URODA I ZDROWIE

Jaki kolagen jest najlepszy?

15 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Kiedy na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, wiele osób poszukuje kolagenu, który stanowi naturalne biało odpowiedzialne m.in. za jędrność i elastyczność skóry. Okazuje się, że na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów z kolagenem w przeróżnej formie. Najczęściej występuje jako suplement diety do picia, albo w kapsułkach, a także w proszku. Wybór najlepszego kolagenu może nie być prostym zadaniem, dlatego warto dowiedzieć się, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy jego wyborze.

Rodzaje kolagenu ze względu na jego formę0

Jak wspomniano, wyróżnić można kolagen w proszku, w formie do picia. Dosypuje się go do wody i przeważnie nie ma żadnego smaku, choć powstają coraz częściej także wersje smakowe. Jest on wchłaniany przez układ pokarmowy człowieka. Kolagen w kapsułkach to także wygodna opcja. Wystarczy połknąć kapsułkę i popić wodą. Jest on bardzo dobrze przyswajany, ze względu na fakt, że organizm nie wydala go i nie podlega on procesom związanym z metabolizmem. Ta wersja kolagenu będzie świetną opcją jego uzupełnienia.

Rodzaje kolagenu, a jego pochodzenie

Istotne jest również pochodzenie przyjmowanego kolagenu, ponieważ niektóre mogą być skuteczniejsze, inne mniej. Suplementy zawierające kolagen powstają poprzez pozyskiwanie go z tkanki łącznej zwierząt takich jak ryby, a także krowy, kury. Należy wziąć pod uwagę, że miejsce bytowania danych gatunków zwierząt, czyli otaczające je środowisko, może wpływać na jakość takiego suplementu. Kolagen pochodzący od ryb, zaliczany jest do kolagenu typu I, co oznacza, że będzie on wpływał głównie na polepszanie stanu kości, skóry, jak i pozostałych tkanek (z tego artykułu dowiesz się dlaczego skóra traci z wiekiem jędrność). Podkreśla się, że może być on najlepszą formą kolagenu, ze względu na podobieństwo do kolagenu występującego w ludzkim organizmie. Dodatkowo zawiera różne cenne aminokwasy. Przyjmuje się, że ma on najskuteczniejsze działanie i najobficiej występuje w organizmie ludzkim. Z kolei kolagen bydlęcy jest zarówno kolagenem typu I, oraz typu III. Typ III jest również bardzo skuteczny, oba typy będą polepszać kondycję skóry, dlatego wybór pozostaje po stronie konsumenta.

Inne czynniki, jakie można wziąć pod uwagę przy wyborze kolagenu

Kupując suplement kolagenowy warto rozważyć czy posiada on jakieś dodatkowe cechy, które mogłyby wyróżnić go spośród innych preparatów. Często suplementy takie mogą zawierać dodatkowo witaminę C, która wspomaga przyswajanie kolagenu i stymulację jego wytwarzania. Inny dodatek to kwas hialuronowy, będący filarem właściwego poziomu nawilżenia skóry. Jeśli kolagen zawiera takie dodatki, będzie on jeszcze bardziej skuteczny w swoim działaniu.

Warto rozważyć również, czy można wspomóc produkcję kolagenu poprzez właściwe dobieranie produktów spożywczych w codziennej diecie, co jest jednym z czynników wspomagających poprawę jakości stanu skóry. Jeśli zainteresował Cię ten temat to odsyłamy Cię do tego artykułu https://zdrowiewformie.pl/produkty-ktore-uzupelniaja-kolagen-w-skorze/ z którego dowiesz się jakie produkty najlepiej uzupełniają kolagen w skórze.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się prywatnie, a po takim dokładnym badaniu...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)