Jaki najlepszy pierścionek zaręczynowy wybrać?

17 kwietnia 2020, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Zaręczyny to szczególne wydarzenie w życiu każdego mężczyzny i kobiety. Jednak dla mężczyzn zwyczaj ten wiążę się ze sprostaniem wyzwaniu, jakim jest zakup pierścionka zaręczynowego. Ta biżuteria zajmuje specjalne miejsce w sercu kobiety i na jej palcu. Musi być powodem do dumy, więc koniecznie musi pasować do kobiety, która będzie go nosić.

 

zaręczyny

Tradycyjnie zaakceptowanie i założenie pierścionka zaręczynowego na palec serdeczny, oznacza przyjęcie zaręczyn i zwiastuje nadchodzący ślub młodej pary. To właśnie pierścionek zaręczynowy staje się symbolem miłości dwojga ludzi, który będzie towarzyszyć im przez całe życie, będąc świadkiem zakładania nowej rodziny. Na przestrzeni lat forma i sposób zarówno zaręczyn, jak i pierścionków zaręczynowych ewoluowały wielokrotnie. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe tworzone są z rożnych metali i pięknie wyglądają w towarzystwie ciekawych kombinacji kamieni. Wybór właściwego pierścionka nie należy jednak do łatwych. Dobranie odpowiedniego kształtu, materiału, kamienia oraz rozmiaru jest kluczowe, gdyż to on ma zauroczyć kobietę i spowodować, że powie magiczne słowo „tak”.

 

pierścionki złote zaręczynowe

Dokonując wyboru, pamiętajmy, że pierścionek zaręczynowy powinien odpowiadać temperamentowi i charakterowi naszej wybranki. Ze względu na powagę chwili przyjęło się, że kruszec z jakiego wykonany jest pierścionek powinien być szlachetny i trwały. Prym w tej dziedzinie od wielu lat wiedzie złoto. Wybierając kolor złota pierścionka zaręczynowego warto kierować się kolorem noszonej przez przyszłą narzeczoną biżuterii. Jeśli pani lubi srebro warto zainwestować w białe złoto, klasycznie popularne jest złoto żółte, natomiast jeśli kobieta nie ma sprecyzowanego gustu można wybrać dwukolorowe złoto. Różnokolorowe złoto połączone w jednym pierścionku jest bardzo efektowne. Taka biżuteria jest niezwykle ozdobna i przyciąga wzrok. Białe, żółte i różowe złoto oraz brylanty to nie jedyne kolory, jakie kojarzą się z zaręczynami. Duże zainteresowanie budzą propozycje z rubinami, szafirami, ametystami oraz topazami. Kolorowy akcent to dobry sposób na wyrwanie się ze schematu klasycznych pierścionków zaręczynowych.

 

pierścionki 2020

Wybierając fason warto zwrócić uwagę na styl noszonej przez kobietę biżuterii. Jeśli pani lubi delikatne klejnoty należy wybrać elegancki i subtelny wzór. Zawsze sprawdzi się klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem. Pierścionek z brylantem to bowiem bezkonkurencyjna ikona jubilerstwa. Ze względu na swój niepowtarzalny blask i trwałość diamenty powszechnie uznawane są za symbol nieprzemijającej miłości. Najrzadsze i najbardziej cenione są kamienie o barwie D, czyli całkowicie bezbarwne. Natomiast jeśli pani lubi ozdobną biżuterię można wybrać klejnot o odważnym, oryginalnym kształcie albo z kilkoma kamieniami. Podobać się też będą kolorowe kamienie szlachetne wśród brylantów. Jeśli pierścionek będzie źle dobrany i nie będzie pasować do posiadanej przez dziewczynę biżuterii, to najpewniej nie będzie niestety używany. Dlatego, nawet kiedy nie zwróciliśmy wcześniej uwagi na wygląd biżuterii, to jest to najwyższy czas, żeby to zrobić. W ostateczności może zabrać na zakupy, kogoś, kto doskonale zna gust naszej dziewczyny. Może to być jej najbliższa przyjaciółka lub też siostra, a nawet mama. Często bowiem dla większości mężczyzn, wybór pierścionka zaręczynowego to pierwsza okazja do odwiedzin salonu jubilerskiego.

 

pierścionki z oczkiem 2020

Ostatecznie musimy poznać rozmiar palca. Jeśli nie mamy pojęcia, jaki rozmiar pierścionka zamówić, to mało uczciwym, ale za to bardzo skutecznym rozwiązaniem jest podebranie biżuterii naszej wybrance i pokazanie jej jubilerowi. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to możemy zmierzyć wewnętrzny obwód pierścionka i na podstawie tych danych, zamówić nowy. Pamiętajmy też, że w ostateczności, każdy pierścionek można po fakcie przerobić. Warto jednak pokazać jak bardzo zależy nam na drugiej osobie i postarać się wyrazić dokładnie to, co się czuje.

Przy zakupie pan musi też określić zakres swoich możliwości finansowych. Jeśli bowiem zdecydujemy się na pierścionek z diamentem, to zapewne zaimponujemy nasze wybrance serca, jednak jeśli jego kupno wiązać się będzie z ewentualnym zadłużeniem, to być może korzystniej jest poszukać coś tańszego. Jak w przypadku każdej biżuterii cena pierścionka zaręczynowego waha się w zależności od wybranego kamienia szlachetnego, kruszcu i projektu.

 

delikatne pierścionki

Pierścionki zaręczynowe zaskakują różnorodnością wzorów. Dziś nie są też rzadkością wspólne zakupy, pary razem wybierają pierścionek zaręczynowy. Eliminuje to mnóstwo stresu i pomyłek, począwszy od nietrafionego pierścionka po źle dobrany rozmiar. Minusem takiego wyjścia jest brak zaskoczenia, oraz romantycznej otoczki jaka wiąże się z zaręczynami, a chyba każda kobieta marzy o tym, by być zaskoczona. Ale można pokusić się o coś więcej. Popularny grawer na obrączce jest o wiele łatwiejszy do wykonania niż na wąskiej powierzchni pierścionka zaręczynowego. Jednak chcąc spersonalizować dowód swojego uczucia można za dodatkową opłatą poprosić o wykonanie jakiegoś symbolicznego napisu, znaku, inicjałów, czy daty. Taki symbol miłości na pewno rozczuli przyszłą pannę młodą i pozostanie miłą pamiątką jeszcze na długie lata.

W wielu krajach zachodnich pierścionek nosi się na lewej dłoni. Głównie wynika to z jej symboliki i bliskości względem serca. Następnie, po zawarciu małżeństwa przekłada się go wspólnie z obrączką na prawą dłoń. W Polsce sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Kulturowo przyjęło się, że pierścionek nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni.najważniejsze jednak, że pierścionek zaręczynowy ma wyjątkowe miejsce, zarówno w historii biżuterii, jak i na dłoni obdarowanej nim osoby. Dlatego warto wybierać mądrze i staranie. Zainspiruj się modelami pierścionków zaręczynowych dostępnych w sklepie diamor.pl

 

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz