Jak wyleczyć nadpotliwość botoxem?

17 marca 2021, dodał: klinikavesuna

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pocenie się należy do naturalnych reakcji organizmu każdego człowieka. Dzięki temu usuwane są z niego wszelkie produkty uboczne metabolizmu, a także zgromadzone toksyny. Bywa to jednak bardzo niekomfortowe, gdy nadmierna potliwość zaczyna być wstydliwa i pojawia się zbyt często. Można ją jednak bardzo sprawnie wyleczyć za pomocą… botoxu.

Nadpotliwość, czyli krępujący problem…

Dla organizmu człowieka pocenie to termoregulacyjna funkcja, w trakcie której organizm naturalnie chłodzi się. Zazwyczaj jest to reakcja na nadmierny wysiłek fizyczny, wysokie temperatury podczas upałów lub bardzo silne emocje. Niekiedy jednak gruczoły potowe nie działają prawidłowo, a wtedy zdarza się, że produkują zbyt dużo wydzieliny. W takiej sytuacji mówimy o nadpotliwości, która dla wielu osób jest wstydliwa. Występuje w obrębie różnych części ciała, mogą to być pachy, dłonie i stopy.

Jakie są jej przyczyny?

Czynnikami, które najczęściej powodują, że gruczoły potowe nie pracują prawidłowo, zalicza się m.in. choroby tarczycy, cukrzycę, infekcje bakteryjne i wirusowe, gruźlicę, zaburzenia hormonów, a także na tle psychicznym lub emocjonalnym, nadwagę oraz otyłość i uwarunkowania genetyczne.

Problemy z nadpotliwością można zdiagnozować, używając w tym celu test Minora. Polega on na nałożeniu jodyny na to miejsce, które charakteryzuje się wzmożonym wydzielaniem potu, a następnie pokrywa się ją skrobią. Po chwili, gdy ukaże się zabarwienie w kolorze granatowym, możliwe jest potwierdzenie niedogodności związanej z występowaniem nadpotliwości.

W jaki sposób temu zaradzić?

Medycyna estetyczna pozwala pokonać niedogodność związaną z nadpotliwością. Można ją bardzo skutecznie wyleczyć, używając do tego celu Botox. To właśnie on bardzo skutecznie blokuje te nerwy, które zaopatrują gruczoły potowe. Dzięki temu uniemożliwione jest nadmierne wydzielanie potu z poszczególnych miejsc na ciele pacjenta, gdyż Botox czasowo wyłącza i znacząco ogranicza ich potliwość – mówi lekarz dermatolog Agnieszka Drożniak – Konstanty z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Na efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Są widoczne już po paru dniach po wykonaniu zabiegu, a utrzymują się przez kilka miesięcy. Gdy zaczną powoli znikać, można wykonać następną kurację leczniczą. Nie należy zapominać, że lekarz dermatolog w klinice, po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie i uwzględnieniu indywidualnych predyspozycji, rozpisuje odpowiednią terapię działającą przeciw nadpotliwości.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...