Jak wyleczyć nadpotliwość botoxem?

17 marca 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pocenie się należy do naturalnych reakcji organizmu każdego człowieka. Dzięki temu usuwane są z niego wszelkie produkty uboczne metabolizmu, a także zgromadzone toksyny. Bywa to jednak bardzo niekomfortowe, gdy nadmierna potliwość zaczyna być wstydliwa i pojawia się zbyt często. Można ją jednak bardzo sprawnie wyleczyć za pomocą… botoxu.

Nadpotliwość, czyli krępujący problem…

Dla organizmu człowieka pocenie to termoregulacyjna funkcja, w trakcie której organizm naturalnie chłodzi się. Zazwyczaj jest to reakcja na nadmierny wysiłek fizyczny, wysokie temperatury podczas upałów lub bardzo silne emocje. Niekiedy jednak gruczoły potowe nie działają prawidłowo, a wtedy zdarza się, że produkują zbyt dużo wydzieliny. W takiej sytuacji mówimy o nadpotliwości, która dla wielu osób jest wstydliwa. Występuje w obrębie różnych części ciała, mogą to być pachy, dłonie i stopy.

Jakie są jej przyczyny?

Czynnikami, które najczęściej powodują, że gruczoły potowe nie pracują prawidłowo, zalicza się m.in. choroby tarczycy, cukrzycę, infekcje bakteryjne i wirusowe, gruźlicę, zaburzenia hormonów, a także na tle psychicznym lub emocjonalnym, nadwagę oraz otyłość i uwarunkowania genetyczne.

Problemy z nadpotliwością można zdiagnozować, używając w tym celu test Minora. Polega on na nałożeniu jodyny na to miejsce, które charakteryzuje się wzmożonym wydzielaniem potu, a następnie pokrywa się ją skrobią. Po chwili, gdy ukaże się zabarwienie w kolorze granatowym, możliwe jest potwierdzenie niedogodności związanej z występowaniem nadpotliwości.

W jaki sposób temu zaradzić?

Medycyna estetyczna pozwala pokonać niedogodność związaną z nadpotliwością. Można ją bardzo skutecznie wyleczyć, używając do tego celu Botox. To właśnie on bardzo skutecznie blokuje te nerwy, które zaopatrują gruczoły potowe. Dzięki temu uniemożliwione jest nadmierne wydzielanie potu z poszczególnych miejsc na ciele pacjenta, gdyż Botox czasowo wyłącza i znacząco ogranicza ich potliwość – mówi lekarz dermatolog Agnieszka Drożniak – Konstanty z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Na efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Są widoczne już po paru dniach po wykonaniu zabiegu, a utrzymują się przez kilka miesięcy. Gdy zaczną powoli znikać, można wykonać następną kurację leczniczą. Nie należy zapominać, że lekarz dermatolog w klinice, po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie i uwzględnieniu indywidualnych predyspozycji, rozpisuje odpowiednią terapię działającą przeciw nadpotliwości.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner kryolanu.
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution z kryolanu. Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...