Jak znaleźć korepetytora?

2 czerwca 2017, dodał: Katarzyna Lewandowska
Artykuł zewnętrzny

Gdzie szukać korepetytora? Kogo zapytać? Dzisiaj buki.org.pl podzieli się własnym doświadczeniem, aby pomóc Państwu w poszukiwaniu korepetytora.

 

Treści:

  • Po co jest potrzebny korepetytor?
  • Jak znaleźć korepetytora?
  • Na co trzeba uważać dokonując wyboru?

Poszukiwanie korepetytora dla dziecka, przygotowywania się do matury albo nawet dla siebie jest procesem, który się składa z wielu etapów. Jest dużo brad, które wskazują na to, jak można znaleźć korepetytora. One są dobre, ale od czego warto zacząć? Gdzie szukać korepetytora? Kogo zapytać? Dzisiaj buki.org.pl podzieli się własnym doświadczeniem, aby pomóc Państwu w poszukiwaniu korepetytora.

Po co jest potrzebny korepetytor?

Aby zrozumieć, po co Państwu lub Państwa dzieciom jest potrzebny korepetytor, trzeba wybrać prawidłowe podejście do sprawy. Najpierw trzeba zdecydować się, jaki cel Państwo macie. Weźcie Państwo długopis oraz kartkę, a następnie napiszcie sobie, że „szukam korepetytora..”. Później proszę kontynuować frazes! Abyście Państwo zdali TOEFL, egzamin z matematyki, zrozumieć chemię oraz potrafić ją wyjaśnić swojemu dziecku. Sprawdźcie Państwo, bo jeżeli ta myśl zostanie tylko w głowie, nie będzie potrzebnego wyniku.

Najbardziej rozpowszechnione przyczyny poszukiwania korepetytora oraz jakie są rozwiązania:

  • Dziecko nie nadąża za programem szkolnym. Mogą być różne sytuacje, np. choroba po podróży. W takim razie warto znaleźć na buki.pl korepetytora początkującego, usługi którego nie dużo kosztują. Takich nauczycieli jest dużo na buki.pl.
  • Przygotowywanie się do gymnazjum lub liceum. Ta przyczyna wymaga więcej wysiłku oraz odpowiedzialności, bo będziecie Państwo wymagali od korepetytora czegoś więcej od programu szkolnego. Czytajcie Państwo opinie, pytajcie rodziców, którzy już mieli do czynienia z tym nauczycielem. W tym przypadku poszukiwanie korepetytora zajmie więcej czasu, ale nie można się do tego odnosić niedbale.
  • Przygotowywanie się do matury. Najczęśćiej zaczynaja się przygotowywać dodatkowo przed egzaminami maturalnymi(egzamin dojrzałości). To jednak nie jest zbyt dobrze, bo nie da się nauczyć całego kursu szkolnego w ciógu jednego roku. Radzimy zaczynać przygotowywanie się przynajmniej za 2 lata do egzaminów. W każdym razie musicie Państwo znaleźć ekspertę, nawet kilka, bo tak czy inaczej są potrzebni oddzielni nauczycieli z języka polskiego, matematyki oraz chemii itp. 

Jak znaleźć korepetytora?

Źródła są różne oraz zaufanie do nich też się różni. Najliepiej jest oczywiśce dostawać informacje od ludzi, którzy przez to przeszli albo na stronach internetowych jak buki.org.pl, bo u nas wszystkie opinie się rzetelnie sprawdzają. Nikt z korepetytorów nie może napisać sobie czegoś dobrego, bo wszystkie opinie się sprawdzają przez telefon.

Pierwsze pytanie, które powstaje jest następujące: „Gdzie znaleźć korepetytora?” Przypominamy o ważności postawić cel, który musi spełnić korepetytor. Napiszcie Państwo wszystkie cele na kartce oraz nie chowajcie ją daleko. Musicie Państwo koniecznie pokazać ją nauczycielowi. Dobry korepetytor sam zapyta o wszystkim, ale trzeba się przygotować. Rozmawiająć z cudzym człowiekiem Państwo oraz Państwa dzieci ryzykują nie wspomnić wszystkiego.

Bardzo dobrym zródłem są rodzice. Nie bójcie się Państwo podchodzić do mam i prosić o radę. Większość z nich jest gotowa Państwu pomóc, jeżeli istnieje taka możliwość. Kto wie, może ta mama właśnie sama jest korepetytorem.

Na co warto zwracać uwagę dokonując wyboru?

Poziom wiedzy w konkretnej branży.

Jeżeli myślicie Państwo, jakiego wybrać korepetytora dla dziecka, to jest trudną decyzją. Dowiedzcie się Państwo, na czym się korepetytor specjalizuje: przedszkoła, szkoła podstawowa, przygotowywanie się do matury. Jeśli chodzi o przygotowywanie się do matury, dowiedźcie się Państwo,czy miał korepetytor do czynienia z maturzystami. Wybierajcie Państwo nauczyciela angielskiego na takiej samej zasadzie. Ale trzeba zrozumieć, jak można sprawdzić korepetytora z angielskiego. Możecie Państwo czytać opinie lub pójść na lekcję.

  • Opinie. Jeżeli Państwo szukacie korepetytora na jakiejś stronie internetowej, warto popytać przeszłych uczniów. Niemożliwe, że nauczyciel miał tylko pozytywne opinie, bo nikt z nas nie może podobać się wszystkim. To dotyczy też nauczycieli prywatnych. Widzicie Państwo z dziesięć pozytywnych odpowiedzi bez żadnego negatywu? W takim razie warto się zastanowić. Uwaga! Nie Rezygnujcie Państwo z usług nauczyciela, który ma 1 albo 2 negatywne opinii. To jest normalne.
  • Lokacja. To wpływa na Państwa, ale również na korepetytora. Jeżeli lekcje są w domu u korepetytora, to cena będzie niższa. Jeżeli one będą u Państwa w domu, to cena się też podwyższy. Jeśli chodzi o salę dla grupy, to też będzie drożej, ponieważ korepetytor płaci dodatkową kwotę za wynajęcie pomieszczenia. W domu wszystko odwraca uwagę. Możecie Państwo też spróbować lekcje online przez skype’a.

Buki — znajdź nauczyciela w swoim mieście lub ucz się online

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz