Jaki laser wybrać do gabinetu kosmetycznego?

16 lutego 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Depilacja laserowa jest najchętniej wybieraną formą usuwania owłosienia. Wszystko za sprawą wyjątkowej trwałości zabiegu. W odróżnieniu do pozostałych metod, laser pozwala uzyskać trwałe efekty, które nie tylko wpływają na poprawę estetyki, ale dodatkowo pomagają w utrzymaniu właściwej higieny.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala na trwałe usuwanie owłosienia ze wszystkich partii ciała. Zabieg polecany jest szczególnie dla tych osób, które borykają się z:

  • nadmiernym owłosieniem,
  • licznymi, wrastającymi włoskami,
  • u których występują nawracające stany zapalne mieszków włosowych.

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg depilacji laserowej pozwoli na całkowite (lub niemal całkowite) usunięcie owłosienia. Główną zaletą depilacji laserowej jest jest wysoka skuteczność. Zabieg pozwala na uzyskanie trwałych bądź kilkuletnich rezultatów, co w porównaniu z innymi metodami, gwarantuje długotrwały komfort.

Podczas zabiegu depilacji laserowej wiązka światła wnika w skórę, poprzez barwnik zawarty we włosach, niszcząc jego macierz. To sprawia, że włoski nie są w stanie odrosnąć. Aby zabieg mógł być w pełni skuteczny, włoski muszą znajdować się w fazie wzrostu. Właśnie dlatego dla pełnej skuteczności zabiegu konieczne jest wykonanie serii 4 – 8 zabiegów.

Jaki laser wybrać do gabinetu kosmetycznego?

Chcąc poszerzyć swoje usługi o depilację laserową, warto postawić na profesjonalny sprzęt. Wyłącznie odpowiednio dobrane urządzenie pozwoli na bezpieczne, skuteczne i niemal całkowicie bezbolesne przeprowadzenie zabiegu usuwania owłosienia. Aby dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb danego gabinetu należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty, które mogą kusić atrakcyjną ceną, która nie zagwarantuje odpowiedniej jakości wykonywanych zabiegów. Decydując się na zakup profesjonalnego lasera do depilacji należy pamiętać o tym, iż każdy rodzaj różni się kluczowymi parametrami, tym samym ważne jest, by dobrać urządzenie odpowiadające potrzebom.

Jednym z typów urządzeń zasługujących na szczególną uwagę są lasery diodowe. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań pozwalają na tworzenie i przesyłanie wiązki o długości 808 nanometrów. To sprawia, że doskonale nadają się do depilacji całego ciała, radząc sobie nawet z gęstym i twardym owłosieniem. Fala wiązki lasera diodowego pochłaniana jest przez melaninę zawartą we włosach, przez co wnika głęboko w skórę, uszkadzając mieszki włosowe. Wybierając nowoczesny laser diodowy zyskujemy gwarancję, że przeprowadzony zabieg będzie w pełni bezpieczny. Ponadto, możliwość dobrania optymalnej temperatury, przy generowaniu odpowiedniej wiązki lasera pozwala na maksymalną redukcję bólu i dyskomfortu podczas prowadzonego zabiegu.

Czym wyróżnia się laser diodowy?

Dzięki zdolności do generowania długiej wiązki promieni, laser diodowy może wniknąć znacznie głębiej niż alternatywne urządzenia. Co więcej generowania wiązka charakteryzuje się ściśle określoną długością fal. To sprawia, że światło lasera oddziałuje wyłącznie na melaninę, wykluczając tym samym ryzyko uszkodzenia okolicznej tkanki.

Do cech wyróżniających laser diodowy należą:

  • bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów,
  • jeden z wyższych poziomów wydajności,
  • redukcja bólu i dyskomfortu towarzyszącego zabiegowi,
  • szeroki zakres mocy i długości promieniowania.

Zastosowanie zaawansowanych technologii sprawia, że lasery diodowe są szczególnie polecane w przypadku depilacji gęstego i twardego owłosienia. Tym samym doskonale sprawdzą się w przypadku depilacji bikini oraz pach – zabiegów najchętniej wybieranych przez klientki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lasera diodowego?

Nowoczesne lasery diodowe wykorzystują zaawansowane technologie, dzięki którym wykonywany zabieg jest w pełni bezpieczny. Jednak jak wybrać ten właściwy, aby klientki wracały na kolejne sesje oraz rekomendowały usługi swoim bliskim?

Przede wszystkim należy wybrać w pełni profesjonalny laser diodowy. Długość wiązki światła uzależniona jest od wygenerowanej mocy. To szerokość generowanego impulsu decyduje o tym, czy prowadzony zabieg będzie skuteczny, czy nie. Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest szerokość plamki światła lasera. Szersza końcówka lasera pozwala światłu wniknąć w głębsze warstwy, tym samym skutecznie uszkadza macierz włosa.

Na stronie https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji można znaleźć profesjonalny sprzęt o różnorodnych parametrach. Pozwoli to dopasować urządzenie do potrzeb danego gabinetu.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...
zabawa - pomagamy spełnić pragnieni…
Pomyśl, jaką nagrodę sobie dasz, jak to zrobisz... Chciałabym mieć dłuższe włosy...
Firmowa impreza
Wg mnie też najlepsza jest grypa żołądkowa, można jej dostać w ostatniej chwili...
Manicure polimerowy
Ciekawa opcja, muszę wypróbować bo niedługo idę na wesele.