Jak znaleźć tanie wakacje?

21 maja 2018, dodał: aleksandraw

Środek wiosny to moment, w którym często zaczynamy dopiero planować swoje wakacje. I nieważne czy stawiamy sobie sobie za cel wczasy w polskim nadmorskim kurorcie, na tatrzańskich szlakach, w którymś z europejskich miast czy w ciepłych krajach – zawsze warto zaplanować wakacje z głową i przy okazji w sposób, aby nasze finanse nie uległy wielkiemu uszczerbkowi. Jak wyszukać dobrą wakacyjną ofertę, której koszt nie okaże się przykrą niespodzianką dla portfela? Zobaczmy.

Jeżeli zagapiłaś się w okresie zimowym lub nie znalazłaś dotąd oferty wakacji, która wystarczająco by Cię zainteresowała – nic straconego! Jeżeli poświęcisz poszukiwaniom trochę czasu i uwagi z pewnością znajdziesz jeszcze ciekawe propozycje na spędzenie urlopu.

  • Tanie kierunki. Kuszą z pewnością miejsca, w których koszty utrzymania są niższe niż w popularnych kurortach. Albania, Rumunia czy Macedonia to tylko kilka z wakacyjnych propozycji miejsc, które nie tylko zachwycają krajobrazami, ale też nie oszałamiają wygórowanymi kosztami utrzymania.
  • Wyszukiwarka lotów. Możesz skorzystać z internetowych wyszukiwarek lotów, zawężając wyniki do wybranego terminu wakacji, jak i skorzystać z opcji wyszukiwania najtańszych lotów i według nich dobrać sobie termin. Sprawdź zarówno ogólnodostępne wyszukiwarki jak i wyszukiwarki na stronach przewoźników – bardzo często można spotkać na nich promocje, które mogą zainspirować do wybrania miejsca.

  • Couchsurfing. Couchsurfing to propozycja dla osób, które w podróży chcą posmakować życia miejscowych. Na portalu znaleźć można nocleg, często za symboliczną cenę bądź zupełnie za darmo. Opcja referencji pozwala nam w pewnym stopniu zidentyfikować, czy miejsce, w którym chcemy spędzić czas i osoba je oferująca są w porządku. Jest to dobry patent na zaoszczędzenie pieniędzy i poznanie ludzi na całym świecie.
  •  Wyszukiwarka ofert last minute. Jeżeli nie chcemy organizować sobie wycieczki samodzielnie, dobrym sposobem jest sprawdzenie ofert biur podróży, które często oferują wakacje dla spóźnialskich w atrakcyjnych cenach i na dobrych warunkach. Minusem tego rozwiązania jest bardzo duże znaczenie w szybkości podjęcia decyzji o tym czy chcemy wyjechać w dane miejsce czy nie – czasami oferty pojawiają się na kilka dni przed wyjazdem. Dla zdecydowanych jednak jest to nie lada gratka.

  • Portale poświęcone taniemu podróżowaniu. Portale o tanim podróżowaniu znacznie ułatwią planowanie wakacji. Działają nieco na zasadzie ofert last minute – decyzję o wakacjach trzeba podjąć dość szybko, w innym wypadku musimy liczyć się z tym, że ktoś inny „wykupi” nam daną ofertę- z taką różnicą, że czasem proponowane terminy są raczej odległe. Zaletą ofert publikowanych na tego typu stronach są często bardzo konkurencyjne ceny i duża swoboda w wyborze.

Podsumowując – jeśli chcemy zaoszczędzić na wakacjach, nie warto zdawać się wyłącznie na oferty z reklam czy najpopularniejsze kierunki. Opłaci się natomiast wziąć sprawy we własne ręce, wypróbować powyższe pomysły i… mieć radość z samego planowania!

zobacz również:

Co jedzą Niemcy? Podróż po kulinarnych szlakach

Spływy łodziami i kajakowe na Mazurach – Krutyń

Czy podróżować po Polsce?

Słoneczne wzgórza Toskanii – idealne miejsce na wakacje!

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Najskuteczniejszy zabieg na celluli…
Zastanawiam się nad zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej, robiłyście ją kiedyś? Jakie macie doświadczenia? Jeśli możecie...
Mieszkanie - kupno czy zamiana, ryn…
Mnie także zależało na tym, aby zamieszkać blisko miasta, ale wybrałam trochę inną lokalizację....
Co na migrenę?
Ja polecam tylko gardan, jedyne co mnie ratuje przy miesiączkach czy migrenach....
Probiotyki
Ja od siebie mogę polecić kropelki, nawet profilkatycznie. U mnie jelitówek w domu...