje sprawiają, że dzieci szybko wciągają opowiastki o zabawnym niedźwiadku Uszko.

Przedstawione pozycje dla maluszków skupiają się nie tylko na zainteresowaniu dziecka czytaniem, ale także uczą dobrych nawyków skupiając się na nauce ważnych rzeczy, np. siadania na nocniku, nazywania emocji, dzielenia się zabawkami czy samodzielności w codziennych czynnościach i obowiązkach. Wiele maluchów może mieć z tym problem, dlatego warto sięgnąć po te mądre, edukacyjne tytuły, które wskażą dziecku poprawne zachowanie. Być może to właśnie lektura sprawi, że maluch zechce naśladować swego ulubionego literackiego bohatera.

To moje, Czas na nocnik, Już to umiem to tytuły dające ogromne możliwości wychowawcze rodzicom. Jeśli chcesz znaleźć dla swojego dziecka książki o ważnych tematach i wartościach, sięgaj po tego typu pozycje. Książeczki Wydawnictwa Wilga świetnie się czyta i cudnie ogląda, bowiem bogato ilustrowane książeczki o Misiu Uszko zachwycają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Istotne jest bowiem, że oprócz ciekawej historii, która wciągnie małego czytelnika duże znaczenie ma również atrakcyjne wydanie książek dla dzieci. Dzieci przecież bardzo lubią kolorowe ilustracje i obrazki, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i marzenia.

Książki dla dzieci Wydawnictwa Wilga to małe arcydzieła. Ilustracje, tekst, tematyka, papier, forma wydania – wszystko na najwyższym poziomie. Seria Maluch poznaje świat to książki, w których główny bohater przeżywa ciekawą i zabawną przygodę. Mnóstwo śmiechu, pozytywnych wspomnień i morał, który możemy przekazać dziecku po lekturze. Na przedstawione tytuły (To moje, Czas na nocnik, Już to umiem) warto zwrócić uwagę szczególnie, jeśli szukacie naprawdę niebanalnych książeczek.

Wszystkie prezentowane książki mają sztywne okładki i wytrzymałe kartonowe strony, które zniosą niejedno. Przede wszystkim jednak są to książki stworzone przez artystów. Według nas absolutny must have w biblioteczce każdego dziecka. Warto czytać od najmłodszych lat i wyrabiać w dziecku miłość do książek. Książki, książeczki, bajeczki… to najfajniejszy prezent, jaki można podarować dziecku.

 

Wydawnictwo Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę
Cera bez zmarszczek
Ja ostatnio mocno ograniczyłam używanie kosmetyków, jak poczytałam, jakie mają szkodliwe składniki....