URODA I ZDROWIE

Jak zachować figurę po ciąży?

29 października 2019, dodał: Camila

Czy jesteś jedną z tych kobiet, które mówią „boję się zajść w ciąże, bo przytyję”? Otóż od ciąży się nie tyje. Tyje się od jedzenia! To mit, że w czasie ciąży powinnaś jeść za dwóch. Nie dawaj sobie podsuwać dokładki przez rodzinę, która starają się dokarmiać maleństwo. Prowadź zdrową i zbilansowaną dietę, a powrót do sylwetki sprzed ciąży zajmie ci jedynie miesiąc.

Aktywność fizyczna podczas ciąży

Koniecznie musisz zadbać o formę w ciągu tych 9-ciu miesięcy. Ciągły ruch przyczyni się w ogromnym stopniu do utrzymania figury oraz dodatkowo zmniejszy nieprzyjemne dolegliwości. Część kobiet jednak docenia w nim najbardziej ułatwienie porodu. Nie rezygnuj z wysiłku z obawy o dobro dziecka, tylko wybierz odpowiednie i łagodne ćwiczenia. Nie dość, że wpłyną one na samopoczucie młodej mamy, to przy tym wpłyną na prawidłowy rozwój dziecka. Każdą aktywność fizyczną warto jednak skonsultować ze swoim lekarzem.

Pamiętaj, aby ćwiczyć mięśnie Kegla (mięśnie dna miednicy). Jest to szczególnie przydatne przy porodzie, ale również po – macica znacznie szybciej się obkurcza i regeneruje.

Zadbaj o skórę

Podczas ciąży skóra się rozciąga. Wiadomo, że czemuś rozciągniętemu trudno wrócić do pierwotnego stanu, dlatego musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Najważniejsza jest profilaktyka przeciwrozstępowa – trzeba skórę wzmocnić i uelastycznić zanim zacznie się rozciągać. Kosmetyki przeciwrozstępowe warto nakładać od początku ciąży 2 razy dziennie. Okolice gdzie mogą pojawić się rozstępy to brzuch, biust, pośladki i uda. Trzeba pamiętać też o robieniu peelingu raz w tygodniu, ponieważ zwiększy to wchłanianie się składników odżywczych z kremów.

Po porodzie można wesprzeć skórę zabiegami krioterapii lub leczenia zimnem. Zmniejszy to widoczność rozstępów na brzuchu czy biodrach.

 

Dieta

Pamiętaj, że podczas ciąży nie jesz za dwoje. Zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta jedynie o 200-300 kcal dziennie. Wiadomo, że przyszłe mamy mają swoje zachcianki – nie odmawiaj ich sobie. Często organizm daje Ci znak, że tego właśnie potrzebuje. Pamiętaj jednak, żeby zachować umiar i nie zastępować posiłków słodyczami. Pilnuj wagi. Podczas ciąży powinnaś przybrać na wadze nie więcej niż 20 proc. swojej masy ciała. Zwiększ przyjmowaną ilość owoców i warzyw – w czasie ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu.

zobacz również:

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...