Jak wybrać fotografa na ślub – porady

15 grudnia 2020, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Wybór fotografa na ślub to nie jest łatwa sprawa. To od fotografa zależy, jaką będziemy mieli pamiątkę ze ślubu. Przed nawiązaniem współpracy, warto zadać kilka pytań osobie, której powierzymy tak ważna kwestię z naszego ślubu. Poniżej zawarte są podstawowe informacje związane z wyborem fotografa ślubnego.

Czy nasz fotograf ma doświadczenie w ślubnej branży?
To jedno z ważniejszych pytań do fotografa ślubnego. Jest istotne, gdyż dotyczy doświadczenia zawodowego w branży, która dla wielu fotografów nie jest typowa. Warto więc je zadać, gdyż nie każdy fotograf sprawdzi się w branży ślubów. Wiadomo, że im dłuższe doświadczenie tym lepiej. Dzięki temu możemy być pewni, że efekty będą zadowalające.
Jeśli będziemy mieć do czynienia z fotografem, który jest początkujący i chce zdobyć doświadczenie, będzie to niosło za sobą pewne ryzyko. Powierzenie oprawy fotograficznej ślubu osobie bez doświadczenia może nie wyjść nam na korzyść.

Z czego składa się oferta?
Nie każdy profesjonalny fotograf ślubny ma taką samą ofertę. Zazwyczaj jest to kwestia zróżnicowana. Wystarczy porównać kilka ofert, aby dojść do wniosku, że różnica jest w cenie oraz rodzajach usług. Aby uniknąć rozczarowania należy każdą ofertę dokładnie przeanalizować.

Czy fotograf ślubny może nam pokazać pełny reportaż ślubny, a nie tylko wybrane zdjęcie?
Wielokrotnie na stronach internetowych fotografów ślubnych w portfolio zobaczyć można wyłącznie pojedyncze zdjęcia ślubne. Dobrze jest poprosić fotografa, aby pokazał nam pełny reportaż ślubny. Dzięki temu można poznać jego styl oraz poczucie estetyki. Ponadto wyrobimy sobie zdanie na temat tego, czy chcemy z nim współpracować.

Umowa z fotografem ślubnym i zapisy w niej zawarte
Zapoznajmy się z umową przed złożeniem podpisu. Jeśli kwestie zawarte w umowie są niezrozumiałe, postarajmy się wspólnie je wyjaśnić. Jeśli będą wiązały się z jakimiś dopłatami lub ukrytymi obwarowaniami, to powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy.

Co jeśli nie dojdzie do wykonania umowy przez fotografa ślubnego?
W życiu zdarzają się różne, nieprzewidziane sytuacje. Może okazać się tak że nasz fotograf zachoruje lub z innych powodów nie wykona zlecenia. Zapytajmy czy taka osoba ma plan awaryjny – zastępstwo innej osoby, czy przewidziane jest odszkodowanie lub jakaś inna forma gratyfikacji z powodu nie wywiązania się z umowy.

Warto mieć też na uwadze to że każdy fotograf, który jest dobry w swoim fachu, ma napięty grafik. Wiele razy taki fotograf ślubny zaczynając sezon ślubny, ma już zajęte terminy na rok czy dwa lata do przodu. Dlatego jeśli data ślubu jest już znana, warto rozpocząć poszukiwania fotografa ślubnego.

Tekst powstał przy współpracy z fotografem ślubnym FreyaLovePhoto
https://freyalovephoto.pl


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...