Jak wypożyczyć samochód – poradnik nie tylko dla początkujących | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak wypożyczyć samochód – poradnik nie tylko dla początkujących

16 września 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wypożyczanie aut nie jest trudną sztuką wymagającą wielu lat doświadczeń. Niemniej jednak, decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni, warto mieć na uwadze kilka kwestii – zwłaszcza, gdy robimy to po raz pierwszy.

Jeżeli zależy nam na bezproblemowym i swobodnym poruszaniu się podczas weekendowego wyjazdu, to zdobycie auta w wypożyczalni aut będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak pokazują badania rynkowe, do tego sposobu podróżowania przekonuje się coraz więcej Polaków – przykładowo w pierwszym kwartale tego roku odnotowano wzrost obrotów w kategorii wynajmu długoterminowego o 11%. Na co należy zwrócić uwagę, szykując się do wynajmu na dłuższy bądź krótszy czas?

Właściwy dobór auta

Przede wszystkim warto dobrać samochód do liczby pasażerów – wypożyczalnie aut takie jak carfree.com.pl mają rozbudowaną flotę samochodową, w której znajdą coś dla siebie zarówno wieloosobowe rodziny z dziećmi, jak i samotni podróżnicy chcący spędzić weekend za kierownicą sportowego auta. Przeglądając ofertę, opłaca się sprawdzić, czy dana firma oferuje ubezpieczenie oraz jaka jest polityka paliwowa wypożyczalni. W przypadku tej drugiej kwestii warto zdecydować się na opcję samodzielnego napełnienia baku – dzięki temu zapłacimy dokładnie za tyle paliwa, ile go zużyjemy.

Tańszy wynajem

Samodzielne tankowanie to nie jedyny sposób na zaoszczędzenie przy wypożyczaniu samochodu. Często opłaca się również rezerwować auto z wyprzedzeniem, gdyż niektóre firmy wynagradzają to zniżkami na wynajem. Zaleca się także sprawdzenie, jaki jest limit kilometrów, jaki możemy przejechać bez dodatkowych opłat (aczkolwiek nie wszystkie firmy narzucają takie ograniczenie). Miejmy również na uwadze liczbę kierowców mających kierować autem, gdyż musimy ją zgłosić przy załatwianiu formalności związanych z wynajmem.

Przed wyruszeniem w podróż

Osoby często korzystające z wypożyczalni zawsze doradzają nowicjuszom, by koniecznie dokonali dokładnej inspekcji auta przed wyruszeniem w podróż. Wypożyczalnie dbają o stan techniczny swoich samochodów, ale niestety klienci czasem starają się maskować uszkodzenia dokonane podczas wynajmu. Z tego względu na wszelki wypadek zawsze warto wykonać kilka zdjęć, by udokumentować stan techniczny w momencie wynajmu.

Wynajem samochodu to najlepsze rozwiązanie, gdy zależy nam na sprawnym i wygodnym poruszaniu się podczas urlopu. Dzięki firmom takim jak carfree.pl wypożyczenie auta online jest proste jak nigdy dotąd.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto kupić wannę wolnostojącą?…
Wanna zajmuje dużo miejsca i trudno zagospodarować przestrzeń nad nią
Dzień Dziecka - prezent dla 2 klasi…
Można też zabrać dziecko w ciekawe miejsce, bo zabawek na pewno już ma dużo...
Tanie buty w sklepach stacjonarnych
Tanie to zwykle zaraz się rozpadają.....
Aerobic
Ja ćwiczę raczej po południu ☺