URODA I ZDROWIE

Jak zadbać o siebie po rozwodzie?

25 września 2019, dodał: Redakcja

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o naprawdę stały związek. Często wiążemy z drugą osobą nadzieje, jednak rzeczywistość nieubłaganie je weryfikuje. Gdy zapada klamka i podejmujemy decyzję o rozwodzie, często towarzyszy nam niepewność co do tego, jak będzie wyglądać nasza przyszłość po tym przełomowym momencie. Łatwo stracić nadzieję, że wszystko się ułoży i utknąć w impasie. Nie musi jednak tak być – warto spojrzeć na rozwód jak na początek nowego etapu naszego życia i nie zapominać o tym, że wcale nie skończyło się w chwili, w której na nowo uzyskaliśmy status singla. Czeka nas bowiem nowy początek i dobrze pamiętać o tym, aby na nowej drodze życia szczególnie o siebie zadbać. Zachęcamy do skorzystania z porad, które mogą przydać się świeżo upieczonym rozwodnikom i pomóc w rozpoczęciu od nowa w dobrym stylu i kondycji.

Zatroszcz się o wizerunek, jaki pokazujesz światu

Uzyskanie statusu singla może otworzyć przed nami drzwi do bogactwa nowych doświadczeń w sferze interpersonalnej. Niewykluczone, że już niebawem zaczniemy randkować z nowo poznanymi osobami, dobrze więc postarać się o zachęcającą do kontaktu powierzchowność. Na drodze do tego celu szczególnie przydatne mogą być nowe ubrania i akcesoria. Nie zapominajmy, że pierwsze wrażenie, które robimy, jest wypadkową różnych czynników naszego wyglądu, niebagatelną rolę jednak odkrywa zapach, który ukazujemy otoczeniu. Zaopatrując się w odpowiednio dobraną kompozycję, działamy na swoją korzyść w sytuacjach towarzyskich. Perfumy, takich jak marek jak Dior czy Chanel mogą zachwycić bogactwem nut zapachowych, która z pewnością oczaruje naszych potencjalnych rozmówców. Jeżeli zrobimy z ich pomocą wyjątkowo dobrze wrażenie, mogą nawet stać się pretekstem do podjęcia pierwszej rozmowy czy flirtu. Jeśli chcemy, aby nasz wybór padł na najlepsze perfumy ranking będzie pomocny w selekcji najlepszego zapachu. Warto więc rozejrzeć się w sieci za tego typu zestawieniami. 

Dokonaj przeglądu waszych wspólnych znajomych

Chcąc nie chcąc, w czasie trwania związku małżeńskiego zgromadziliśmy zapewne pulę wspólnych znajomych, którzy, jeśli nie rozstajemy się w szczególnie pokojowej atmosferze, w tej przełomowej sytuacji rozwodu opowiedzą się po jednej ze stron i będą gotowi wręcz potępić postępowanie strony przeciwnej. Warto zorientować się, na kogo możemy liczyć, kto pragnie zachować neutralność, a kto będzie udawać naszego sprzymierzeńca, skrywając zgoła inne intencje. Rozluźnienie lub ograniczenie kontaktu z tymi ze znajomych, którzy przejawiają wobec nas oceniającą postawę, pozwoli oczyścić umysł i pozbyć się z otoczenia negatywnej energii, która w tym newralgicznym okresie zupełnie nie jest nam potrzebna. Najważniejsze przecież, abyśmy mogli rozpocząć nadchodzący etap życia we względnym spokoju ducha.

Spróbuj zrealizować postanowienia, których nigdy nie dotrzymałeś/aś

Małżeństwo to nie tylko radości, ale również pewne ograniczenia. Wielu z nas przez rodzinne życie decyduje się zaniechać realizacji swoich ukrytych marzeń czy postanowień sprzed lat. Często zmuszeni jesteśmy wtedy zmienić swoje priorytety i poświęcić energię na zupełnie inne aktywności, niż byśmy chcieli. Rozwód zwalnia nas jednak z obowiązku postępowania w zgodzie z upodobaniami drugiej osoby. Małżonkowi czy małżonce nie podobał się pomysł zakupu motocykla albo skoku na bungee? Nie będzie lepszej okazji, aby oddać się tego typu fantazjom właśnie teraz. Nie bójmy się zaryzykować i podjąć czegoś, co dotychczas wydawało nam się nieosiągalne. Pomoże to podbudować często obniżone poczucie wlasnej wartości i pewność siebie.

  1. Sporządź bilans zysków i strat

Poświęcony w utraconej relacji czas wcale nie musi się okazać straconym, nawet jeśli po rozstaniu odczuwamy głównie rozczarowanie i żal. Dla oczyszczenia umysłu i pozbycia się przekonania, że nie wynieśliśmy z zakończonego związku niczego dobrego, warto dokonać bilansu zysków i strat. Sięgnij po notatnik, długopis i poświęć godzinę czy dwie na zastanowienie się nad minionym czasem przez pryzmat osobistych korzyści. Niespodziewanie może przecież okazać się, że tak naprawdę nie mamy czego żałować, a z przeszłej relacji wychodzimy z nowym doświadczeniem i mądrością. Umieszczenie sytuacji w takiej perspektywie ułatwi pogodzenie się z nią, nabranie pewności siebie i spojrzenie w przyszłość z nadzieją. Pozwoli też opróżnić umysł z niepotrzebnych myśli o porażce.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

idealna skóra twarzy
Moim zdaniem zakup urządzenia do domowej pielęgnacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Sama zakupiłam https://permanent24.pl/pl/c/Dr-Pen/58...
Jak odchudzac się rozsądnie ?
Aby rozsądnie się odchudzać należy się zdrowo odżywiać i regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Nie...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Diety ogólnodostępne nie będą koniecznie dobre. Najlepiej mieć zbilansowaną dietę, która jest ułożona...
Ekspresowa dieta
Niestety jak się długo tyło, tak się długo chudnie, nic nie zmienia...