Jak zmotywować się do wysiłku fizycznego?

16 czerwca 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania dobrego zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Należy pamiętać, że ćwiczenia fizyczne mają sens tylko wtedy, gdy wykonujemy je systematycznie. Często jednak brakuje nam wytrwałości. Zapał do ćwiczeń szybko mija. Co zrobić, by tak się nie stało i by aktywność fizyczna stała się elementem naszego życia?

cwiczenia

Własny sprzęt do ćwiczeń

Do wysiłku fizycznego z pewnością zmotywuje nas posiadanie własnego sprzętu do ćwiczeń. Nie trzeba urządzać całej domowej siłowni, wystarczy jeden przyrząd, na którym możemy ćwiczyć wiele partii mięśni jednocześnie.

Jeden z najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń to kettlebell. To przyrząd łatwy w przechowywaniu, zajmuje niewiele miejsca. Można wybrać też inne sprzęty. Wybór sprzętu do ćwiczeń powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i upodobań. Ćwiczenia muszą sprawiać nam przyjemność.

Realne cele

Nigdy nie należy stawiać sobie nierealnych celów, np, takich, że w ciągu miesiąca zrzucimy 10 kg, że w wakacje zmieścimy się w spodnie, których nie nosiliśmy przez 10 lat, że każdego dnia będziemy ćwiczyć przez godzinę. W spodnie nie noszone przez długi czas z pewnością się zmieścimy, ale nie za kilka tygodni. Bardziej realny termin to kilka miesięcy. Godzina ćwiczeń na początku spowoduje zmęczenie, bóle mięśni.

Trzeba wyznaczyć sobie dłuższy termin realizacji każdego celu. 10 kg jesteśmy w stanie zrzucić, ale w ciągu nie jednego, a kilku miesięcy. Jeżeli przez dłuższy czas nie byliśmy aktywni fizycznie, nie wolno od razu „rzucać się na głęboką wodę”. Intensywny wysiłek fizyczny szybko nas zniechęci. Można zacząć od spacerów, krótkiego joggingu, ćwiczeń w domowym zaciszu.

Najczęstszą wymówką jest brak czasu. Przemyślmy jednak, ile czasu marnujemy na oglądanie telewizji czy surfowanie po Internecie. A pół godziny kilka razy w tygodniu (nie musi być codziennie) przy dobrej organizacji czasu każdy z nas jest w stanie wygospodarować na ćwiczenia fizyczne.

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wakacje i czas urlopów. Przyjemnie będzie podczas urlopu pochwalić się ładną sylwetką, na wakacyjnym wyjeździe przyda się też dobra kondycja, zwłaszcza jeśli wybieramy się w góry. Nadejście lata to z pewnością dla wielu z nas motywacja do wysiłku fizycznego, a piękna, słoneczna pogoda zachęca do spacerów i innych form aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...